Pomuze nekdo (oprava karoserie) ... uz jsem si pomohl

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Lukáš » pon srp 07, 2006 10:23

mayo456 píše:tha podla mna je to tak ze do tej trubice ktoru drzis v ruke pri svarani sa vhana kyslik a plyn,tam sa to zmiesa a zvaras.Aspon myslim ak trepem do vetra tak ma opravte.
Lukas:tak si sikovny.Mne by sa to urcite ani takto nepodarilo


Ze svarovaciho horaku jde pouze cisty plyn CO2 nebo nejaka jeho smes podle toho co mas v lahvy. Kyslik urcite ne. Ten plny CO2 prave zamezuje pristupu kysliku pri svarovani, jinak by svar oxidoval. Jinak jsem to zkousel i bez plynu :P ale to uz se neda mluvit o svaru. Na karosarinu staci ciste CO2. Jinak se prej lepe svari se smesi CO2 a Argonu.
Lada-VAZ 2106 momentálně GO karoserie , karburátor Ozon 2107, el. zapalovaní alá Marek
Uživatelský avatar
Lukáš
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte črc 27, 2004 21:46
Bydliště: Votice

Příspěvekod Teepee » pon srp 07, 2006 10:37

Lukáši díky, pasáž o plynu a jeho získání je zcela vyčerpávající. Asi se zeptám souseda, jak a kde on "fasuje" plné bomby k autogenu. Třeba bych to přes něj mohl vyřešit. Jinak by mi nezbylo než Ofigo bombu.

A ještě se zeptám, kdo ví nechť odpoví. Otec má doma docela fajnovou "obyčejnou" svářečku. Samo domo, ale ten výrobce jich nadělal už dost lidem v okolí a každej si to strašně chválí. Plynulá regulace jádrem, samozřejmostí na výběr usměrněný x neusměrněný proud.
Je svářečka s CO něčím dalším kromě pistole zvláštní, nebo by se dalo při pořízení "pouhé" pistole na drát + plyn použít tuhle "obyčejnou" svářečku?
(Je fakt, že když se zamyslím, nevím o nikom kdo by to takhle měl, takže asi ne.)
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Lukáš » pon srp 07, 2006 10:44

Teepee píše:Lukáši díky, pasáž o plynu a jeho získání je zcela vyčerpávající. Asi se zeptám souseda, jak a kde on "fasuje" plné bomby k autogenu. Třeba bych to přes něj mohl vyřešit. Jinak by mi nezbylo než Ofigo bombu.

A ještě se zeptám, kdo ví nechť odpoví. Otec má doma docela fajnovou "obyčejnou" svářečku. Samo domo, ale ten výrobce jich nadělal už dost lidem v okolí a každej si to strašně chválí. Plynulá regulace jádrem, samozřejmostí na výběr usměrněný x neusměrněný proud.
Je svářečka s CO něčím dalším kromě pistole zvláštní, nebo by se dalo při pořízení "pouhé" pistole na drát + plyn použít tuhle "obyčejnou" svářečku?
(Je fakt, že když se zamyslím, nevím o nikom kdo by to takhle měl, takže asi ne.)


Ja osobne jsem nekde na internetu videl i svarecku CO2 samo domo a to vcetne horaku. Ja dro svarecky bude nejspis stejne ale budes tam potom muset nejak asi dodelat podavac dratu, protoze predpokladam, ze ta ,,obycejna" svarecka bude na elektrody. Volil bych spise cestu primou a to nakup CO svarecky. Toz muj nazor.
Lada-VAZ 2106 momentálně GO karoserie , karburátor Ozon 2107, el. zapalovaní alá Marek
Uživatelský avatar
Lukáš
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte črc 27, 2004 21:46
Bydliště: Votice

Příspěvekod Yellow01 » pon srp 07, 2006 22:10

Lukáš píše:Plyn muzes koupit taky nekde v kramu kde prodavaji svarovaci prislusenstvi ke svareckam, ale vyjde te to mnohem draz, protoze dostanes origo lahev na CO2. Jinak origo lahev v jednom internetovom obchodu stala 3500KC a to byla jeste repasovana. Je ale pravda, ze origo lahev potom neni problem kdekoliv naplnit. Oni je totiz nekde plneji vymenym zpusobem, das jim svoji starou lahev a oni ti daj jinou ale naplnenou + jeste zaplatis za napln. Ale protoze tahle moje lahev je udelana ze stareho hasicaku tak ji nikde nevemou. Musel jsem si sehnat jednoho soukromnika, ktery to plni. Co ja jsem slysel tak se to dela tak, ze se sezene stary hasicak, ale protoze ten je vetsinou praskovy tak se musi predelat. Pry se jenom skrati ta trubice co je v lahvy a pretre se na cerno, pak se naplni. Ja tu svoji sehnal pres annonci.


Nemusíš kupovat žádnou origo láhev, plyn v hasičáku se normálně prodává všude kde se tím zabývají. Přijedeš, dáš prázdnej hasičák, naložíš plnej a frčíš domu. Cena kolem 300 Kč.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvekod Tomik » stř srp 09, 2006 20:38

kamoš mě ho plní do mé osobní lahve na počkaní
doovi
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Honza » čtv srp 10, 2006 20:57

Teepee sváření COčkem je pohoda a grif získáš poměrně rychle (můžeš si to vyzkoušet na kousku plechu bilnínež se vrhneš na auto). Jinak klasická el. svářečka se s COčkem asi nedá srovnávat natož si jí vyrábět doma. El. svářečka je vpodstatě trafo s el kabely a pevnou elektrodou. U COčka máš sice také krabici a z ní vedou dva šlahouny, ale ten co s ním sváříš je tvořen ohebnou hadicí na vedení plynu a v jejím středu se ti posunuje drát. Svářečka musí zvládat kromě správné transformace napětí i regulaci posuvu drátu.
S bombaha je to tak, že ta origo je malá a dáváse do vnitř do svářečky. Tím pádem máš svářečku krásně mobilní (jedna krabice s uchem). Ale všechny co znám používájí starej hasičák. Jednak je to levnější a pak je tam daleko víc plynu.
Honza
Uživatelský avatar
Honza
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř kvě 26, 2004 12:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Teepee » pát srp 11, 2006 05:49

Díky za odpovědi, já fakt COčko nikdy ani neviděl v chodu, jen tuším jak funguje. Takže jsem nevěděl že bomba a pistol je nedílnou součástí "krabice", myslel jsem si, že "krabice" je pouhé trafo a kouzlo COčka je jen v "extrerní" pistoli.
Tak díky za rozšíření obzoru.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Roman » ned srp 13, 2006 10:56

Myslim, ze pri trochu sikovnosti by nebol problem CO cko vyrobit k "normalnej" zvaracke. Dodnes lutujem, ze som nekupil v Globuse vo vypredaji hadicu s horakom za 700Kc. Na pohon drotu je pouzity upraveny stieracovy motor s regulaciou otacok. Jedine co by mohlo byt trochu problematicke je pripojenie plynu do tej hadice, ale aj to by sa dalo odkukat z originalu.
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Majo » ned srp 13, 2006 18:37

kamarat ma doma robenu komplet zvaracku na CO/argon a zvara to ovela lepsie nez moja co som kupoval origo novu 185Amperovu. Chce to trochu zrucnosti a vsetko sa da :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Lukáš » úte srp 15, 2006 18:17

Pustil jsem se do dalsiho vyvarovani. Ted delam prahy a potreboval bych sehnat lemy zadnich blatniku na 2106? Da se to nekde koupit? Koukal jsem do ceniku a nic.

Dik.
Lada-VAZ 2106 momentálně GO karoserie , karburátor Ozon 2107, el. zapalovaní alá Marek
Uživatelský avatar
Lukáš
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte črc 27, 2004 21:46
Bydliště: Votice

Příspěvekod Little Red Riding Hood » stř srp 16, 2006 12:09

ano lemy se daj koupit.. mam dva doma.. platil sem za kus něco přez 500.. (cena je velká, ale pokut máš blatník OK, tak bych určitě měnil jen ten lem, protože tam máš záruku že to jakš takš sedne - né jak celej blatník)
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Teepee » stř srp 16, 2006 13:27

Mnó, a nejsou stejný s 2101-21011? Pár dírek na lištu pak vrtačkou průměrně zdatný kutil zvládne. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Little Red Riding Hood » stř srp 16, 2006 14:45

Teepee píše:Mnó, a nejsou stejný s 2101-21011? Pár dírek na lištu pak vrtačkou průměrně zdatný kutil zvládne. :wink:


samozřejmě.. jiný se neprodávaj..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Lukáš » stř srp 16, 2006 20:44

Little Red Riding Hood píše:
Teepee píše:Mnó, a nejsou stejný s 2101-21011? Pár dírek na lištu pak vrtačkou průměrně zdatný kutil zvládne. :wink:


samozřejmě.. jiný se neprodávaj..


A kde se tedy daji koupit? Nebo by mi to nekdo dokazal koupit a pak poslat? Jeste bych poprosil o foto tech lemu, jestli mi budou stacit velikosti.

Dik.
Lada-VAZ 2106 momentálně GO karoserie , karburátor Ozon 2107, el. zapalovaní alá Marek
Uživatelský avatar
Lukáš
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte črc 27, 2004 21:46
Bydliště: Votice

Příspěvekod Little Red Riding Hood » stř srp 16, 2006 23:52

velikosti??.. poptej se po věčích krámech.. ten náš to určitě bere někde v čr kde je sklad..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

PředchozíDalší

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků