Niva Mara

Moderátor: Moderátoři

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » sob črc 25, 2020 22:26

S voditky to docela slo, jen prvni jsem posleze odlomil, kdyz jej chtel dovybrousit aby nedrhl ventil. Jdou pouzit i stare sundane voditka z jine hlavy, kdyz se zdaji byt dobre? Prijde mi, ze by to jit mohlo.
Pricinu poruchy jsem zjistil a na ceste bych to teda stejne nezpravil. Rozthly dvourady retez. 1 clanek na 2kusy, pekne trhly. Stava se to? :D Asi jo..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Ondra1,7mpi » sob črc 25, 2020 22:40

To byl a snad ještě bude křoviňák... Půjčil jsem ho a takhle to dopadlo... Ložiska na klice a gufera a snad půjde...
Čoveče na vodítka bych si netroufnul, byl jsem u mistra na hlavy a on je (nové) upravoval...
Každý řetěz může prasknout, osobně jsem se s tím u nivy nesetkal...
200tkm je na benzín nivu dobrý, znám jen jednu s vyšším nájezdem, ale motor má na naftu :D
Teď si docela užívám nové(použité) čerpadlo Lucas, i s těma 235 to má odpich :mrgreen:
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » pon črc 27, 2020 15:56

Moja nivka by ted mela odpich tak leda z vysoke pece, ale to by bylo priliz jednoduche :) Jsem se na ty voditka chystal snad rok a s obavou se do nich ted s donucenim pustil. Asi 3 stare jsem tam nechal a zbyle vymenil. Docela to slo, kazde voditko se dostavalo ven pomalu. Nasponoval jsem to sroubem pres podlozky a lehcim kladivem je na nekolikrat takhle opakovane sponoval a klepal. Na zpetne umisteni jsem to vzal mosaznou tyckou, kladivem a rozdilem teplot. Mrazak a asi 100'C lokalni ohrev asi do minuty vzduskou a taky to slo. Vic jsem nestihl, pokusim se dat hlavu do prijatelneho stavu a potom bych to prohodil za tu na aute, kterou jsem chtel stejne menit kvuli voditkum. Retez by mel pry i 200tis. vydrzet, ale kdo vi co to bylo za druhovyrobu, kdyz tehda napinaci lista padla snad po 5t. km.

Krovinak je previt, startnout a hned plny, uplne to svadi. Proto radeji kosu..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » sob srp 01, 2020 17:56

Tak jedno voditko zustalo vic vyosene a ostatni se zdaji byt dobre docela. Nevim co s tim sikmym, nez zrasuju sedlo. Vylisovat a jinak natocit, nebo dat jine?
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » sob srp 01, 2020 21:01

Vylisoval, otocil o 180' a dal nazpet. Ventil se dostal zpatky na stred, ale mezitim jsem malem frezkou zrusil sedlo. Uz tesni, tak alespon tak. Umet i sedla menit je asi taky potreba, ale doho se mi nechce :)
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » ned srp 02, 2020 20:27

Jeste ze ty valce jsou jen 4 a ventilu jen 8. I tak to je fuska, pripravit hlavu a to jeste ma daleko do profi vysledku. Ventily jsem prohnal bruskou na ne urcenou, docela mi to prislo ku prospechu. Srovnal jsem vrsky tech stopek, ty mely vetsinou maly dolik otisknuty a lehce obtahl tech "45' ". Nejaky ventil byl i mirne nesoumerny, tak se srovnal.
Pomalu ta hlava pujde na auto..
Tim jak mam v oleji nalite aditivko, tak by se melo oddalit pridreni. Snad to bude jen o hlave a novem rozvodaku. 8)

----

Ondra: No veskera prace se zatim toci kolem rezervni hlavy a na motoru jsem jen sundal viko ventilu, abych zjistil ten retez. Jak dopadla ta hlava na motoru jeste napisu, k ni jsem se zatim nedostal. Jestli bude otisk ve valci, tak by to snad vadit nemuselo doufam. Jiny motor zatim davat nechcu, pokud ma tenhle sanci.
Naposledy upravil Mara dne ned srp 02, 2020 21:39, celkově upraveno 1
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned srp 02, 2020 20:33

Takže původní motor jen hlava a rozvody? Mě to jednou zlomilo ventil a ten se obtiskl do sedla ale i na píst... Nic takového se ti nestalo? Já měl už i podezření na to, že se něco ohlo na klice, páč už jsem opravdu nevěděl co...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » stř srp 05, 2020 22:57

Co jsem zbezne kouknul, tak to odnesly 3 ventily, ale jsou jen ohnute a k sedlum se mozna nedostaly, ty menit neumim :D Na valcich jsou jen lehci stopy. Napinaci kladka vypada docela v norme i po min 70tis. Akorat se trochu opraskala retezem a to si rikam, jestli jsem delsi cas nedopinal napinak retezu a ten se v kmitech poskodil a rupnul. Ale podle zvuku jsem nic nepoznal.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » pon srp 10, 2020 17:10

Jsem myslel ze to za vikend nejak prohodim a nakonec jsem kolem toho oblital skoro tyden dovolene. Kdyz uz stacilo jen nastavit ventily, zadeklovat a doplnit kapaliny, tak jsem nebyl schopny najit merky a tim prace skoncila. Nove merky staly pade a nevim kdy zas bude cas to dodelat :) ona je i zvedavost jak se co nastavilo.. Pricina zavady je na 95% nedostatecne donastavovani napinaku retezu, podle prirucky co 10tkm.
Nekde se zminoval samostelovaci napinak retezu, ale mam dojem, ze to je na mpi. Dela se to na spi? Ten stavajici napinak mam ale upraveny k napinaci kladce misto lišty, takze spis budu vic hledet na to obcasne dotazeni.
Rozvody vypadaly spatne, kolecka uz mely taky dost. Ale ta tuningova napinaci kladka vypada i po zhruba 70tkm porad nejak stejne, tak alespon tak .. :)
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod nespor.jenda » stř srp 12, 2020 13:36

Mara píše:Nekde se zminoval samostelovaci napinak retezu, ale mam dojem, ze to je na mpi. Dela se to na spi?

https://ladapower-europe.com/catalog/ni ... tic-detail
Jestli je SPI to samé co TBI, tak by to mohlo být tohle. Akorát ho tady nemají skladem.
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » stř srp 12, 2020 15:46

To by mohlo byt ono, na krabici jsou na zafajkovani niva 21214, to bude mpi a druhy radek jsou starsi typy. Tak by to i stalo za sehnani nejakym zpusobem. Diky za prehled.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod nespor.jenda » pát srp 14, 2020 13:39

Tak jsem dneska koukal a už jsou skladem.
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » ned srp 16, 2020 16:18

To je dobre, ze jsou zase k sehnani. Jen z netu nejak neobjednavam, nejak jsem na to neprivyknul, ale jinde to zas sehnat moc nejde.. Ladena zas jezdi, ale trvalo to, nez se to nejak zprovoznilo. To nastaveni ventilu je lepsi nekdy brzo jeste prenastavit, po delani s temi sedly a ventily? Jestli se to nejak jeste neusadi a nastaveni ventilů se trochu rozsteluje..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » ned zář 06, 2020 19:16

Samonastavovaci napinak je teda objednany. Mezitim jsem myslel, ze udelanim voditek odstranim vyssi spotrebu oleje a ono nic. Spotreba porad stejne vysoka. Kouknul jsem na svicky a 2. valec je zas docerna i se svickou, takze tady je chyba. Ostatni valce vporadku. Po procteni kdejakych rad jsem do valcu svickama nalil trochu petroleje a zvlaste do toho druheho. Vikend jsem hybal valci a petrolej nechal pusobit. Petrak ze stare doby byl pry na tohle lepsi, ale musel stacit novy, stary jsem nesehnal.
Pocitam, ze tam je zaneseny stiraci krouzek, jeste z doby kdy mi spatnym tesnenim hlavy sel olej kam nemel.
Ted jsem zvedavy, jestli to k necemu bylo..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Ondra1,7mpi » ned zář 06, 2020 19:55

No tak uvidíš... Alespoň že to je jasně mechanická závada... A ne nějaký zakopaný špek...
Já pošilhával po tom rámu se třetím silentem přídavky a on se zrovna objevil na bazoši... Tak jsem neváhal ani minutu... Tak bude na zimu zase co dělat... Musím to vzít komplet s podlahou a možná i nějaký ten odpojovač předku...
Holt Niva je nekonečný proces... Ale když vydrží kůrovcovou sezónu jsem spokojen...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků