Nátěr - nástřik

Moderátor: Moderátoři

Fík
Příspěvky: 126
Registrován: úte kvě 22, 2007 21:21
Bydliště: Říčany

Nátěr - nástřik

Příspěvek od Fík »

Pánové , provedl jsem nátěř spodku resistinem . Tam kde jsem se nedostal štětcem , jsem sem snažil použít resistin ve spreji. Dutiny jsem se pokusil nastříknout resistinem ML ve speji. Nejaký nátěr už tam byl z dřívějška . Místa kde to bylo chycený : odrbat - odrezovač- barva - resistin .
Ale mám 2 otázky : stačí samotný resistin , nebo se musí ještě natřít barvou ? Jak se nastříknou přední podélníky co jsou v oblasti motoru ? Podle Tůmy jsem jsem vyčetl ,že tam jsou pryžové zátky , ale byl jsem pod autem zalezlej a nic podobného jsem nenašel. Jen jsem to nastříkl v oblasti pod předními sedačkami , ale v oblasti motoru žádný otvor . Díky za radu . F.
Naposledy upravil(a) Fík dne stř lis 19, 2008 09:19, celkem upraveno 1 x.
Jen ať všichni viděj , že na to máme !!!


VAZ 2101 1975 - Karkulka
WV GOLF III 1,6 1996
Škoda Felicia COM 1,3 1995
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4260
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Když otvory chybí, vrtají se vrtačkou a následně se zavírají gumovou zátkou (ucpávkou, gumovým šteftem co se koupí v každých autodílech). V Tůmovi je schéma kde jsou doporučena místa vyvrtání otvorů.
A resistin CAR a ML se moc nedají přetírat, je to v podstatě vosk. Navíc ML je pouze v dutinách tam je to úplný nesmysl. Pokud bys chtěl přetírat existuje přetíratelný Resistin, ale stačí hlídat místa, kde se ochranný nátěr může obrousit provozem (kolem kol).
Bílý LADA a okřídlená spol.
Fík
Příspěvky: 126
Registrován: úte kvě 22, 2007 21:21
Bydliště: Říčany

Příspěvek od Fík »

Jasně všechno to natírám přelekovatelným resistinem . Jen ty dutiny ML .
Jen ať všichni viděj , že na to máme !!!


VAZ 2101 1975 - Karkulka
WV GOLF III 1,6 1996
Škoda Felicia COM 1,3 1995
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Předpokládám, že jsi to napatlal Resistinem CAR, barva by na něj sice chytla, ale je to nesmysl neb on sám je finální vrstvou a sám o sobě trošku při změnách teplot a dlouhodobém "zrání" pracuje, nátěr barvou by na něm praskal.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

já natírám spodek tlumexem-každý 2 roky
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

na spodek davam BODYcko
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Wenca084
Příspěvky: 329
Registrován: sob zář 22, 2007 17:04
Bydliště: Mělník

Příspěvek od Wenca084 »

Ja preferuji Tlumex , bodýčko je 2X drašší a a je po aplikaci takové suché....Ale když je tak taky užiju.. :)
Vaz 21061 r.v. 1986 Lada 1500S , Mechanik Lada 1600 MTX , Simson SR70
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

mno ja to musim natret uz konecne mam nakupene bodycko a uz len cakam na spravny cas nastastie este nesolili
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
kuchi
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 13, 2007 19:45
Bydliště: Nová Dědina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuchi »

tak jedině Tlumex plast nastříkám a v poho, děda ho má na Opel Astra asi 14 let a podvozek jako nový ale jak se všude píše po 2 letech přestříkat voda ho vymývá,já jsem letos dal poádnou vrstvu padlo asi 8 kg na celý podvozek, prostě první vrstva. A natírat je spatnápráce a chabý výsledek vždy je tam jen tenká vrstva nejlepší je to nastříkat
Uživatelský avatar
Mirek999
Příspěvky: 388
Registrován: pát kvě 16, 2008 23:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

kuchi píše:tak jedině Tlumex plast nastříkám a v poho, děda ho má na Opel Astra asi 14 let a podvozek jako nový ale jak se všude píše po 2 letech přestříkat voda ho vymývá,já jsem letos dal poádnou vrstvu padlo asi 8 kg na celý podvozek, prostě první vrstva. A natírat je spatnápráce a chabý výsledek vždy je tam jen tenká vrstva nejlepší je to nastříkat


Z ceho to strikas?Mas na to nejakou nadobu?Ja vim,ze je napr. na bodycko specialni pistole a kupuje se to v tech flaskach,ktery se na ni prisroubuji,tlumex je vetsinou na natirani,takze to nekam prelivas?
kuchi
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 13, 2007 19:45
Bydliště: Nová Dědina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuchi »

Mirek999 píše:
kuchi píše:tak jedině Tlumex plast nastříkám a v poho, děda ho má na Opel Astra asi 14 let a podvozek jako nový ale jak se všude píše po 2 letech přestříkat voda ho vymývá,já jsem letos dal poádnou vrstvu padlo asi 8 kg na celý podvozek, prostě první vrstva. A natírat je spatnápráce a chabý výsledek vždy je tam jen tenká vrstva nejlepší je to nastříkat


Z ceho to strikas?Mas na to nejakou nadobu?Ja vim,ze je napr. na bodycko specialni pistole a kupuje se to v tech flaskach,ktery se na ni prisroubuji,tlumex je vetsinou na natirani,takze to nekam prelivas?


stříkám to pistolí na stříkání podvozků stála asi 600 jen mám malou nádobu tak pořád dolívám , jinak je to normální pistle s nádobou dole a má velkou trysku aby se nemuselo ředit toť vše.
Uživatelský avatar
Mirek999
Příspěvky: 388
Registrován: pát kvě 16, 2008 23:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

OK,diky.A co jaky je to body?Ja vim,ze je prave takove suche,kdyzu se strikne.Kdyz jsem strikal spodky,tak jsem to bral nejakym sajrajtem od Berneru,ale tam byla jina cenovka.Ale po nastriku to melo taky krasny gumovy povrch a bylo to pruzne.To body moc pruzne neni.
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Promiň Mirku, ale řešit "jaké je to Body" znamená nejdřív si vybrat, jestli BODY 900, nebo 910,930, nebo 932,933,950. viz např.: http://www.naradiprofesional.cz/barvy-t ... rt=generic
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
kuchi
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 13, 2007 19:45
Bydliště: Nová Dědina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuchi »

tuším-li správně tak i body má něco podobného jako je tlumex plast ale jinou cenu :D
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Ano, a podle mě i jinou kvalitu, úměrnou ceně. :idea:
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“