Dveře

Moderátor: Moderátoři

Dveře

Příspěvekod Víťa » pon dub 16, 2007 11:43

Když zavírám dveře, tak s nima musím mlasknout, že to splaší i žebřiňák s koňma, jak to udělat, aby se zaklaply bez hluku?Stačí nějak posunout ta západka na kastli?Mám VAZ 2103. Díky
Víťa
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon dub 04, 2005 10:19
Bydliště: Blučina/Žabovřesky

Příspěvekod Yellow01 » pon dub 16, 2007 17:43

Západka na kastli ti nepomůže. Normálně povol ty šrouby v pantech a dveře si pošteluj
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvekod Víťa » úte dub 17, 2007 07:02

No, zkusím to... :?
Víťa
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon dub 04, 2005 10:19
Bydliště: Blučina/Žabovřesky

Příspěvekod Vašátor » úte dub 17, 2007 21:55

Víťo, SZ ti stačila??? Nebo to tu mám ještě víc rozepsat :-) ... to se mi ale nechce.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Víťa » stř dub 18, 2007 08:39

Stačila, vitisknu si a pojedu podle toho....ten klakson bude asi horší, to je pro mě Afrika
Víťa
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon dub 04, 2005 10:19
Bydliště: Blučina/Žabovřesky

Příspěvekod Teepee » stř dub 18, 2007 10:14

A co takhle sem ten popis nakopírovat, ať se taky něco dozvíme.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Teepee

Příspěvekod Víťa » stř dub 18, 2007 11:57

V první řadě se podívej, kam se ti dveře posunou, když je zavíráš. Jestli nahoru nebo dolů. Tudíž pomalu zavírej a koukej, jestli se ti zvednou. Větščinou dveře klesnou. Tudíž je potřeba podložit panty. Pokud se dveře zavírají rovně, ale přesto jdou zavřít blbě, je potřeba pohnout se zámkem (mechanismem. co je na sloupku). No a to už je na zkoušení. Hlavně se podívat, jak moc ti mačkají těsnící gumu okolo dvěří. Pokud moc, tak zámek lehce posunout smerem ven z auta. No, je to hraní si, těžko ti řeknu nějaký postup ... hlavní aby se dveře zavírali rovně (nešli ani nahoru ani dolů, pokud jodu dolů, posunout zámek nahoru). jakmile půjdou rovně, tak už doladění zámku je v poho.
Víťa
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon dub 04, 2005 10:19
Bydliště: Blučina/Žabovřesky

Příspěvekod Pool » stř dub 18, 2007 12:05

Yellow01 píše:Západka na kastli ti nepomůže. Normálně povol ty šrouby v pantech a dveře si pošteluj

To je ale hloupost. Pokud to nechceš mít jak "blijící pes", napřed musíš dveře vyrovnat na pantech, aby šly rovně a pěkně lícovaly, potom si hrát se západkou. Dá se s ní hýbat do všech stran, existují pod ní i podložky.
Pool
 

Příspěvekod Drobek81 » stř dub 18, 2007 12:10

jj Pool ma recht,pokud sou dvere "spadene" je potreba podlozit pant, jinak do pantu nevrtat(predpoklad nastaveni od vyroby)...je to o tom bazmeku na sloupku, ale tak trochu alchymie...
Neco jineho je po vyvareni, aby dvere "licovaly" je potreba je mit nasazene pri prvotnim nabodovani blatniku a prahu ale to je jina kapitola, Vita chtel pouze docilit lepsiho zavirani...a to se da dostelovat na zapadce.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Yellow01 » pát dub 20, 2007 17:31

Pool píše:
Yellow01 píše:Západka na kastli ti nepomůže. Normálně povol ty šrouby v pantech a dveře si pošteluj

To je ale hloupost. Pokud to nechceš mít jak "blijící pes", napřed musíš dveře vyrovnat na pantech, aby šly rovně a pěkně lícovaly, potom si hrát se západkou. Dá se s ní hýbat do všech stran, existují pod ní i podložky.

Je to možný, ale mě to na 3 žígách co mám nikdy nepomohlo, vzdycky jsem musel přesazovat dveře na pantech.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvekod Vašátor » pát dub 20, 2007 19:50

Já bych měl taky jeden spešl dotaz ... dneska jsem bádal nad tím, proč mi drhnou dveře při zavírání o západku. Na pantech jsou dobře, zavírají se rovně (nejdou ani nahoru ani dolů), spadené taktéž nejsou, se západkou jsem si hrál asi hodinu ... ovšem pořád drhli. Nakonec jsem západku obrousil a je po problémech. Ovšem zajímalo by mě, kde soudruzi udělali chybu ...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Hurááá!!

Příspěvekod Víťa » sob dub 21, 2007 07:39

Tak u mě to byl jen problém, že při vaření ty dveře moc neutáhli, takže až na dveře u řidiče je to super, tam to bude asi drbačka.Jo a Vašku, měls pravdu, klakson a vše okolo sem obrousil a už troubím jak za mlada!!Druhá klapka se taky otevírá, takže to bude asi chtít jen pořádně seřídit...
Víťa
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon dub 04, 2005 10:19
Bydliště: Blučina/Žabovřesky

Re: Dveře

Příspěvekod tomass » pon kvě 20, 2013 15:18

Dveře u řidiče mají vůli nahoru a dolu (směrem v ose čepu) asi tak 0,5 mm, možná trošku míň. Vůli bych neřešil, ale za jízdy to nepěkně kovově rachotí. Posun s panty nepomůže. Odvrtat čep a dát tam imbus šroub s matkou a zatáhnout ? Zkoušel to už někdo nějak vyladit ?
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Dveře

Příspěvekod Yellow01 » pon kvě 20, 2013 20:44

Co zkusit ten čep víc rozklepat?
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: Dveře

Příspěvekod tomass » úte kvě 21, 2013 08:38

Podložit ze spodu by to asi šlo, ale jak u horního pantu rozklepu čep? Musel bych mít něco ve tvaru kliky a to pak bude pružit a nepůjde rozklepat (horní hrana plechu je zahnutá dovnitř). Nebo to máš už vyzkoušené ?
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků