Přední tlumiče

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Little Red Riding Hood » pát led 20, 2006 23:07

tak že když auto rozhoupeš, tak po nějakým druhým shupu (zhruba-nejsem si jist) by se mělo houpání ustálit.. a nebo pokut zas naopak nějak nedřou(to budeš cítít v ruce jak to budeš rozhoupávat)... :wink:
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Patrac » pon led 23, 2006 07:57

nebo si zajet do servisu na válce anechyt si to změřit.. stojí to kolem 230 kč
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Deli » pon led 23, 2006 10:12

Pátrač píše:nebo si zajet do servisu na válce anechyt si to změřit.. stojí to kolem 230 kč

Soused si predcasem nechal promerit kvalitu tlumicu (neco se mu pri jizde nelibilo...). Podle technika byly vsechny tlumice v poradku. I presto soused kopil nove a vymenil je ... a bylo po problemech ....
Deli
Deli
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte čer 01, 2004 12:37
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Luděk Musil » pon led 23, 2006 10:16

LRRH píše:
Tomáš píše: a když už jsme u tý výměny tlumičů tak jak se pozná že už mají svoje zasebou a že je třeba jich vyměnit... 8)

tak že když auto rozhoupeš, tak po nějakým druhým shupu (zhruba-nejsem si jist) by se mělo houpání ustálit.. a nebo pokut zas naopak nějak nedřou(to budeš cítít v ruce jak to budeš rozhoupávat)...


Pokud jsou tlumiče v pořádku, při stlačeníí příslušné části auta by se to nemělo ani zhoupnut. Tzn. Stlačím dolů a tlumič to ustojí už při cestě nahoru. Maximálně udělá jeden kmit (po stlačení dolů vyjede nahoru a trošku se vrátí dolů - víc nic). L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Patrac » pon led 23, 2006 10:18

Deli píše:
Pátrač píše:nebo si zajet do servisu na válce anechyt si to změřit.. stojí to kolem 230 kč

Soused si predcasem nechal promerit kvalitu tlumicu (neco se mu pri jizde nelibilo...). Podle technika byly vsechny tlumice v poradku. I presto soused kopil nove a vymenil je ... a bylo po problemech ....
Já si to nechal měřit u Horáka a v poho prostě jen tak pro zajímavost. Byl jsem na cca 90% účinnosti a doteď nepociťuji nějaké zhoršení ( už skoro rok a půl) asi záleží jak kde...
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod JmJ » pon led 23, 2006 10:35

Pátrač píše:
Deli píše:
Pátrač píše:nebo si zajet do servisu na válce anechyt si to změřit.. stojí to kolem 230 kč

Soused si predcasem nechal promerit kvalitu tlumicu (neco se mu pri jizde nelibilo...). Podle technika byly vsechny tlumice v poradku. I presto soused kopil nove a vymenil je ... a bylo po problemech ....
Já si to nechal měřit u Horáka a v poho prostě jen tak pro zajímavost. Byl jsem na cca 90% účinnosti a doteď nepociťuji nějaké zhoršení ( už skoro rok a půl) asi záleží jak kde...


Zasadni zrada je v tom, ze se to zhorsuje pomalu. Takze si toho proste bezny clovek moc nevsima. Kdyby si ted treba dostal tlumice ve stavu pred 1.5 rokem, tak by si asi rozdil poznal. cimz nechci rict, ze po roce a pul to bude nejaka hrozna zmena.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Patrac » pon led 23, 2006 10:38

JmJ píše:
Pátrač píše:
Deli píše:
Pátrač píše:nebo si zajet do servisu na válce anechyt si to změřit.. stojí to kolem 230 kč

Soused si predcasem nechal promerit kvalitu tlumicu (neco se mu pri jizde nelibilo...). Podle technika byly vsechny tlumice v poradku. I presto soused kopil nove a vymenil je ... a bylo po problemech ....
Já si to nechal měřit u Horáka a v poho prostě jen tak pro zajímavost. Byl jsem na cca 90% účinnosti a doteď nepociťuji nějaké zhoršení ( už skoro rok a půl) asi záleží jak kde...


Zasadni zrada je v tom, ze se to zhorsuje pomalu. Takze si toho proste bezny clovek moc nevsima. Kdyby si ted treba dostal tlumice ve stavu pred 1.5 rokem, tak by si asi rozdil poznal. cimz nechci rict, ze po roce a pul to bude nejaka hrozna zmena.

No zkoušel jsem si to propružit hned po měření a jak píše Luděk po té co jsem auto stlačil a pustil auto vyjede na tlumičích nahoru, pak kousek dolů a zase nahoru a stojí. jen takvý malý zhoupnutí. Zkoušel jsem to asi před měsícem a nepřijde mi že by se to nějak zhoršilo významě oproti tomu rok a půl.Když jsem to porovnával s Luďkovejma tlumičema před výměnou tak u něj mi přišlo že tam snad tlumiče neměl...To byla masáž... :wink:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Teepee » pon led 23, 2006 10:45

Doporučuji zkusit, jak se houpe předek bez tlumičů. Pak člověk pochopí, v jakém stavu má (měl) tlumiče, které vyndal. :D
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod MZ » pon led 23, 2006 13:09

Pája píše:Spodní šrouby sem utrch tři.Krásná práce.


Tak to je teď pro mě taky aktuální téma. Při pokusu o výměnu tlumičů jsem zjistil, že mám držáky přivařené k rameni a šrouby utrhané. Lze tam ty šrouby nějak dostat nové (pružina ven?) nebo to mám opět nechat přivařit a doufat, že nový tlumiče přežijou auto?

Chtěl jsem tam původně dát tlumiče starší, z minulého auta, ale pokud bych se s tím dělal, tak dám rvnou nový. Jakou značku mám koupit? U nás mají Delfi a Fenox, Fenox?
již bez Lady. Přešel ke Škodě.
Uživatelský avatar
MZ
 
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 19, 2005 17:57
Bydliště: Holýšov

Příspěvekod Ondra 07 » úte led 24, 2006 20:52

Tomáš píše:a když už jsme u tý výměny tlumičů tak jak se pozná že už mají svoje zasebou a že je třeba jich vyměnit... 8)

Trikrat zhoupnout a divat se jak to "plave".Ne... pustis to v dolni uvrati a musi to vyjet nahoru a tam se bez naznaku klesnuti zastavit.Aspon to takhle zkousijou stari dedove kdyz se potkaj na parkalesu a sondujou kdo ma lepsi tlumice.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Roman » úte led 24, 2006 21:28

V niektorych predajniach (napr auto Stangl) maju na to taky geretik v kufriku. Uchytia to na blatnik a je k tomu taky stojancek a ked rukou stlaci dole auto za blatnik, na papier to nakresli tlmene kmity, z ktorych sa da "orientacne" vyhodnotit stav tlmicov. Robia to za par korun, ked clovek prejavi u nich zaujem o kupu tlmicov.
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Patrac » stř led 25, 2006 07:48

Roman píše:V niektorych predajniach (napr auto Stangl) maju na to taky geretik v kufriku. Uchytia to na blatnik a je k tomu taky stojancek a ked rukou stlaci dole auto za blatnik, na papier to nakresli tlmene kmity, z ktorych sa da "orientacne" vyhodnotit stav tlmicov. Robia to za par korun, ked clovek prejavi u nich zaujem o kupu tlmicov.

To stejný mám z autoservisu akorát mi to dělali na válcích a záznam kmitů mám z PC :-)
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Teepee » stř led 25, 2006 08:44

Roman píše:V niektorych predajniach (napr auto Stangl) maju na to taky geretik v kufriku. Uchytia to na blatnik a je k tomu taky stojancek a ked rukou stlaci dole auto za blatnik, na papier to nakresli tlmene kmity, z ktorych sa da "orientacne" vyhodnotit stav tlmicov. Robia to za par korun, ked clovek prejavi u nich zaujem o kupu tlmicov.


Taky jsem tohle měření viděl, ale více důvěry u mně budí test, který jsem absoloval asi před deseti lety se Š130L. Najede se na šikmý nájezd, tím se kola dostanou asi 10cm nad zem. Připojí se raménka mechanických zapisovačů a odjistí se mechanismus, rup auto padne z těch cca 10cm na zem a útlum kmitu se zapíše mechanickým zapisovačem do kartičky s grafem.
Sice to asi v přesnosti nemá na PC monitoring, ale určitě je to lepší, než auto rozhoupané dealerem od Štangla, kterýho zrovna třeba bolej záda... Navíc se určitě opře někde, kde se mi z toho zježí i vlasy na zad...ech.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Ondra 07 » stř led 25, 2006 09:00

Ja spis posuzuju a srovnavam tlumice podle toho jak to komu dobre drzi a vstrebava nerovnosti.Kdyz dostanu papir s grafem a nejakym vysledny cislem v procentech mi toho o jizdnich vlastnostech moc nerekne.Dulezity je jak to funguje v kazdodenim provozu ne na zkusebni lince kde jsou buhvi jaky podminky. To je jenom muj nazor, proste me pri naklaneni v zatackach neuklidnuje vedomi ze na papirku mam prece 95% a tak je to vsechno o.k.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Miso » čtv zář 21, 2006 22:23

Neviete poradit ako odmontovat kryt piestnej tyce predneho tlmica? Resp. ako to tam drzi?

Konkretne:
Polmo Krosno
Armstrong
Made in Poland
Miso
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv črc 14, 2005 16:27

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků