Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Moderátor: Moderátoři

Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod tajga » ned říj 07, 2018 16:46

Uvazoval som o kupe novej Lada Niva. Neviem v rusku sa predava druha trieda alebo je to vsetko rovnake a presne taku hrdzavu kupime aj u nas alebo v nemecku ?
Podla toho si mam kupit auto za 10.000E a doma ho komplet rozobrat, odstranit hrdzu, nakonzervovat.....To vazne toto ako ?


https://youtu.be/7jpJKCwOvWU?t=337

https://youtu.be/MttNXKzUydo?t=133

https://youtu.be/qkX9X8fxXE0?t=618

https://youtu.be/3yysRtOYwOw?t=475

https://youtu.be/V-Jijyemj-w?t=278

https://www.youtube.com/watch?v=bOUhujzvOrs&
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned říj 07, 2018 16:53

Kup si auto! A ne Nivu! :mrgreen: :idea:
Jednou mi člověk jenž se zabývá Nivama řekl: čím starší tím lepší!!! Žel měl nejspíš pravdu... Sundal jsem dveře z 1,6 r.v. 1988 asi a byly v lepším stavu než ty po r.v. 2000, to stejné i kapota... To je moje zkušenost... Do nové bych určitě nešel, max cenou do 100 000kč. A za zbytek můžeš zadarmo najezdit cca 60 000km... :mrgreen:
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod tajga » ned říj 07, 2018 17:01

Aj v cechach a na slovensku je jedna kvalita ako v rusku ? Alebo do nemecka nevyvazaju nejaku vyssiu kontrolu kvality ?
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned říj 07, 2018 17:17

To nevím, dost pochybuji že se někdo ve výrobě hlásí k tomu že tam dal rezavej plech, podle mě to fakt neřeší...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » úte říj 09, 2018 19:26

2 tajga:
u dacie to tak je, v rumunsku ta auta nemaji temer zadnou povrchovku na podvozku, ale na vyvoz je to mnohem lepsi, lada nevim, ale kdyz jsem videl tu korozi na nemeckych... spis mozna jdou do nemecka lepsi kusy, kde pri projizdce nepiska pridavka atp. :)
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod zdd » stř led 27, 2021 03:02

tajga píše:Uvazoval som o kupe novej Lada Niva. Neviem v rusku sa predava druha trieda alebo je to vsetko rovnake a presne taku hrdzavu kupime aj u nas alebo v nemecku ?
Podla toho si mam kupit auto za 10.000E a doma ho komplet rozobrat, odstranit hrdzu, nakonzervovat.....To vazne toto ako ?
https://youtu.be/7jpJKCwOvWU?t=337
Tak to je peklo. U novýho uazu, kterej je naprostej střep, mi to přišlo normální, ale že to je nivy, tak to bych nečekal. :shock:
Naposledy upravil Teepee dne stř led 27, 2021 08:35, celkově upraveno 2
Důvod: Doplnění konce citace.
Nereznoucí a superspolehlivá Lada Niva ve verzi Super Hyper Bronto v kamufláži Stalin ve výbavě Smrt imperialistům !

Na standartních kolech, bez liftu, bez uzávěrek, s volantem, motorem a vokýnkama.
Barva řeší vše, zvýší výkon, sníží spotřebu a dokonce zastaví i korozi.
Prodám za pouhých rovných 600 tisíc korun českých, nebo za 25 tisíc ojro.
Uživatelský avatar
zdd
 
Příspěvky: 219
Registrován: stř led 20, 2021 17:13

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod Henry » stř led 27, 2021 23:08

Zrovna nedavno som pocas vymeny mechanizmov stahovania okien rovnakym sposobom lupal tu tlmiacu hmotu z dveri. Vobec to tam nedrzalo, miestami to odstavalo, cele som to bez namahy dal dole a pod tym presne taky isty cisty plech. Ale ja mam Nivu z roku 2000, takze napriek mizernej technologii nanasania tej hmoty tie dvere vydrzali neposkodene. Aspon teda bocne plechy, spodok jednych dveri uz mam deravy (ale tam ta tlmiaca hmota nie je).
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod tajga » čtv led 28, 2021 02:54

niekto z cz ponuka na bazosi nove nivy
Přílohy
novenivy.jpg
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod zdd » čtv led 28, 2021 04:00

to sou nějaký rusáci, co to vozí snad z běloruska a za 345 tisíc prodávají nivu 3d luxe bez záruky a za záruku chtějí 50 tisíc navíc
asi spadli z višně a utrpěli těžký poškození mozku :shock:

3D niva za 400 tisíc a patriot za 600 tisíc, mě je fakt blbě když to vidím :rolleyes:
Nereznoucí a superspolehlivá Lada Niva ve verzi Super Hyper Bronto v kamufláži Stalin ve výbavě Smrt imperialistům !

Na standartních kolech, bez liftu, bez uzávěrek, s volantem, motorem a vokýnkama.
Barva řeší vše, zvýší výkon, sníží spotřebu a dokonce zastaví i korozi.
Prodám za pouhých rovných 600 tisíc korun českých, nebo za 25 tisíc ojro.
Uživatelský avatar
zdd
 
Příspěvky: 219
Registrován: stř led 20, 2021 17:13

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod Henry » čtv led 28, 2021 14:40

Zaruku aj keby si si priplatil, ked dojde na jej plnenie, tak sa toho nedovolas ani u oficialneho importera a uz vobec nie od nejakeho neoficialneho spekulanta:
https://e.dennikn.sk/963870/kupil-si-la ... upnu-cenu/

Co sa tyka ceny, podla mna to ekonomicky nedava zmysel vzhladom na vyrazne nizsiu kvalitu spracovania a protikoroznej ochrany oproti beznemu europskemu standardu. Keby Niva stala nejakych 7-8k € (cca. 180-210k CZK) na urovni najlacnejsich europskych aut (Dacia) s tou pridanou hodnotou, ze je to SUV a podlieza to cenu oproti SUV konkurencie, to by sa dalo pochopit. Ale aj tu predrazenu Nivu za 15k €, aj tu Buchanku alebo UAZ 469 (Hunter) za 20k € zopar ludi rocne kupuje, tak trh rozhodol.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod zdd » čtv led 28, 2021 15:24

Tak to je dobrý, to ani na Slovensku nefungujou zákony ? Máš znaleckej posudek, tak soud nemůžeš prohrát. A tady je krásně vidět, že rusáci jsou zvyklí na úplně jiný chování než oficiální český prodejci :-) Vůbec se s tebou nechtějí bavit, to u nás by se s tebou aspoň bavili :-)

Každopádně niva za 400 je docela srandovní.
Nereznoucí a superspolehlivá Lada Niva ve verzi Super Hyper Bronto v kamufláži Stalin ve výbavě Smrt imperialistům !

Na standartních kolech, bez liftu, bez uzávěrek, s volantem, motorem a vokýnkama.
Barva řeší vše, zvýší výkon, sníží spotřebu a dokonce zastaví i korozi.
Prodám za pouhých rovných 600 tisíc korun českých, nebo za 25 tisíc ojro.
Uživatelský avatar
zdd
 
Příspěvky: 219
Registrován: stř led 20, 2021 17:13

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod tajga » čtv led 28, 2021 16:22

Kto sa s nimi bude srat. Mne prestala niva kurit tak som volal do servisu a sliepocka v Petro casr za telefonom zacala mudrovat ze najblizsi termin opravy mi mozu dat o mesiac, a pan belousov musi rozhodnut ci to uznaju ako zarucnu opravu, ze to trva niekedy aj 3 mesiace kym pride odpoved. Nakoniec som kupil termostat za 6 euro od autoMANTAKA vymenil to a vy*ral som sa na cely autorizovany servis. Na zaruku rovno zabudni....
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod zdd » čtv led 28, 2021 16:24

to jsou ti podvodníci jako s lpg ?
a v Čechách je to stejný, když to nevlastní rusáci jako na Slovensku, nebo jsou reklamace v pohodě ?¨
Nereznoucí a superspolehlivá Lada Niva ve verzi Super Hyper Bronto v kamufláži Stalin ve výbavě Smrt imperialistům !

Na standartních kolech, bez liftu, bez uzávěrek, s volantem, motorem a vokýnkama.
Barva řeší vše, zvýší výkon, sníží spotřebu a dokonce zastaví i korozi.
Prodám za pouhých rovných 600 tisíc korun českých, nebo za 25 tisíc ojro.
Uživatelský avatar
zdd
 
Příspěvky: 219
Registrován: stř led 20, 2021 17:13

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod dako » pát led 29, 2021 17:12

tajga píše:niekto z cz ponuka na bazosi nove nivy


Taky jsem na to narazil a když se tak dívám různě po netu, tak levnější novou Nivku jsem neviděl, porovnával jsem to i v Německu, kde nejlevněji vychází na nějakých 14100,-eur (380.000,-), v Polsku to samé. V Sadské nemají teď nic, Radíkovice nevím, v Písku 4x4 (2021) 365.000,-
Jak tu někdo psal, záruka je fakt o ničem, zvlášť pokud někdo bydlí na druhém konci republiky. Před lety jsem kupoval elektrovůz v Praze a vím jak jsme se museli dohadovat v autor. servise značky. Naivně jsme si mysleli, že je možné auto reklamovat u "pobočky" značky. Jednotlivé "mateřské" autosalony si konkurují a doslova nás vyfuckovali, že ať si to deme reklamovat tam, kde jsme to koupili. Ono obecně, v této republice, něco reklamovat, je velké dobrodružství.
Ale k nové Nivě, v Rusku stojí nová, standartní 4x4, 475000rublů tj. necelých 140.000,-, vím nedá se to srovnávat, ale i tak lze získat představu o výrobní hodnotě.
Pořád se už několik let, rozhoduji. Zajímalo by mě, teď ty nové (2021), jestli tam jsou nějaké změny, na kastli, v motorizaci (tedy kromě toho debilního Euro6). Na venek mají jinou palubovku. Nevím, jestli do toho jít.
--
Lada Niva Travel 1.7i
Uživatelský avatar
dako
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 10, 2012 19:18
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Kupa nova Lada Niva - hrdzava uz z obchodu

Příspěvekod zdd » pát led 29, 2021 18:26

nová niva euro 6, defakto to je euro5, která splní i euro 6, je kromě palubovky stejná, má teda místo křížů na kardanech homoklouby, který jsou v terénu prý horší, ale mají být prý tiší, no nevím, protože tam stejně vyje rozvodovka a všechno ostatní přehluší
jinak je to pořád stejnej krám,motor, převodovka, rozvodovka nápravy, zadek stejnej jako na kopějce, prostě za 220 tisíc u nás super auto, za 370 předraženej krám, toť moje mínění, ačkoliv s ní jezdím
ale takovej vojenskej uaz 469b, 1600 kilo hmotnost, 72 koňovej motor, hadrová sundavací střecha a v létě kabriolet, od vojáků za 150 tisíc, skoro nejetý, bez koroze - ještě pouvažuj :-) možná by to na expedice bylo lepš í :-)
Nereznoucí a superspolehlivá Lada Niva ve verzi Super Hyper Bronto v kamufláži Stalin ve výbavě Smrt imperialistům !

Na standartních kolech, bez liftu, bez uzávěrek, s volantem, motorem a vokýnkama.
Barva řeší vše, zvýší výkon, sníží spotřebu a dokonce zastaví i korozi.
Prodám za pouhých rovných 600 tisíc korun českých, nebo za 25 tisíc ojro.
Uživatelský avatar
zdd
 
Příspěvky: 219
Registrován: stř led 20, 2021 17:13

Další

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků