KOUPĚ NIVY -- dotazy

Moderátor: Moderátoři

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pát zář 24, 2021 09:04

Niva zvládne leccos, někdy i vozík na 750 (600) dá tunu, ale nesmí to být pravidelně, občas vozím do lesa vodu a dám max 700-800l, ale musí se opatrně... Celkově je lehká a výkon malý... S redukcí je to k autu šetrnější ale to není na častý a silniční provoz...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » ned čer 18, 2023 10:04

2 Ondra1,7mpi:
Ja ted u nove dlouhe - 2013 M1G mam na tazny 1430kg nebo 1490kg, maji tam ty hmotnosti podivne napsane... ale to bych ten zadek utrhl (no tazne tam nastesti neni a ani s nim moc nepocitam, max. na drzak na kola), u te stare 1999 N1G mam jen 800kg a to mam na tom taznym jeste tu prostredni vyztuhu. A kratka 2006 M1G ma 1490kg.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » stř zář 13, 2023 17:01

scot píše:Ja mam Nivu jako splneny detsky sen a jsem z ni nadseny. Pravda, za posledni rok jsem s ni moc nenajezdil, ale uz se nemuzu dockat, az ji zpatky poskadam a vyjedu. Pokud se nekdy vyskytne prizniva konstelace hvezd, uvazuju, ze bych koupil nejakou novejsi na bezne jezdeni. Vyhovuje mi paradni rozhled, absence asistentu a jednoduchost a deti ji miluji. Nejsem sice tak daleko jako Ondra, abych si na ni troufl rozebrat vsechno, ale uz ted jsem dale nez kterymkoliv autem jake jsem dosud vlastnil a hranice stale posouvam. Nicmene je mi jasne, ze s tremi detmi a velkym psem tridverovou Nivu jako hlavni rodinne auto neprotlacim. Take uznavam ,ze na rodinnou dovolenou v Chorvatsku to neni nejvhodnejsi auto.


Vidis a ja s ni nekolikrat v Chorvatsku byl, ale ne, ze bych se tam jel valet k mori, ale proste pri ceste jsem se zastavil v mori vykoupat. Nebo proste si clovek jede prohlidnout nejake horske oblasti (kde je svezi vzduch a nepotrebuje tam ani klimu) a sjede k mori se vykoupat. Ja s ni jezdim asi 95% silnice a asi 5% i dost tezky teren, vylozene teren nevyhledavam, ale vyhledavam zajimava mista. Predtim jsem jezdil vsude rapidem 136, coz byl neskutecnej drzak a lehce opravitelny auto, no a pak jsem se chtel dostat na par mist a na to rapid nemel, treba jsem chtel hledat kostel v Rumunsku, pod jehoz prahem ma byt hlava Draculy, ale kdyz uz mel rapid cely predni celo narolovany pod autem, tak jsem to vzdal a v tu chvili jsem si rekl, ze potrebuji neco terenniho, co dokazu opravit.:). A jelikoz jako byl muj sen rapid, ktereho jsem vidal, kdyz jsem chodil do skoly, libilo se mi erko, deda mel skodu 105 a ten tenkrat fungl novej rapid bylo to, co bych rad videl u dedy v garazi misto te 105ky, proste v te dobe moderni sportak, castecne s modernimi tvary te skudky a s nizsi strechou, coupe s vice polozenym prednim sklem a tim zadkem prave podobnym erku, ktere mi uz v te dobe prislo hezke, ale stare :). Tata mel 110LS - samo ruzne upravovanou, ze i za nerez vyfuk a velka pridavna svetla prisel o technicak, kterou pak prodal a koupil oranzovou 2101 a tu stale nejak upravoval a staral se o ni, dal do ni motor 1600 z nivy a objednaval i novej 5q. No a jeden spoluzak mel tatu, ktery mel vinovou nivu a obcas ho s ni vyzvedaval ve skole a ja to auto obdivoval... Takze volba byla jasna, u nivy me zklamala jen zadni naprava, ktere jsem spotreboval za neco pres 70tis.km 3ks a dokazal ohnout i vyztuzenou 3 Uckem, takze ted jsem na novou nivu opatrny, dokud zadni napravu nevyztuzim 6 Uckem, podobne jako to ma bronto. No a na cestovani je kratka niva mala, tak padla volba na prodlouzenou, ktera je navic prodluzovana (ne zrovna moc kvalitne) v CR. Takovou spotrebu zadnich naprav mam asi jen ja, bude to tim previsem, ze ji dost pretezuji a po nezpevnenych cestach nejezdim zrovna pomalu.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvekod scot » stř zář 13, 2023 18:39

A o pětidvéřové Nivě jsi neuvažoval?
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 351
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » čtv zář 14, 2023 19:11

2 scot:
ja jsem spis na ta menedverova auta :), prodlouzena ma blbej zadni najezdovej uhel a petidverova zase ten prejezdovej, ale tu co mel Fananek Hagen, bych si klidne nechal libit...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Předchozí

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron