Chrom

Moderátor: Moderátoři

Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Honza píše:Na kolik přijde nová chromová lišta či maska na 2107 na Slovensku?

predna maska chromova 2107 - 1450Sk. Ale neodporucam - mne sa zacala lupat uz po menej nez mesiaci a pokracuje v tom dodnes. A pod chromom je biely plast - proste otras :evil:
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Majo píše:
Honza píše:Na kolik přijde nová chromová lišta či maska na 2107 na Slovensku?

predna maska chromova 2107 - 1450Sk. Ale neodporucam - mne sa zacala lupat uz po menej nez mesiaci a pokracuje v tom dodnes. A pod chromom je biely plast - proste otras :evil:

U nás nová maska 1320 kč... Dík Drobku :lol: :lol:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Pátrač píše:U nás nová maska 1320 kč... Dík Drobku :lol: :lol:


Me byla stejne na nic, dve nepotrebuju a na takovychto vecech se vydelavat neda...
Navic 07ku nemam a pokud se neda delat vymena kastle tak ani mit nebudu :cry:
Lucka Grünwaldová & P

Příspěvek od Lucka Grünwaldová & P »

HALLO!! Máme doma 01 narázníky sou fakt dobrý,přední je jak90% novej a zadní 98% k nerozeznání od novýho (př za 100, zadní za 150kááá). Tak mi nekdo crrr nebo sms na 608 804 065 Pavlos BRNO. Honem, za týden autíčko valí po kusech do Cairo.
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Nová maska na 2106 cca 1500,-kč/půlka,ale nevím nevím jeslti se to ještě sežene,mě chtěli vecpat ten pochromovaný plast,tůůůdle. :D
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

to luci: myslel sem že sme se na těch náraznících domluvili.. :roll: ty moje mi ukradli.. :evil:
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Kdyz jsme u toho chromovani, da se ti chromovym srejem nastrikat i paraboly ve svetlech?Ta puvodni vrstva jde dolu mokrym hadrem.Jde mi ale hlavne o to jestli ten sprej vydrzi tu teplotu zarovky.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Ondra 07 píše:Kdyz jsme u toho chromovani, da se ti chromovym srejem nastrikat i paraboly ve svetlech?Ta puvodni vrstva jde dolu mokrym hadrem.Jde mi ale hlavne o to jestli ten sprej vydrzi tu teplotu zarovky.

Já mám s chrom sprayem jen ty nejhorší zkušenosti.Neudrželo se mi to ani normálně na masce,ať už s přelakováním bezbarvým lakem nebo bez.Jednu zrezlou parabolu jsem přetřel z části stříbrným Hammeritem a rozdíl ve svítivosti jsem nezaznamenal.Ale není to ono,to samozřejmě...no ale teplotám to odolává suverénně a aspoň to tolik nerezne,možná by stálo za zvážení,jestli nepoužít něco takového jako základ....
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Jenom si to trochu ujasnim.Takze chromovej spray ne,mimochodem ten se nesmi prelakovavat lakem a pod nej musi prijit zaklad.Takze doporucujes stribrnej Hammerite (ten se dava primo na kov).
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Ondra 07 píše:Takze doporucujes stribrnej Hammerite (ten se dava primo na kov).

Ten Hammerite má dvě výhody:odolává teplu(natírám s tim i vejfuk a taky to pár měsíců vydrží,na tlumičích bez problémů) a navíc neznám lepší barvu s protikorozním účinkem.Mě ta parabola normálně vyrezla,ale protože tyhle od Autopalu se nedají sehnat,musel jsem provizorně asi rok jezdit na tu starou co jsem natřel(z cca 1/3) a ani se to nehlo a jak řikám,svítilo to normálně...ale upřimně,nejlepší je koupit novou optickou vložku,tohle je takové provizorní řešení...na technickou bych s tím nejel,ačkoliv,voni budou buzerovat i tak,to je jasný...
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Na tu barvu pozor. Tohle o ni pisou na Skoda Techwebu:
Barva známá jako "Hamerit". Nenechte se zmást reklamou. Sice možná ušetříte za základní nátěr, ale jakmile tuto barvu nanesete na rez, tak je ouvej. Ale to vy už nepoznáte, protože tato barva umí udělat ochranný "krunýř". A ten, jak jsem se dopátral, má strukturu mřížky, tudíž je porézní. A tak vám to pod nátěrem hnije a vy o tom nevíte, protože tato barva vypadá i po 3 letech jako nový nátěr. Proto pokud "Hamerit", tak dodržujte stejného postupu, jako kdybyste měli "klasickou základovku". Druhá věc je, jestli se vám to za ty prachy vyplatí.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Vida,to jsem nevěděl,jenže já nikdy na rez nenatírám,na spodku(nebo spíš na tom co zněj zbylo) jedině nejdřív s odrezovačem a navíc nanáším tak 2 až tři vrstvy a neni problém ani když se do toho rejpe po letech šroubovákem.Off topic:přední náprava nastříkaná rezistinem car -vydrželo to asi 3 měsíce.Hammerite:cca rok a jako bych to natřel včera... :wink:
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Nulašestka píše:Vida,to jsem nevěděl,jenže já nikdy na rez nenatírám,na spodku(nebo spíš na tom co zněj zbylo) jedině nejdřív s odrezovačem a navíc nanáším tak 2 až tři vrstvy a neni problém ani když se do toho rejpe po letech šroubovákem.Off topic:přední náprava nastříkaná rezistinem car -vydrželo to asi 3 měsíce.Hammerite:cca rok a jako bych to natřel včera... :wink:

No jenom jsem zkopiroval, co tam pisou. Nijak jsem tu informaci neoveroval. Sam o tom nic nevim. Tou barvou jsem natiral neco na aute jen jednou. Pracovalo se mi s tim dost spatne. Pomalu to schlo a porad to stejkalo. A po naneseni dalsi vrstvy se to zkrabati. Na druhou stranu, kdyz jsem si s tim vyhral, tak to po zaschnuti vypadalo moc pekne. Trvanlivost jsem neoveril, protoze to auto uz nemam. Stejne je asi nejlepsi obrousit co se da, pak odrezovac a na to klasickou zakladovku.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

to o tom Hammerite sme uz riesili davnejsie, ze to asi bude tak, ze sa pokazili. Kamarat ma konstrukcie natrete Hammeritom 12 rokov a su ako nove, vtedy ich natieral, ze sa mu skoro hrdza olupovala. Ale teraz za vela uz nestoji... "vylepsili ho" :twisted:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“