Niva Mara

Moderátor: Moderátoři

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » pon lis 19, 2018 20:58

Potom co jsem ruzne procetl tak zkusim zbavit pistni krouzky zakarbonovani prisadami aditiv. Sice jsem to nejak léta nejak nebral v uvahu a nemel v to nejak duveru, ale proc nezkusit. Par cisticich postupu a vylit s olejem by mohlo zafungovat a nemusel bych zatim lezt do rozborky krouzku polovicatym zpusobem.
Kdyz by neco krouzky uvolnilo tak mi to staci. Jak mi nekdy prolinalo tesneni hlavy, tak 2 valce se hodne zaprasily a krouzky se zrejme zanest mohly.
Ted bych rad trochu stahnul spotrebu oleje. 1 krok, co mi nekdo nastinil taky trochu pomohl - (pri jezdeni lpg) odvetrani klikovky do filtrboxu zlehka tlacilo olej a ten jsem zatrhl namontovanim palivoveho kovoveho filtru nastojato. Co se do nej olej dostane, tak se zda, ze neproleze a potom stece nazpet. Klikovka pritom odvetrani ma a filtrbox uz od oleje vysycha :)
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » úte lis 20, 2018 18:08

akorat ten filtr od klikovky radeji proderavim mensimi dirkami, prece jenom by se mohl tim olejem zatěpat..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » stř lis 28, 2018 14:56

To chces derovat otvorem vypustaku? Nedelal bych... Ale jestli tam nejak uvidis, tak urco kontrolovat
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » stř lis 28, 2018 15:55

Né, filtr oleje ve vane vubec. Namontoval jsem mezikus (plechovy palivovy filtr) na hadici odvetravani klikove skrine, co jde do filtrboxu. Jen jsem znejistel, jestli to je dost pruchodne a uplne jsem ten filtr predelal na vetsi prumer privodu a odvodu a udelal tim skrz diru. Tak snad tomu jeste nejaka funkce zbyla. Aditiva stoji ranec, jsou na ty krouzky 3 k postupnemu pouziti
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » úte pro 11, 2018 17:12

Prvni aditivum na procisteni zakarbonovaneho motoru uz jsem prolil. Melo se nalit pred vymenou oleje a po 25-40km jizdy s nim vylit. Asi po 12km motor zmenil zvuk a po 40km jsem vylil olej, ktery byl cernejsi a "jaksi lehce terovější" nez obvykle pri výměně. S novym ojelem tam přišlo druhe aditivum co by mělo setrvat až do další výměny a postupne by melo pracovat na tech kroužkách. Takže výsledky zjištuju postupně. Na lpg občas čuchnu k vyfuku (u nafty bych si to netrouf:D ) a trochu jde neco poznat, jak na tom spalovani oleje je. Uz ted mi to přijde lepši, ale jeste je brzo to hodnotit. :shock:
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte pro 11, 2018 18:25

Tak se taky nenudíš... Kdyžtak mám zadních poloos dostatek... Motory 1,7 už došli :mrgreen:
Já dnes vyzkoušel co to je zajet a vyjet z příkopu... Boční náklon jsem větší asi nezažil, ale alespoň mě to donutí taky ten naviják zapojit, zatím jen nainstalovaný...
Přílohy
IMG_20181211_165513.jpg
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva Mara

Příspěvekod Dusan » úte pro 11, 2018 19:28

To biele okolo je co, muka sa rozsypala? Nepametam kedy som take videl :D
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Niva Mara

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte pro 11, 2018 20:08

To je snieh, :mrgreen: zvenku na skle, zevnitř zamlženo, tak jsem při zapínání ventilátoru a stěračů sjel dolů... Dnes nakydalo...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » úte pro 11, 2018 20:12

Sněhu zatim moc nebylo, ale do jara jeste daleko. To uz mas ten samosvor na aute? Kolikrat to na takovych sikmych vyjezdech zacne viset bez uzavěrky.
Poloos mam dost, ale nebyly poruce, kdyz prisla krize cestou do prace. No uz je to zas v klidu, ale zvazuju jestli netunit ješte pojistnym krouzkem navic.. Asi by tam jeste vlezl. Co jsem ale koupil v lada servisu lozisko tsn a krouzek, tak ten novy krouzek byl mnohem silnejsi, vetsi nez ten standartni. Takovych by asi chtelo sehnat vic.. A co mam ty poloosy tak maji sem tam nejaky kaz, ale nic neřešitelneho. Ono se s tim na tech starych dilech obcas nekdo neštval :D ta co mi ted vyjela mela pod tim pojistnym krouzkem odřezanou plošku a krouzek nebyl na fest. I tak ale drzel tisice km. Bud tam cočkem doliju chybejici matroš nebo z ni budou majzliky po vzoru Rikijana..
Jine maji lehce škrably povrch pro gufero a to by me zajimalo jak se Majovi dlouhodobe osvedcilo zaliti tekutym kovem v techhle mistech.. Nuda a Niva?
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte pro 11, 2018 20:24

Ne samosvor je teprve na cestě někde z dalekého východu... Budu ho nandavat až vyztuzim zadní nápravu a nahodim ty 4,44... Asi leden... Zároveň mě čeká spojka a výměna obou převodovek, když už budou venku... Taky komplet řízení a zvednutí... Už se nemohu dočkat, bude o 7cm širší takže boční náklon bude víc jistejsi...
Asi 4x jsem se zasekl, ale podařilo se rozhoupat, nakonec jsem vjel do lesa a objel jsem tu strouhu, na silnici bych se nevyskrabal... A to mám jen 215/75/15 SUV pneu spíše letní :mrgreen:
Zítra obhlídku podvozek, při tom sjezdu to bylo docela krutý, ale v motoru vše zůstalo...
Bez mezinapr. uzávěrky ani prd, to by nedalo...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » úte pro 11, 2018 21:02

Mi nadbyva 1 disk co mas na foto s temi sipovymi trojuhelniky, radeji bych ten s kolatyma dirama.. Tekhle mi dopadla vzhledově, docela rychle chytla patinu :bear: :bear: :bear:
Přílohy
271120121036.jpg
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte pro 11, 2018 21:15

No já mam na jedné straně dva s kulatými a na druhé dva se sešlapnutým trojůhelnikem... Ale jak sjedu tyhle SUV tak je chci dát pryč, mám už 4 sady na nivu a to je moc... Škoda že jsem to nevěděl dříve, když jsem ji koupil tak tam byli 3+1kul. tyto typy... Ale nechtělo se mi to přezouvat... Dal jsem je s tou bilou pryč...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » sob pro 29, 2018 10:28

Motor s cisticimi aditivy zacina fungovat jak jej snad nepamatuju, tak zatim dobre. Po zkusenostech jsem od nich pribral i aditivko do difu a manualnich prevodovek. Vcera jsem tu vetsi decovku husteho neceho na asi 4litry oleje nalil do obou difu a hlavni prevodovky. Co zbylo na vyskrabani jsem nacpal do pridavky. Rovnou jsem cely den projezdil a rozdil sel znat dost brzo. Jakysi znatelne lehci chod auta, o neco tissi dify a nejznatelnejsi je lehci zapadavani rychlostí. Tak si rikam ze jestli to mikrovrstvou snizuje treni a tim zvysuje zivotnost, tak by to mohlo setrit zapadavaci vidlicky prinejmensim. Asi pridam i primazavani k Lpg, at ma motor troch péče. :)
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Niva Mara

Příspěvekod Ondra1,7mpi » sob pro 29, 2018 19:04

Tak to jsi mě navnadil, to možná naleju do tý E46, tam jsem olej v difu nikdy neřešil, a má 330tis... Skoro mám strach ho měnit :mrgreen: a do těch 4,44 až nasadim s tím samosvorem tak taky... Nějaká značka?
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Niva Mara

Příspěvekod Mara » sob pro 29, 2018 19:50

Je to vsechno od bishop's origo. Jinak jde nacist co k cemu je. Dneska jsem zacal delat 3bod pridavky, tak nejaky kovovytvor na ty 3 srouby uz je pripraveny. Jeste k tomu dodelat uchyt ke kastli z drzaku hlavni prevodovky a silentblok k te pridavce.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků