LPG - paragrafy

Moderátor: Moderátoři

LPG - paragrafy

Příspěvekod Hnojar » pon črc 31, 2006 12:49

Vzhledem k tomu žé thread " Škube" je poněkud utopen v Hnací soustavě a také proto že se téma posunulo do jiné roviny, rozhodl jsem se jej přesunout sem. Takže akt. otázky znějí: Provedení plynotěsné schránky - absence spon na průchodkách kufrem, průchodky chycené jen jedním šroubem, nedořešený přívod plnění lpg, které je přibastleno do odvětrací hadice tak že v hadici je díra, do kterého vstupuje trubka plnění LPG a celé je to utěsněno tmelem....3/4 plnící trubky je vedeno volně. Dále zřejmě je vývod odvětrání vyden k výfuku a nějak jsem nezaregistroval že by někde byly dilatační smyčky na potrubí LPG - to si jeětě prohlídnu. Všeobecně mám nárok na záruční opravu, pokud se něco pokazí. Nevěřím však tomu, že mám na ni nárok až poté co mi plyn řachne za zadkem. Taky si nejsem jist jestli bych měl šanci projít stk. Podle mě jsem zaplatil za přestavbu, ale namísto toho mi vozidlo znespůsobili k provozu. Je přestavba provedná v rozporu s bezp. předpisy trestný čin ? Nebo to funguje tak, že když někomu vrazím kudlu do břicha, omluvím se a do třiceti dní ji vytáhnu a ránbu ošetřím a dotyčný to přežije bez následků, tak je vše o.k. ? Podle mě nemám jen nárok na reklamaci, ale rovnou na trestní oznámení, a co se reklamace týče není přece možné ji uplatňovat až poté co kvůli cizí nedbalosti neprojdu STK nebo uhořím. Navíc, jak jsem zmínil , nechci aby mi na to sahali takoí umělci, už nikdy více. Proto raději to trestní oznámení a úpravy pak svěřím někomu kdo to nedělá takhle - podle mě načerno, ale pořádně. Denisi, máš kontakt na toho prověřeného človíčka z Fulneku ? Že by se na to jen koukl, sahat na to nebudu dokud to nebude na fotkách. díky fšem :crybaby:
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Příspěvekod Šubi » pon črc 31, 2006 16:06

Ahoj, na trestný čin podle mě by to bylo tehdy, když by ti to udělali s úmyslem tě zabít. Jinak bejt tebou bych dojel k nějakýmu znalci, nejlépe soudnímu, nechat si vyhotovit protokol, potom by to oznámení šlo podat třeba na nedbalost. Ale musíš to mít něčím podložený. Takhle z fleku na ně podat oznámení, to by jsi moc neuspěl. Teď se zmůžeš max. na reklamaci, nebo na slevu. Ale když ti to sfušovali, dal bych to na jejich náklady předělat. A ještě by jsi moh najít další jejich zákazníky, zda jim to taky takhle zčubili, nebo jen tobě. Pak by vás bylo víc a oni by byli v pěknym průseru.
Šubi
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon srp 22, 2005 16:28
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

Příspěvekod gogo » stř srp 02, 2006 05:44

...a pokial to chces nejak riesit, zacni hned, vcera bolo neskoro. Ja osobne by som si zasiel najskor k inej firme spravit nezavisly posudok+reviziu+ fotky a ich zavery dat na papier. Az potom by som s tym nieco robil.

Do tej povodnej firmy by som to urcite opravovat nedal, aj ked ako zakaznik mam narok na reklamaciu. Je tam sanca 50:50 ze to zbabru zas, alebo v ramci "pomsty" spravia nieco ine, pripadne nejaku srandicku na ktoru prides napriklad o 500 km neskor........ak auto do servisu, VZDY byt pri tom a pozerat sa na ruky mechanika co robia. Chapem, ze si nasraty. Mozno by som to riesil aj dohovorom s majitelom firmy a zarucil by som mu medializovanu negativnu reklamu + nejaku jasne formulovanu poziadavku na okamzite riesenie, alebo sa budeme bavit inaksie..................... :evil:
Uživatelský avatar
gogo
 
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Příspěvekod Hnojar » stř srp 02, 2006 06:12

takhle nějak to mám v plánu provést.......
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Příspěvekod Hnojar » úte srp 08, 2006 08:53

takže se mi podařilo přijít na to jak seřídit reduktor ( jsou tam 2 šrouby, namísto obvykle jednoho na volnoběh ), pořád mám ale občas problémy se zamrzáním lpg a už asi vím proč ( přívod vody je proveden hadicí od vyhřívání karburátoru, přes reduktor do zpětné hadice topení - a pokud vím přes karbec nejde plný průtok ale jen část, nebo se pletu ? ) a pořád nemám zpátky techničák se zapsaným LPG......... radost pohledět....aspoň že po seřízení ten plyn ubývá pomaleji, s přibývajícími kilometry, a volnoběh to už bez problémů udrží na neutrál při 100 kmh............. 8)
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Příspěvekod denis » úte srp 08, 2006 09:29

Já to říkal, že jsou tam dva šrouby a byl jsem neustále přesvědčován, že ten druhý je odkalovací šroub-jojo, občas mám i pravdu. :lol:
JInak ty hadice by měly být zapojeny tak jak jsem psal a bude to OK-lada nepotřebuje tolik plynu, aby to zamrzalo.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod Hnojar » úte srp 08, 2006 09:41

jo jo jsou dva, půl dne jsem si s nima hrál a pak jsem přišel na způsob jak je seřídit......mno a druhý den jsem na polském webu našel přesně popsaný způsob, na který jsem přišel systémem pokus omyl...... :P navíc, odkalovací šroub je vždy někde dole... co se týče umístění reduktoru ( na mezistěně mezi mot. prostorem a interiérem) to je asi dobře, protože při rozjezdech a brždění to problémy nedělá, ale někdy mi klesnou otáčky při průjezdu zatáčkou na volnoběh, kdyby to bylo rovnoběžně se směrem jízdy, tak to podle mě bude dělat to samé ale při rozjezdu a brždění........ kupodivu papíry budu mít zítra právě mi to slavně oznámili...... :)
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Příspěvekod denis » úte srp 08, 2006 09:49

Tak to je good-ono je to většinou na uživateli, aby si to pak dostavil jak to jede a hotovo.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod Hnojar » úte srp 08, 2006 10:30

No jinak protože jsem asi jediný kdo má v ladě BRC - neboť mi nikdo nebyl na fóru schopen říct jak vypadá mixer BRC na ladu :P - tak jsem hledal a našel, zase u severních sousedů...a vypadá úplně stejně jako ten můj a taky úplně stejně jako lovtec.......
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Příspěvekod Ivo » úte srp 08, 2006 10:33

BRC má manželka v Ladě, ale staršího data výroby. Právě končí platnost nádoby.
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice

Příspěvekod gogo » úte srp 08, 2006 11:09

...ono este treba dat bacha co, kde a ako tankujes. Mnohi by vedeli vypravat. Aj ja som zazil pumpy, kde po natankovani to absolutne netahalo, a spotreba jak hovado, potom sa s ladenim moc nenarobi, skor sa rozsteluje.....bohuzial, ked tankujes prvykrat niekde kde to nepoznas, tak to zistis az pak
Uživatelský avatar
gogo
 
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Příspěvekod Tomik » čtv srp 10, 2006 08:51

Hnojar píše:No jinak protože jsem asi jediný kdo má v ladě BRC - neboť mi nikdo nebyl na fóru schopen říct jak vypadá mixer BRC na ladu :P - tak jsem hledal a našel, zase u severních sousedů...a vypadá úplně stejně jako ten můj a taky úplně stejně jako lovtec.......
ja mam taky brc,a v nive jsem ho mel take
doovi
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Hnojar » čtv srp 10, 2006 08:54

už vím proč mi vyhřívání reduktoru napojili z karburátoru, a proč mi i technik doporučený KOPREM tvrdil že to tak taky dělá....protože napojit to na topení je drbačka hrozná, ale konečně to funguje tak jak má :lol:
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Příspěvekod slavoj » čtv srp 10, 2006 09:12

ja mam tiez BRC, na spinaci mam napisane T.100 tak neviem ci je to typ BRC alebo len toho spinaca :)
Tak ten tvoj problem je fakt fuserina 1. stupna. Ja by som jednoducho riesil staznostou na zaklade zmluvy o diele. Proste zhotovitel nedodrzal zmluvne podmienky montaze, cim ohrozil bezpecnost premavky a ohrozil tvoj zivot odfusovanou pracou. Tuto staznost treba podat na urad, kde vydavaju povolenia servisom na vykon montaze LPG a zdokumentovat tvoj problem a ta firma uz nikdy na montaz LPG nesiahne. Oni su tiez viazany urcitymi zasadami, ktore musia byt pri montazi dodrzane aby neohrozili bezpecnost premavky a v tvojom pripade to jednoducho dosrali. Neviem ci ten urad na vydaj povoleni je daleko od tvojho bydliska, ale stalo by za namahu zajst tam s tym autom a ukazat im to, aby to videli na vlastne oci. Inac u nas na slovensku existuje slovenska obchodna inspekcia, ktora sa zaobera riesenim staznosti obcanov na nekvalitne vyrobky, pracu veci s tym spojene. Takze to by bolo dalsie riesenie ako ten servis postihnut. No v kazdom pripade by som to tak nenechal, neviem aku ti dali na to zaruku /2 roky?/ ale neviem si predstavit co bude s tym po 5 rokoch.
slavoj
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Příspěvekod Hnojar » pát srp 11, 2006 06:17

K tomu co máš namontované - podívej se na reduktor. 8)

Mno byl jsem s tím u KOPREM doporučeného spolehlivého člověka jež celou instalaci prohlásil za standartní s výhradou k jednmu místu kde je namísto průchodky tmel. Majitel firmy přislíbil urychlené sjednání nápravy, zároveň s úpravou natočení nádrže tak aby bylo vidět na tabulku s homologací. Jiné závady tam údajně nejsou krom toho vyhřívání , které je podle KOPROVA odborníka také provedeno standartně. Já vím že všichni jsou hloupí a proto jsem si to upravil - napojil na topení a nemám s tím už problém . Problém mám teď s něčím úplně jiným ohledně celé této akce - ztratili mi techničák !!! včera mě osobně navštívili už s duplikátem ( jak ho získali ? ) s příslibem slevy, úhrady výměny SPZ ( vyměním na radu dopraváků ) a s tím že dají do pořádku to co jsem psal výše. Zajímavé je že s touto firmou nemá údajně nikdo nějaké problémy v okolí krom mě, asi mám smůlu. Takže podtrženo a sečteno to co je špatně opraví , dají slevu ( to jsem zvědav ) a můj původní techničák se válí někde v příkopě u hospody či co. S ČOI bych to řešit mohl, už jsem se na to informoval a také budu pokud nebudu spokojen s přístupem k řešení ( tedy pokud neudělají to co slíbili nebo to zase rozes...rou ). Příště si místo auta koupím kolo a pokud budu chtít auto a v něm LPG tak si jej namontuji sám a podplatím nějakého ouřadu ať to mám zapsané, než abych hradil montáž s takovými problémy. Ne proto že ybch byl člověk jež za každou cenu obchází zákony a podvádí, aby ušetřil neby si přilepšil, ale proto že v naší banánové republice každý na všechno kašle. I na stránkách velkých výrobců jsou na fotograficích vidět prohřešky proti bezp. předpisům na montáži !!! , nebo rozpory s instrukcemi jež mají k dispozici ke stažení !!! Prostě bordel nehorázný.
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků