Prístrojovka

Moderátor: Moderátoři

Prístrojovka

Příspěvekod Pato » pát dub 22, 2005 08:50

Tak sa mi stalo coho som sa vzdy obaval. Aj napriek pravidelnej udrzbe (alebo prave preto) mi praskla pristrojovka rovno nad budikmi. Zatial je to iba prasklina ale pocitam s tym ze raz mi na to pozrie "Oskar" a bude roztvorene ako ..... Neviete niekto co sa s tym da robit? Nejak to zacelit?
Dik.
P.
Uživatelský avatar
Pato
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob bře 19, 2005 22:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod xcerno12 » stř kvě 04, 2005 10:43

Tak jsem doufal, ze ti nekdo neco poradi, Pato, protoze me tohle tema taky zajima. Otec mi rikal, ze existuji lide, nebo firmy, ktere ti palubku opravi tak, ze ji od nove nepoznas. Jsou schopni dokonale zacelit praskliny a vsemozne diry v palubce. Ale kolik to stoji, nebo kde se to dela, to opravdu nevim.

Mne by stacilo neco jednodussiho, nejaka hmota, kterou by sla ta prasklina vyplnit. Vubec by mi nevadilo, ze to nebude na pohled dokonale, hlavne aby tam nebyla dira.
Uživatelský avatar
xcerno12
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 11, 2004 15:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod expa » stř kvě 04, 2005 11:24

ja nad tym taky rozmyslal .. tiez ju mam prasklu .. ale ... napovrchu je nejaka plastova kozenka nebo co a pod ni je pena ... cize i ked by si to zlial silikonom ktory je trochu roztazny, podla mna to praskne znova, leda to zlepit a cele precalunit nanovo - tak sa to chystam spachat ja, ked bude cas. Potom klidne hodim vysledok, do leta to isto stihnem.
VAZ 2107 ... kdyz milujes, neni co resit ;)
Uživatelský avatar
expa
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv pro 09, 2004 15:54
Bydliště: Bratislava

Re: Prístrojovka

Příspěvekod Myso » stř kvě 04, 2005 12:12

Pato píše:Tak sa mi stalo coho som sa vzdy obaval. Aj napriek pravidelnej udrzbe (alebo prave preto) mi praskla pristrojovka rovno nad budikmi. Zatial je to iba prasklina ale pocitam s tym ze raz mi na to pozrie "Oskar" a bude roztvorene ako ..... Neviete niekto co sa s tym da robit? Nejak to zacelit?
Dik.
P.

boha to na tak novych autach praska?ja mam rv88 a je velmi zachovala...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Re: Prístrojovka

Příspěvekod Drobek81 » stř kvě 04, 2005 12:44

Myso píše:
Pato píše:Tak sa mi stalo coho som sa vzdy obaval. Aj napriek pravidelnej udrzbe (alebo prave preto) mi praskla pristrojovka rovno nad budikmi. Zatial je to iba prasklina ale pocitam s tym ze raz mi na to pozrie "Oskar" a bude roztvorene ako ..... Neviete niekto co sa s tym da robit? Nejak to zacelit?
Dik.
P.

boha to na tak novych autach praska?ja mam rv88 a je velmi zachovala...


Sak to nechej v lete par dni na parkovisti aby na to prazilo slunko...Ja pouzivam radeji clonu, zatim mi to nepraska...
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod expa » stř kvě 04, 2005 12:51

ja zase nevim co s tym nedal byvaly majitel :cry:
VAZ 2107 ... kdyz milujes, neni co resit ;)
Uživatelský avatar
expa
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv pro 09, 2004 15:54
Bydliště: Bratislava

Re: Prístrojovka

Příspěvekod Myso » stř kvě 04, 2005 13:28

Drobek81 píše:
Myso píše:
Pato píše:Tak sa mi stalo coho som sa vzdy obaval. Aj napriek pravidelnej udrzbe (alebo prave preto) mi praskla pristrojovka rovno nad budikmi. Zatial je to iba prasklina ale pocitam s tym ze raz mi na to pozrie "Oskar" a bude roztvorene ako ..... Neviete niekto co sa s tym da robit? Nejak to zacelit?
Dik.
P.

boha to na tak novych autach praska?ja mam rv88 a je velmi zachovala...


Sak to nechej v lete par dni na parkovisti aby na to prazilo slunko...Ja pouzivam radeji clonu, zatim mi to nepraska...

clonu pouzivam aj ja, ale to len posledne 2 roky...neverim zeby niekt na roli daval slnecnu clonu...hlavne na onalepkovanu pristrojovku.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Re: Prístrojovka

Příspěvekod SalWador » stř kvě 04, 2005 16:03

Na 2105kach jsem to mel vzdycky praskly. (2105 r.v.1986, 21053 r.v.1988). Na Sediwakoj (2103 r.v.1978) a tatovym aute (2106 r.v.1976?) to je OK.
SalWador
Uživatelský avatar
SalWador
 
Příspěvky: 415
Registrován: stř čer 02, 2004 22:20
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod dmatej » stř kvě 04, 2005 17:11

Já zatím nic... ale je fakt, že když mám nechat auto na slunci, nechávám pootevřený okýnka. Stačí malinko.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod xcerno12 » čtv kvě 05, 2005 07:28

dmatej píše:Já zatím nic... ale je fakt, že když mám nechat auto na slunci, nechávám pootevřený okýnka. Stačí malinko.


A to pomuze? No, vlastne mozna nevystoupa teplota v aute tak vysoko...
Uživatelský avatar
xcerno12
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 11, 2004 15:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Pato » čtv kvě 05, 2005 08:40

Ja som sa doteraz vytesoval ze nic a zrazu toto... A najnovsie aj ta krytka na vrchnej casti tapaciru na dverach... No fuuuj...
Ta kara uz ma 10 rokov takze asi tak... Ale bracho mal na lentilke (2101/83) pristrojovku jak novu a vymenil ju za 2103 - strasne zasrana ale po vypucovani jak nova.
Ci to nebude tym ze som to obcas matlal s takym sajrajtom na plasty v interieri.
Ale najpravdepúodobnejsie bude ze sa od slnka "vyparil" zmekcovac v plaste a teraz staci fakt malo...
Asi to budem calunit, ale este neviem cim. Vcera som vo Forstingeri videl nejaku "hmotu" na polepy, podla obrazkov v navode asi strecova, ale ta cena a tie rozmery...To by ma lacnejsie vyslo kupit novu...
A ani taka 2103 by nebola na zahodenie, na vyduchy sa mozem vykaslat, sa mi vidi ze stare okruhle boli lepsie - fukalo to tam kde som chcel a basta.
Uživatelský avatar
Pato
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob bře 19, 2005 22:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dmatej » čtv kvě 05, 2005 09:05

xcerno12 píše:
dmatej píše:Já zatím nic... ale je fakt, že když mám nechat auto na slunci, nechávám pootevřený okýnka. Stačí malinko.


A to pomuze? No, vlastne mozna nevystoupa teplota v aute tak vysoko...


Přesně tak, ale taky jsem vždycky nervní, aby to přežilo. Okýnka žigulů maj oproti škodovkám výhodu, že se nedaj stlačit ;-). Mám tam teploměr, 90 stupňů není problém. JEdnou jsem nechal vzadu pod sklem přilbu na kolo - přivezu do Bechyně ukázat :-)). Ta dopadla....takže na kole vypadám jako ještě větší santusák, než předtím :D :lol:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Števo » čtv kvě 05, 2005 22:50

Ako ja viem auto moj Lajdak stal asi 1rok pred tym ako som ho kupil na tvore a ma slusnu prasklinu na jednom mieste. Teraz ako pekne stoji v garazi. Aj ked iba teraz zacalo byt teplo. Nic som nezbadal. Ale snazim sa ho odparkovat tak aby neslo nanho priame slnko. Alebo otvorit poriadne okna.
Števo
 
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš

Příspěvekod Pool » sob črc 08, 2006 12:25

Chtěl jsem se jenom zeptat, jestli se palubní desky z hranatých modelů 04,05,07 dají namontovat do kulatých modelů?
Pool
 

Příspěvekod Yellow01 » sob črc 08, 2006 12:27

jasně že dají, všechno jde když se chce :)
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků