Tůma

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod dmatej » úte bře 22, 2005 13:00

Trošku bych oponoval - interně bych si to oskenoval klidně barevně a se slušným rozlišením - zkrátka tak, aby vyšla knížka na jedno až dvě CD, ať to stojí za to.

Potom si z toho udělal kopie s menším rozlišením a já osobně bych byl pro, aby barevný obrázky zůstaly barevný. To by se pak dalo "rozdávat":-)

Kurňa a štvete mě, v sobotu doma zabavím skener a oskenuju tu ruskou superknihu - jsou tam obrovský barevný obrázky (1985).

http://dem.wz.cz/lada/book.html

Ukázka - najděte si to v menu....asi tak za 15 minut:-)[/img]

Hotovo. Teda, trošku rychlovka, takže velikosti obrázků nejsou zrovna optimální pro modem ani pro prohlížeč, ale číst se to dá:-)
Časem to snad zvládnu...
Naposledy upravil dmatej dne úte bře 22, 2005 13:20, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Patrac » úte bře 22, 2005 13:11

Ale jo klidně si nascanuj vše v barvě a v true coloru dyť je to jedno. Akorát pak má jedna strana ne 500 kb ale třeba 6 MB a otevírej si to na prohlížení popř. stahuj to někde.Jde o kvalitu aby to bylo čitelný a tištitelný ne aby se z toho daly dělat plakáty.. Navíc nechápu proč bych knihu, která je celá černobílá měl scanovat v barvách???? A barevnou knihu jsem zatím (kromě obalu) pro žígo v ruce žádnou neměl. Tehdy jsem obal naskenil v barvě. Jestli máš tolik času a chce se ti u toho sedět, tak ti klidně knížky se souhlasem majitelů přepošlu a můžeš si s tím hrát. Já na to čas nemám. Dělám to po večerech po chvílích jak najdu čas. :? Mile raději ho budu věnovat svý holce a nebo jinejm věcem. Třeba kreslení těch montážních a demontážních přípravků v Cadu.Pokud to ovšem necheš nakreslit sám :wink:
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod dmatej » úte bře 22, 2005 13:25

S CADem nemám praxi a ani jí nemám v úmyslu získat:-)

Tůma je čb, tak to logicky nemá smysl dělat v barvě, já to myslel obecně. Jinak ty obrázky, co jsem dal na ten odkaz, jsou 1754x1275x24bpp a maj kolem 450kB. Celá knížka je barevně - majitel SVK Plzeň:-), ale mám jí už druhým rokem já....jenom se musí furt prodlužovat výpůjčka.

Tak jí naskenuju....


pozn.: těch 6MB, to tak možná jako BMP:-). Ačkoliv....kdysi jsem dělal pokus s tím skenerem a podařilo se mi oskenovat asi za hodinu jeden obrázek, kterej měl 650 MB (v BMP). Převod na jpg jsem se už neodvážil, aby ten comp nezkolaboval:-)
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Patrac » úte bře 22, 2005 13:38

dmatej píše:S CADem nemám praxi a ani jí nemám v úmyslu získat:-)

Tůma je čb, tak to logicky nemá smysl dělat v barvě, já to myslel obecně. Jinak ty obrázky, co jsem dal na ten odkaz, jsou 1754x1275x24bpp a maj kolem 450kB. Celá knížka je barevně - majitel SVK Plzeň:-), ale mám jí už druhým rokem já....jenom se musí furt prodlužovat výpůjčka.

Tak jí naskenuju....


pozn.: těch 6MB, to tak možná jako BMP:-). Ačkoliv....kdysi jsem dělal pokus s tím skenerem a podařilo se mi oskenovat asi za hodinu jeden obrázek, kterej měl 650 MB (v BMP). Převod na jpg jsem se už neodvážil, aby ten comp nezkolaboval:-)

Z důvodu následné práce používám jako scanovací formát TIF. Ten pak konvertuju do JPG u Tůmy pak jedna dvojstránka má v TIFu v 150 DPI při odstínech šedi zhruba 1,94-2,05 MB Tyhle obrázky pak narvu do PDF a zkomprimuju tak aby to mělo obstojnou velikost. Doma jsem scanoval běžně obrázky tak 80-150 MB trvaly asi 5 min a následně jsem je spojoval ve Photoshopu a tisknul. JEnže vše chce čas a ten nemám. Proto dělám to z čeho mám buď nějaký peníze a nebo alespoň užitek někdo jiný. Nevím jestli někdo bude mít zájem o 20 CD se všema maožnejma knihama nebo třeba o 2-3 DVD.... Raději když se to vleze vše na 1 DVD v dostatečný kvalitě. Navíc když to někdo bude chtít poslat mailem třeba jen jednu stranu tak to nemusím komprimovat převádět atd.... než to narvu do mailu... Jistý zkušenosti s tím mám.- není to první kniha co tak dělám a vím že zájem byl spíš o ty v menším rozlišení. Ne každýmu se totiž 6 MB obrázek otevře na obrazovce za 1-2sec. a čekat na každý náhled 15 sec a náseldovný otevření třeba dalších 15 sec. se nikomu nechce. Teda mě by se nechtělo...
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod dmatej » úte bře 22, 2005 14:19

Pdf je sice pěkný, ale na seskupování haldy obrázků se moc nehodí.Lepší je dát na CD prohlížeč (max. 300kB) a obrázky v jpg/png/tif/... v rozumným rozlišení.

DPI je trošku zavádějící, týká se to spíš převodu mezi el.podobou a papírem, otázka je, co s tím kdo chce dělat.... já bych to asi netiskl, max. pasáže, který bych zrovna potřeboval. Jenže na druhou stranu, kdo má v dílně počítač:?

Pokud ti jpg na A4 vychází takhle velký (řádově MB), zkus mu ubrat na kvalitě - mám zkušenost, že stačí cca 80% a rozdíl není poznat v kvalitě, ale velikost je při 1024x768 a 150dpi (chceš-li) cca 200kB. Samozřejmě, jpeg je ztrátovej jako prase a na další zpracování (detaily, střih, ...) už se to nehodí, ale na čtení a tisk to stačí.

Jinak PNG je na čb obrázky jako dělanej - bezztrátová komprese, tj. stálá kvalita. TIFF je minulost - i když do něj nacpali komprese jpeg a kdejaký jiný varianty, vždycky je některý jiný formát lepší.

Jinak mám na 1CD ofocenou 4000stránkovou bichli - Angel - byla to povinná literatura na předmět ZPG (zálkady počítačové grafiky) a nechtěli jí půjčovat. Tak kolega vzal foťák a jel. Zabírá to asi 500MB ve slušný kvalitě - tiskl jsem to 4 stránky na 1 A4 (pův. formát byl to nižší A4) a dalo se to číst bez problémů (jen na indexy chtěli některý lidi lupu). (JPG)
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod drgi » stř bře 23, 2005 17:13

dmatej píše:Pdf je sice pěkný, ale na seskupování haldy obrázků se moc nehodí.Lepší je dát na CD prohlížeč (max. 300kB) a obrázky v jpg/png/tif/... v rozumným rozlišení.


praveze, ked chces tlacit manual, je lepsie mat ho v pdf - skusal si uz tlacit nejakym acdsee alebo akym bazmekom 500 obrazkov tak aby to aj nejak vyzeralo? Jpegy ti v tom pdfku ostanu bez zmeny (ak to tak nastavis) a nemusis spekulovat nad tym, ako usporiadat obrazky.

drgi
drgi
 

Příspěvekod dmatej » stř bře 23, 2005 17:19

Vzdyt to jsem napsal, ne? Ze je otazka, co s tim kdo chce delat. Ale ani s tiskem obrazku nejsou velky problemy - proste nastavis davku a jedes. Jen mit spravnej soft:-)
Asi se nedohodnem - já bych radši dostal jpg, ty pdf. Všechno má výhody i nevýhody. To víme oba, ne? Takže to už pitvat nebudu.
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod drgi » stř bře 23, 2005 17:37

dmatej píše:Vzdyt to jsem napsal, ne? Ze je otazka, co s tim kdo chce delat. Ale ani s tiskem obrazku nejsou velky problemy - proste nastavis davku a jedes. Jen mit spravnej soft:-)
Asi se nedohodnem - já bych radši dostal jpg, ty pdf. Všechno má výhody i nevýhody. To víme oba, ne? Takže to už pitvat nebudu.


ale dohodneme - ked skenujem, vzdy vyrabam jpegy a potom pustim acdsee a vytlacim ich cez virtualny pdf printer :-)

drgi
drgi
 

Příspěvekod dmatej » stř bře 23, 2005 17:42

drgi píše:
dmatej píše:Vzdyt to jsem napsal, ne? Ze je otazka, co s tim kdo chce delat. Ale ani s tiskem obrazku nejsou velky problemy - proste nastavis davku a jedes. Jen mit spravnej soft:-)
Asi se nedohodnem - já bych radši dostal jpg, ty pdf. Všechno má výhody i nevýhody. To víme oba, ne? Takže to už pitvat nebudu.


ale dohodneme - ked skenujem, vzdy vyrabam jpegy a potom pustim acdsee a vytlacim ich cez virtualny pdf printer :-)

drgi

:D :D :D :violent2: :violent1: :violent1: :violent1: :violent3: :violent3: :violent3: :wave: :flower:

No comment :!:
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

hotovo

Příspěvekod drgi » čtv bře 24, 2005 18:35

VAZ 2105/2104 Navod k provozu a udrzbe - HOTOVO

mam oskenovane, a coskoro zavesim na web, ak sa podari, tak este dnes, ak nie, tak az po Velkej noci.

drgi
drgi
 

Re: hotovo

Příspěvekod Patrac » pát bře 25, 2005 07:47

drgi píše:VAZ 2105/2104 Navod k provozu a udrzbe - HOTOVO

mam oskenovane, a coskoro zavesim na web, ak sa podari, tak este dnes, ak nie, tak az po Velkej noci.

drgi

Drgi už to mám stažený. Podívám se na to v jakým to je stavu a kdyžtak to přihodím do toho soupisu co mám.
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod hornak.active.sound » pát bře 25, 2005 16:26

ja bych radsi videl jako html a obrazky ve bmp nebo jpeg .
Bo html jako seznam fsechno co tam je,jako obsah nebo co.
hornak.active.sound
 

Příspěvekod MZ » pát dub 22, 2005 17:53

Když už je řeč o knihách. Starého tůmu (s pasáží o 2105) jsem měl v ruce v antikvariálu na strakonickém hradě. Blbec jsem si bohužel nekoupil (stál pár korun, úplně nový). Teď toho lituji. Mám nové vydání od Benu, ale nevím jak je to s obsahem o mé 05ce... knížku tam snad ještě mají, bylo to v létě a nevypadalo to, že by do těch regálů někdo lezl...

Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi těmito vydáními?
Uživatelský avatar
MZ
 
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 19, 2005 17:57
Bydliště: Holýšov

Příspěvekod Števo » ned dub 24, 2005 15:03

Ja som literaturu dal zohnat tatkovi. Robi v C.Budejoviciach. Tak mi pred dvoma tyzdnami pisal , ze uz zohnal tri knizky o Ladach. A to vraj 2101,02, vsetky typi od 2101 po 2106 a tretia len cisto 2105. Som zvedavy lebo asi tak o tyzden ma prist domov.
Števo
 
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš

Příspěvekod Števo » čtv kvě 05, 2005 23:28

no tatko mi konecne doniesol knizky. Jedna co sa mi paci je cisto na VAZ 2101-02. Je dobre rozsiahla. Vydana v roku1975. Zohnal ju v bazari :D . Vydal ju LEV PETROVIC SUVALOV. Oproti TUMOVI je v tom horsia , ze nema na niektore veci vyrobne cisla. Lebo ja zvyknem chodit do obchodu , poviem co to je a dam vyrobne cislo a oni mi objednaju co treba :D
Števo
 
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš

PředchozíDalší

Zpět na Manuály a schémata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron