Výběr auta na Expedici TRANS-SIBERIA

Moderátor: Moderátoři

Výběr auta na Expedici TRANS-SIBERIA

Příspěvekod Eilean » ned pro 12, 2010 23:32

Ahoj! Zdravím všechny Nivkaře a ostatní Ladaře!

Zatím mi všichni říkají, že jsem se zbláznila, tak doufám, že aspoň tady najdu trochu pochopení :)

Plán je následující: vzít pár kamarádů, psa a s 1-3 Nivama se vypravit na východ. 20-30 000 km. 2-3 měsíce. Pracovní název Expedice TRANS-SIBERIA. Pravděpodobně léto 2012 (2011 na výběr-koupi-přípravu a otestování auta na nějaký menší výpravě).

Samozřejmě vyvstává řada otázek ohledně výběru a přípravy auta a vzhledem k tomu, že zatím jsem víceméně teoretik co se Niv týče, ptám se narovinu - bude někdo z Vás ochotný mi občas poradit? :) (pokud zní odpověď ne, dál už to ani nečtěte, nic zajímavýho se nedozvíte :wink: )

Přečetla jsem tady na fóru i jinde ledaccos, ale nejsem zrovna autotechnik, tak mi spousta věcí moc neříká :(

Momentálně jsem rozhodnutá pro ojetou Ladu Nivu Speciál s LPG (prodlouženou, protože potřebuju zadní sedačku i místo na psa).
Není v plánu cestou vyhledávat nějaký extra těžký terén, ale projet cestou-necestou, menší brody apod., prostě být ready na ruský a mongolský terén. (Ano, vím, kam až dojeli předchozí party žigulíkama a věřím, že to byla velká legrace, ale myslím, že s Nivou budou přecijen možnosti výběru trasy trochu širší 8) )

A konečně k věci - myslela jsem, že budu zatím pomalu vstřebávat info, teoreticky i prakticky, a řádně si to před koupí všechno nastuduju.. a bác - najednou se tu objeví nabídka autíka přesně jak jsem si ho představovala (Ještě jsem ho neviděla, tak nevím, v jakym stavu je ve skutečnosti):
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... va/8552811
http://auto.bazos.cz/inzerat/8132989/pr ... al-LPG.php

Co si o tom myslíte? Jestli bude v dobrym stavu, odpovídá to ceně? Je to běžná nabídka, takže se na to teď mám vykašlat a auto hledat, až tomu budu víc rozumět? Nebo sehnat někoho, kdo tomu už rozumí a jít do toho po hlavě? :)
S jakou investicí je třeba počítat, než se takhle ojetý auto vydá na delší cestu (vím, že jste neviděli motor, ale tak nějak obecně)? Nebo se vyplatí koupit ojetější a ušetřený peníze radši investovat do pořádný generálky? (Sama toho zatím asi moc neopravím, ale věřím, že se najde nějaký šikovný kamarád :) )
Jak moc se liší jednotlivé typy motoru a LPG z pohledu "opravíme to cestou/opraví to šikovný ruský vesničan"? :)

Jaj, to jsem to chtěla vzít stručně :oops: Vím, že se to dá asi těžko takhle zobecnit, ale pokud mi k tomu cokoli řeknete, budu ráda.. Tuším, že něco podobného řeší kluci z "ladajede" a určitě je vás víc, kdo bere Nivu na delší výlety.. Každopádně jestli jste dočetli až sem, kloubouk dolů! :)

Předem díky za jakýkoli poznámky


Helena, Mělník
Eilean
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 12, 2010 15:20
Bydliště: Melnik

Příspěvekod Marťas » ned pro 12, 2010 23:41

Myslím, že cena za tuhle Nivu s LPG a z tohohle roku je rozumná (pokud bude ok). Takže vzít někoho, kdo tomu rozumí a hurá na prohlídku ;-)
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Marťas
 
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod martas » pon pro 13, 2010 00:15

Ahojky taky jedno auto zrovna připravuju, íčko neřeším bo mu nerozumím zlatej karbec nic jednoduššího neznám, LPG nemá cenu asi v autě na takovou cestu řešit - cena paliva na východě, váha plynové bomby... Ta první niva se zdá lepší ta druhá už je lehce orezlá, tyhle dlouhý nivy prej nemaj dobrou pověst, pročti forum... Radši hledat normální krátkou a starší s karbem a bez zbytečné elektriky, místa je v ní skoro stejně... Já jsem dal do kompletní GO doteďka asi kolem 10, ale dělám si vše sám jenom díly a materiál asi tak.... Počkal bych s koupí na jaro...
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Příspěvekod Eilean » pon pro 13, 2010 00:37

Ahoj a díky za rychlou odezvu! Navíc pěkná shoda jmen :)

Add LPG - jasně, na východě je cena benzínu OK, ale nějak se tam musí dojet :) na LPG se dá, co jsem četla, dojet dost daleko na východ, takže myslím, že se to furt vyplatí.. A hlavně pokud chci s Nivou jezdit i tady, na benzín ji prostě neuživím :roll: hlavně mi neopakujte, že kdo má offroad, nesmí řešit spotřebu - jsem student, takže ji řešit prostě musim :P
Karburátor + LPG lze? (Pro vás asi úsměvná otázka, já ale fakt nevim :) )

Add dlouhá verze - za tou si taky zatím stojím.. Lámat na nějakých extrémních terénních úhlech ji nehodlám a jinak by snad měla vydržet..

Add inzeráty - oba jsou na stejne auto, jen ten první má asi trochu vylepšený fotky :evil:

H.
Eilean
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 12, 2010 15:20
Bydliště: Melnik

Příspěvekod martas » pon pro 13, 2010 01:04

Shoda je dobrá :lol: ... Trošku jsem počítal a na benzín se dá třeba do Mongolska dojet za docela dobrou částku někde v práci mám propočet... Lpg do karborátoru jde to ano, taky jsem byl do nedávna student a na lpg jsem jí uživil normálně, hned jak jsem jí koupil jsem jí na něj předělal... Ty auta jsou opravdu stejný ale ta dražší je poopravená barvou do krásy... Tyhle prodloužený auta maj třeba geodeti nebo třeba ÚHUly - lesáci co dělaj lesnický mapy, ty auta dostavaj neskutečně naprdel... Byl jsem u zajíždění jedný nový dneska bude na 100% po smrti... Porovnej rozměry dlouhé a krátké nejni o moc větší, věci se daj na zahrádku, taky si skus s nivou zajezdit, třeba ségra po ujetí asi deseti km řekla, že už jí to toho nikdy nedostanu :lol: :lol:
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

jj vejlet

Příspěvekod RIKIJAN » pon pro 13, 2010 15:07

Taky nivku ted dělam tak aby se s ní dalo jezdit někam dál a mužu říčt jestli si to neumíš opravit sama kup nejakou v lepším stavu protože i tak bude mít kamarád dost věčí na opravy a upravy já jsem zvolil druhou varinantu koupit levně a dát vše dokupy mužu říčt že to je spousty a spousty hodin práce a to nevím jsestli by ty to chtěl kamarád věnovat
jestli karbec nebo štřikačku ty ička jsou taky držaky tak bych se toho asi nebál
Lada Niva 1.7i GM praktik rok 1997 offroad
Lada Niva special 1,7i GM rok 2000 pracovní
Avia a11 trend
Aro M461
https://www.facebook.com/kovarriki
RIKIJAN
 
Příspěvky: 374
Registrován: pon črc 05, 2010 18:55
Bydliště: Náchod

Příspěvekod tarquin » pon pro 13, 2010 17:06

Ahoj,

auto ti tam všude opraví, protože od Humenýho na východ každej Ladu má, měl, nebo mít bude. Ale ten plyn bych určitě nebral, zkomplikuje ti to jakoukoliv možnost opravy, ať už je to upadlej vejfuk, nebo třeba těsnění v čerpadle. Mechanici se obecně plynu bojí a nikdo ti to nebude chtít svařovat, nebo něco dělat s motorem kde budou zabudovaný hadičky s plynem + máš v autě víc věcí, který se můžou pokazit, což je na takovou dálku důležitý kritérium. A LPG na Ukrajině, v Rusku a dál? Nikde sem žádný benzinky s tim neviděl, náklaďáky tam jezděj myslim na CNG, akorát se budeš trápit hledáním benzinek a nakonec stejně budeš brat natural.. A jestli ušětříš při cestě po ČR a SK tisícovku tak to za pozdější trápení se s plynem nestojí. Nehledě na to, že ti bomba zabírá dost místa v Nivě, kde je ho už tak málo a povezeš si už tak krámů dost. LPG tak na cesty po EU..

ladajede.cz
Naposledy upravil tarquin dne pon pro 13, 2010 18:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tarquin
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2007 09:44
Bydliště: Brno

Příspěvekod Štěpán » pon pro 13, 2010 17:58

Přiklonil bych se k tomu, brát auto bez LPG a na výpravu h radši předělat na karburátor. Bude to spolehlivějši. Jinak cena benzínu na UA je v přepočtu asi 18Kč.
Štěpán
 

Příspěvekod Martin H. » pon pro 13, 2010 21:17

Z těch niv, co jsi sem dávala odkazy, bych nebral ani jednu! Jenom na fotkách je vidět, že to byly firemní auta a jsou už na první pohled shnilý a zhuntovaný až až. Ve firmách se s nivou nikdo nepáře, protože ona strašně moc vydrží. Ovšem poté je to všechno skoro na výměnu a kompletní vyvaření kastle, protože ruský auta hnijou rychleji a ve firmě se nějakým nástřikem nikdo zabývat nebude. Tam je to auto od toho, aby vydělávalo. Na takhle dlouhou cestu musí být auto dostatečně připravený. Sice jsem se svojí nivou nikde takhle daleko nebyl, ale něž jsem ji udělal a vychytal všechny mouchy, trvalo mi to skoro rok a to s ní nejezdím v nějakým brutálním terénu, protože po těch stovkách hodin práce mi je to líto. Každopádně, pokud tomu vůbec nerozumíš a nemáš někoho, kdo to bude dělat "z lásky", tak je to o dost penězích :!: . Slušná niva je dneska tak od 90tis. Kč. A na takhle dlouhou cestu bych šel do karburátoru, je to rozhodně v těchto oblastech jednodušší na opravy.
Končím s ladami....
Martin H.
 
Příspěvky: 266
Registrován: pon lis 05, 2007 14:38
Bydliště: Voleč

Příspěvekod kitcarcup » úte pro 14, 2010 00:54

martas píše:Ta první niva se zdá lepší ta druhá už je lehce orezlá,


Martin H. píše:Z těch niv, co jsi sem dávala odkazy, bych nebral ani jednu!


Pánové, vážení Ladaři, Nivkaři a znalci těchto aut, toto snad není možné. Jde o totéž auto na obou inzerátech. A to stejné auto je inzerováno i v zdejším bazaru. "Prodám". Jak můžete psát takovéto "fundované rady" ani jste si ty auta neprohlédli pořádně a už je jedno horší než to samé naleštěné. Bravo. :roll:
Lada 2102 Universál 1.198ccm - červená 418.958 km.(r1972)
Fiat BRAVO Formula 1.368ccm 104.1HP - červená 24.518 km (r2011-od novoty)

"LADA NIVA... v terénu je doma, jako SUV na silnici."
kitcarcup
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte říj 26, 2010 21:10
Bydliště: Šlapanice

Příspěvekod kitcarcup » úte pro 14, 2010 00:57

tarquin píše:tak to za pozdější trápení se s plynem nestojí. Nehledě na to, že ti bomba zabírá dost místa v Nivě, kde je ho už tak málo


Tato Niva má LPG nádrž pod vozem, stačí se podívat na fotky. :wink:
Lada 2102 Universál 1.198ccm - červená 418.958 km.(r1972)
Fiat BRAVO Formula 1.368ccm 104.1HP - červená 24.518 km (r2011-od novoty)

"LADA NIVA... v terénu je doma, jako SUV na silnici."
kitcarcup
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte říj 26, 2010 21:10
Bydliště: Šlapanice

Příspěvekod Cory » úte pro 14, 2010 07:49

tarquin, neviem ako dalej na Ukrajine, ale hend za hranicami, kde sa pohybujem, je cerpaciek na plyn celkom dost, ale na ten ich plyn sa da najazdit asi o polovicu menej ako na "náš", takze to vyjde mozno este drahsie ako benzin.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvekod Teepee » úte pro 14, 2010 09:04

Eilean píše:Add inzeráty - oba jsou na stejne auto, jen ten první má asi trochu vylepšený fotky :evil: H.

kitcarcup píše:Pánové, vážení Ladaři, Nivkaři a znalci těchto aut, toto snad není možné. Jde o totéž auto na obou inzerátech. A to stejné auto je inzerováno i v zdejším bazaru. "Prodám". Jak můžete psát takovéto "fundované rady" ani jste si ty auta neprohlédli pořádně a už je jedno horší než to samé naleštěné. Bravo. :roll:

Někdo si pořádně neprohlédne auta, jiný zase nečte pořádně. :roll:
Jak je vidět, chytil se každý, jen různými způsoby. :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Majo » úte pro 14, 2010 09:20

Cory píše:tarquin, neviem ako dalej na Ukrajine, ale hend za hranicami, kde sa pohybujem, je cerpaciek na plyn celkom dost, ale na ten ich plyn sa da najazdit asi o polovicu menej ako na "náš", takze to vyjde mozno este drahsie ako benzin.

a navyse je ten plyn "drahsi", inak povedane nestoji menej nez u nas, pricom benzin tam stoji ovela menej nez u nas. Ked uvazovat nad plynom tak jedine kvoli zvyseniu dojazdu nez kvoli uspore. Osobne by som si na taku dlhu trasu zobral auto bez plynu a nejake tie kanystre s benzinom(uchytit na kufor, pripadne strechu)...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod tarquin » úte pro 14, 2010 10:23

kitcarcup píše:
tarquin píše:tak to za pozdější trápení se s plynem nestojí. Nehledě na to, že ti bomba zabírá dost místa v Nivě, kde je ho už tak málo


Tato Niva má LPG nádrž pod vozem, stačí se podívat na fotky. :wink:


Na inzeráty sem se nedíval, ale nádrž po autem eště horší řešení - akorát to rozbiješ někde v terénu.
Uživatelský avatar
tarquin
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2007 09:44
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron