Tůma

Moderátor: Moderátoři

Tůma

Příspěvekod Patrac » pát bře 11, 2005 07:45

mám doma teĎ od Luďka půjčenou knihu od Tůmy. Budu z toho skenovat nějaký věci abych pak mohl nakreslit přípravky. Měl by jste o to někdo zájem??? Nemyslím ani tak o ty připravky ale o celou knihu. Je to přez 400 stran ale dal bych si s tím tu práci a oskenil to a hodil třeba na CD. Pokud by o to byl zájem. Pátrač
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod MOBILonline » pát bře 11, 2005 09:44

Vzhladom k tomu, ze som zacinajuci Ladista nehovori mi meno Tuma nic. Ked mi upresnis o co ide a co by to stalo, tak sa mozno dohodneme, lebo nieco na studium by som urcite potreboval.........
Stefan M.
Uživatelský avatar
MOBILonline
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 08, 2005 15:46
Bydliště: Banska Bystrica

Příspěvekod Patrac » pát bře 11, 2005 09:53

MOBILonline píše:Vzhladom k tomu, ze som zacinajuci Ladista nehovori mi meno Tuma nic. Ked mi upresnis o co ide a co by to stalo, tak sa mozno dohodneme, lebo nieco na studium by som urcite potreboval.........

No jde o to že to je asi nejlepší kniha všeobecně o Ladách. Malý formát tučím A5 se to jmenuje a je tam spousta vychytávek co a jak opravit. Dobrá je ještě jedna většího formátu od nakladatelství Kopp. NEstálo by to nic jen CD a poštovný. Mě by ale čekalo skanováni 440 stran. teda resp 220 a nehodlám to dělat kvůli jednomu člověku. zase tolik volnýho času nemám :D Pokdy by o to mělo zájem alespoň 4- 5 lidí tak se do toho pustím
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Luděk Musil » pát bře 11, 2005 10:05

V knize "Údržba a opravy automobilů LADA" od Tůmy, kterážto je zde často zmiňována je několik sekcí.
V první sekci jsou celkem podrobně popsány jednotlivé komponenty auta základního modelu 2101 - tedy motor, mazání, chlazení, karburátor..... .
V dalších sekcích jsou popsány rozdíly a vylepšení od 2101 - tedy následují kapitoly o 2102, 21011, 2103, 2106
Dále je tam kapitolka o NIVĚ.
Jako poslední (nepříliš velká) je kapitola o 2105, která opět zachytává pouze rozdíly proti 21011, která je její starší sestrou. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Wolf » pát bře 11, 2005 10:21

Ludku to je jeste puvodni vydani, ale to jiz bylo trosku i doplneno. W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Patrac » pát bře 11, 2005 10:28

Pro eventuelní zájemce by se dala nascanovat i kniha od Koppa. Tam je ale problém se stránkováním. Mám dojem že je to takovej dost špatnej formát a nevím jestli se mi vleze do scanneru. Navíc je to Paper book takže se špatně ve hřbetu rovná do scanneru. :( :?
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Luděk Musil » pát bře 11, 2005 10:28

To je možný, já tu knížku kupoval někdy v 1984 (taky podle toho už vypadá - rozpadá se mi vazba - Pátrači, přelep mi to, prosím, izolačkou, dík) L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Patrac » pát bře 11, 2005 10:32

Luděk Musil píše:To je možný, já tu knížku kupoval někdy v 1984 (taky podle toho už vypadá - rozpadá se mi vazba - Pátrači, přelep mi to, prosím, izolačkou, dík) L.


No jestli si myslíš že ti to budu teď rozřezávat a zase lepit izolačkou tak to jsi na omylu. :evil: Už to mám totiž slepený lepidlem na knihy :lol:
Naposledy upravil Patrac dne pát bře 11, 2005 10:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Myso » pát bře 11, 2005 10:38

Pátrač píše:Pro eventuelní zájemce by se dala nascanovat i kniha od Koppa. Tam je ale problém se stránkováním. Mám dojem že je to takovej dost špatnej formát a nevím jestli se mi vleze do scanneru. Navíc je to Paper book takže se špatně ve hřbetu rovná do scanneru. :( :?

tu knihu od Koppu mam rozobranu na stranky, kazdu zvlast v euroobale(tie stranky su strasne zadrbane na kapitolach ktorym som sa venoval...)
ale scannovat to nebudem
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Luděk Musil » pát bře 11, 2005 10:40

Pátrač píše:No jestli si myslíš že ti to budu lepit izolačkou tak to jsi na omylu. :evil: Už to mám totiž slepený lepidlem na knihy :lol:


Ještě jednou děkuji. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Pool » pát bře 11, 2005 13:34

Luděk Musil píše:V knize "Údržba a opravy automobilů LADA" od Tůmy, kterážto je zde často zmiňována je několik sekcí.
V první sekci jsou celkem podrobně popsány jednotlivé komponenty auta základního modelu 2101 - tedy motor, mazání, chlazení, karburátor..... .
V dalších sekcích jsou popsány rozdíly a vylepšení od 2101 - tedy následují kapitoly o 2102, 21011, 2103, 2106
Dále je tam kapitolka o NIVĚ.
Jako poslední (nepříliš velká) je kapitola o 2105, která opět zachytává pouze rozdíly proti 21011, která je její starší sestrou. L.

Já mám doma taky jakousi verzi od Tůmy, se stejným názvem jako máš Ty, ještě je tam dodatek "vydání druhé, nezměněné". Je to rok vydání 1978, má to cca 350 stran, na obalu je modrá 2103 s espézetkou ABP 76 67. Je tam podrobný popis 2101, dále už jen okrajově 21011, 2102, 21021 a 2103. O Nivě tam ani zmínky, o 2105 se jim ještě ani nesnilo. Tehdejší cena byla 26 Kčs :shock: :)
Pool
 

Příspěvekod expa » pát bře 11, 2005 13:53

mno Koppa nemam :cry:
VAZ 2107 ... kdyz milujes, neni co resit ;)
Uživatelský avatar
expa
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv pro 09, 2004 15:54
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod MOBILonline » pát bře 11, 2005 14:13

Pátrač píše:
MOBILonline píše:Vzhladom k tomu, ze som zacinajuci Ladista nehovori mi meno Tuma nic. Ked mi upresnis o co ide a co by to stalo, tak sa mozno dohodneme, lebo nieco na studium by som urcite potreboval.........

No jde o to že to je asi nejlepší kniha všeobecně o Ladách. Malý formát tučím A5 se to jmenuje a je tam spousta vychytávek co a jak opravit. Dobrá je ještě jedna většího formátu od nakladatelství Kopp. NEstálo by to nic jen CD a poštovný. Mě by ale čekalo skanováni 440 stran. teda resp 220 a nehodlám to dělat kvůli jednomu člověku. zase tolik volnýho času nemám :D Pokdy by o to mělo zájem alespoň 4- 5 lidí tak se do toho pustím


Takze keby predsa len, tak si ma mozes napisat do zoznamu zaujemcov. Tu sa vsak vyskytuju len sami fachmani, takze neviem ci sa najdu aj dasli.....Uvidime.
Stefan M.
Uživatelský avatar
MOBILonline
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 08, 2005 15:46
Bydliště: Banska Bystrica

Příspěvekod Patrac » pát bře 11, 2005 14:29

MOBILonline píše:
Pátrač píše:
MOBILonline píše:Vzhladom k tomu, ze som zacinajuci Ladista nehovori mi meno Tuma nic. Ked mi upresnis o co ide a co by to stalo, tak sa mozno dohodneme, lebo nieco na studium by som urcite potreboval.........

No jde o to že to je asi nejlepší kniha všeobecně o Ladách. Malý formát tučím A5 se to jmenuje a je tam spousta vychytávek co a jak opravit. Dobrá je ještě jedna většího formátu od nakladatelství Kopp. NEstálo by to nic jen CD a poštovný. Mě by ale čekalo skanováni 440 stran. teda resp 220 a nehodlám to dělat kvůli jednomu člověku. zase tolik volnýho času nemám :D Pokdy by o to mělo zájem alespoň 4- 5 lidí tak se do toho pustím


Takze keby predsa len, tak si ma mozes napisat do zoznamu zaujemcov. Tu sa vsak vyskytuju len sami fachmani, takze neviem ci sa najdu aj dasli.....Uvidime.

No tak určitě jsme dva. :wink: Já to asi udělám. :roll: Nějakou dobu to zabere ale asi si tu práci dám. Ta kniha za to stojí. Plus podle toho jak se mi vleze ten kopp do scanneru tak bych udělal i to. Škoda že končí dlouhé zimní večery. Na to už by byl dobrej i nějaký automat.Mělo by se to oboje vlézt na jedno CD když to nebudu tahat ve fotokvalitě.
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod čmelák » pát bře 11, 2005 14:48

kopp sa mi tez rozpadol :cry: jinak super kniha a jeste mam od I Skodu.. automobily lada ziguli to je uplne fasa je tam secko hlavne na 01 a okolo nej
čmelák
 
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava

Další

Zpět na Manuály a schémata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků