Pomoc pri samoprave :: OLEJ

Moderátor: Moderátoři

Pomoc pri samoprave :: OLEJ

Příspěvekod ladaX » pon lis 27, 2017 13:17

Zdravim Vas,

Chcel by som sa opytat tu skusenych servisakov:

Mam ladu 4 x 4 rok vyroby 2009 - a momentalne zial nemam cas ani peniaze na riadny servis. Ked som bol teraz naposledy dolievat olej povedali mi ze mi tece olej z prevodovky resp. aj s karadanov/lozisik/pruzin?/.

Nie je to zatial nic katastroficke - no chcel by som aj tak kym budem mat cas to poriadne prezriet - tam ten olej doliat. To je ale teda nejaky iny olej ( prevododvkovy ? ) a dolieva sa inde ako motorovy olej.

Vedeli by ste mi poradit aky olej tam ide a kde to mam doliat aby bol olej vsade kde treba (prevodovka,perovanie,kardany) dostatok?

DAKUJEM VELMI PEKNE za kazde info!!
ladaX
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 27, 2017 13:04

Re: Pomoc pri samoprave :: OLEJ

Příspěvekod Mara » pon lis 27, 2017 13:40

Zdravim, ono tu je zkuseny servisak asi tak kazdy jak umi. Hodne tu jde v tematech nacist a nebo dat vyhledat. Nejak nezbyde nez pod auto trochu kouknout, pokud se za to nechce utracet ruzne po servisech. Kardan ma nekolik maznic na vazelinu.. U pruzin muze tect snad jen olej z tlumicu (mene pravdepodobne, spis nedolivatelne a k vymene vadneho tlumice).. Zvlast olej ma motor, s měrkou. Prevodovka ma svuj taky a naplneny po dolevaci sroub, tak samo pridavna prevodovka a taky predni diferak i zadni diferak a vse ma sve specificke ojeje. Urcite vse tady nekde k vycteni. :)
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M


Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků