Voda v kufru

Moderátor: Moderátoři

Voda v kufru

Příspěvekod Nulašestka » sob srp 26, 2006 14:50

Nevím jestli se to už někde neřešilo,nikde jsem to nenašel.Asi před měsícem jsem zrenooval kompletně kufr.Nemá tam kudy zatékat.Jenže vždycky tak po týdnu je na podlaze,když odklopím ten lajntuch,vcelku dost vody. :? Stává se vám to taky?Hlavně by mě zajímalo jestli to tam může v takovém množství zkondenzovat či odkud se to tam bere.Na jednom místě to už proto zase rezne.Po měsíci.Paráda. :cry:
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Majo » sob srp 26, 2006 21:05

no neviem presne treba hladat. mne zateka trochu popri tesneni ale to len ak velmi prsi. Ale to vidno na gume nie pod nou. Pod by sa teoreticky mohlo dostavat odniekal z dutin ak je diera az dospodu(nemyslim vyhrdzavena, myslim taka nejaka na sroub alebo na nieco) a nahadze to z cesty. Treba to preliezt odvrchu aj odspodu inak neviem ako to zistit
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Nulašestka » sob srp 26, 2006 21:15

Majo píše: mne zateka trochu popri tesneni ale to len ak velmi prsi. Ale to vidno na gume nie pod nou.

Guma byla nedávno měněná a těsní fest,když otevřu víko po dešti tak je na ní sice voda,ale tudy by to nemělo jít dovnitř,poněvadž to by byla voda na podlaze,ale tam je všude absolutně sucho,teda jen do doby než se odklopí ten plastovej lajntuch...čili tohle jsem vyloučil
Majo píše:odniekal z dutin... nahadze to z cesty

Problém je že teď se s autem moc nejezdí,prakticky pár km tejdně,ale stojí venku na dešti.Právě že když se jezdí tak je to lepší,protože se to odpařuje vlivem tepla od výfuku,neboť se silně zahřívá podlaha... :roll:
Začal jsem už uvažovat i nad tím jestli tam nemůže zatékat někudy těsněním okna rovnou pod ty plasty...
Už jsem z toho na prášky,ještě že jsem ten kufr laminoval,při představě že bych to byl vyvařil tak by mě jeblo když už teď to zase rezne... :o
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Teepee » pon srp 28, 2006 06:28

Místeček je hodně. Základní možnost je kolem zadních světel (od bočních žlábků kufru na ně teče všechna voda ze zadního skla) a pak kolem těsnění. Hlavně když je auto předkem z kopce, tak voda neodtéká přes světla, ale hromadí se vepředu v rozích žlábku a pak snadno přeteče dovnitř kufru. Nebo jestli to tam nemůže protéct ze žlábku, v rozích je tuším nějaký spoj plechů.
Rozšířenou možností je to zadní okno.
Zkus dát přes víko kufru hadr (deku) aby visela přes světla a přesahovala víko kufru o cca 10cm (na stranách klidně víc, ale nepřikrývej s ní zadní sklo) Pokud se voda neobjeví, zatéká kolem víka nebo světel, když se objeví zase, zatéká kolem okna.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Majo » pon srp 28, 2006 19:45

este mi napadlo - mne trochu zatekalo popri tej chromovej liste co je na C-ckovom stlpiku, ale to neviem ci by mohlo tiect pod kobercek. To mi len tak napadlo, lebo uz mi fakt nic ine nenapada. :roll:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Nulašestka » pon srp 28, 2006 19:53

Majo píše: mne trochu zatekalo popri tej chromovej liste co je na C-ckovom stlpiku

Vida,to by mohlo být.Takže zasilikonuju okno a tyhle lištičky,případně i zadní světla,šrouby na SPZ,cvočky na lišty a budu vidět. :) Díky všem za rady. :wink:
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod aapetr » úte zář 05, 2006 19:36

Není to náhodou zkondenzovaná voda ? Já měl každé ráno orošenej kanystr a z něj se ta voda ukládala v kapse kufru .
Po vyhození kanystru z kufru je sucho .
U 2106 se zase rosilo zevnitř víko kufru .
aapetr
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte čer 01, 2004 16:08
Bydliště: České Budějovice


Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků