Niva z Belgie

Moderátor: Moderátoři

Niva z Belgie

Příspěvekod radek mb » ned lis 28, 2010 17:16

Zdravím Nivaře.
Stane se málokdy,že bych přispíval do sekce Niva.Přesto bych rád slyšel Váš názor.Mám možnost koupit a dovézt si Nivu z Belgie.Cena 400 euro(10 000 kč).Doprava vyjde zhruba 5000 kč,vzhledem k tomu,že si můžu půjčit podval i vhodné auto na tažení a dovezl bych si to sám.K té Nivě je jen belgický TP,značky už asi nemá.
Nevím,jestli je pojízdná,ale po obhlédnutí vypadá kompletní,jen trochu ošuntělá.Karoserie je dobrá,kromě koroze předního čela (viz foto).Je v ní 5 kvalt.
Otázka je,zda se to vyplatí dotáhnout sem a eventuelně přepsat na papíry z nějaké vrakoidní Nivy.

fota zde: http://radekmb.rajce.idnes.cz/Niva_z_Belgie/
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Příspěvekod Martin H. » ned lis 28, 2010 19:22

No je to z těch fotek, docela načatý. Ale jestli se ti chce si stím dát práci a máš na to možnosti, tak si myslím, že by se z toho auto udělat dalo. Je to starej typ 1600, já ho mám taky a myslím že to je na Nivu ta nejlepší klasika. Všechno mechanický, žádný elektronický problémy. A dostat to na papíry, asi nebude taky moc problém.
Končím s ladami....
Martin H.
 
Příspěvky: 266
Registrován: pon lis 05, 2007 14:38
Bydliště: Voleč

Příspěvekod FOMA » ned lis 28, 2010 20:30

no záleží co od toho čekáš,nerad bych tě zklamal,ale.... je to již dost načatý až vrakoidní, dáš za to 15tis.czk a kolik do toho vrazíš a strávíš na tom času?(a čas jsou taky peníze) ,plechy+lak +nějaké ty další ND tak dvacku do toho klidně nasypeš. Dostaneš se na 35 tis.czk.No a kdyby jsi přihodil dalších 15 tis.czk tak máš Nivu 1.7i(1996) a bez práce s eurem 1 a komfortnější, při troše štěstí i bez starostí.Poněvadž jak je známo motory 1.7i jsou dříči s malými nároky na údržbu apd.
Ale je to jen můj názor,stejně tak může někdo mít 100důvodů proč to vzít. 8)
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod hush » ned lis 28, 2010 20:44

FOMA píše:no záleží co od toho čekáš,nerad bych tě zklamal,ale.... je to již dost načatý až vrakoidní, dáš za to 15tis.czk a kolik do toho vrazíš a strávíš na tom času?(a čas jsou taky peníze) ,plechy+lak +nějaké ty další ND tak dvacku do toho klidně nasypeš. Dostaneš se na 35 tis.czk.No a kdyby jsi přihodil dalších 15 tis.czk tak máš Nivu 1.7i(1996) a bez práce s eurem 1 a komfortnější, při troše štěstí i bez starostí.Poněvadž jak je známo motory 1.7i jsou dříči s malými nároky na údržbu apd.
Ale je to jen můj názor,stejně tak může někdo mít 100důvodů proč to vzít. 8)


Naprosto souhlasím, pokud by to bylo jenom za odvoz tak snad, ale jinak bych ji tam nechal stát. Nevyplatí se to. Ty blatníky sou hotový, čelo nebude lepší a prahy a nápravnice ..... Pokud máš dílnu a uděláš si všechno sám - plechy, lak ... - a tak snad, ale ještě potom za všechno platit?
Uživatelský avatar
hush
 
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Míra151 » ned lis 28, 2010 20:56

hush píše:
FOMA píše:no záleží co od toho čekáš,nerad bych tě zklamal,ale.... je to již dost načatý až vrakoidní, dáš za to 15tis.czk a kolik do toho vrazíš a strávíš na tom času?(a čas jsou taky peníze) ,plechy+lak +nějaké ty další ND tak dvacku do toho klidně nasypeš. Dostaneš se na 35 tis.czk.No a kdyby jsi přihodil dalších 15 tis.czk tak máš Nivu 1.7i(1996) a bez práce s eurem 1 a komfortnější, při troše štěstí i bez starostí.Poněvadž jak je známo motory 1.7i jsou dříči s malými nároky na údržbu apd.
Ale je to jen můj názor,stejně tak může někdo mít 100důvodů proč to vzít. 8)


Naprosto souhlasím, pokud by to bylo jenom za odvoz tak snad, ale jinak bych ji tam nechal stát. Nevyplatí se to. Ty blatníky sou hotový, čelo nebude lepší a prahy a nápravnice ..... Pokud máš dílnu a uděláš si všechno sám - plechy, lak ... - a tak snad, ale ještě potom za všechno platit?



před nějakým rokem bychdo toho šel ale dnes ? asi ne a koupil bych hotovou jak píšou nademnou. Já koupil rok 99,platnou STK po GO motoru ale nepojizdnou a počítam převodovku,poloosy,zadní dif, elektrika,topení a troška koroze + obutí . Dal jsem 15tis za auto a kolik času a peňez na opravu raději nepíšu. Měl jsem koupit dražší a hotovou vyšlo by to lépe jak toto
Uživatelský avatar
Míra151
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE


Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků