Pomuze nekdo (oprava karoserie) ... uz jsem si pomohl

Moderátor: Moderátoři

Pomuze nekdo (oprava karoserie) ... uz jsem si pomohl

Příspěvekod Lukáš » sob kvě 13, 2006 18:55

Zdravim vsechny.

Na toto leto chystam malou renovaci karoserie me 2106. Predni blatniky, predni celo, prahy, plech pod nadrzi + oprava dveri a mensich oderek. Vsechny plechy uz pomalu schanim a zbavuji prepravni barvy. Pote striknu do zakladu.
Do servisu se mi to davat nechce, protoze bych si u toho nemohl byt, tim nechci rict, ze bych jim do toho porad kecal, ale chtel bych proste vedet co a jak. Co si budem povidat neni servis jako servis. Proto schanim nejakeho ochotneho garazistu, znalce autoklempiriny a hlavne majitele CO, ktery by s mou pomoci dokazal vymenit techto par dilu. Urcite by to nebylo zadarmo, ale to snad ani psat nemusim. Dobrou praci dokazu ocenit. Znate nekoho takoveho?
Okoli Prahy, stredni popripade jizni cechy.
Termin: zacatek cervence.

Diky moc.
Lukas.

foto nekolika plechu:
Obrázek
Naposledy upravil Lukáš dne ned srp 06, 2006 09:46, celkově upraveno 2
Lada-VAZ 2106 momentálně GO karoserie , karburátor Ozon 2107, el. zapalovaní alá Marek
Uživatelský avatar
Lukáš
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte črc 27, 2004 21:46
Bydliště: Votice

Příspěvekod mayo456 » sob kvě 13, 2006 20:59

Ja ti poradim aj ked nie som kjlampiar.Zvonku si daj na ne spricgit dat a teraz jak nesu privarene tak ich z vnutra vystriekaj nejakym antirezinom.je taka super farba na baze antirezzinu ktora hrdzu zere a aj robi ochranny nater.dava sa v dvoch vrstvach a jedn apixla stoji cca 300 Sk.idealna aj na dutiny.neviem silen spmenut na nazov.A este si daj plastove podblatniky
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvekod Lukáš » pon kvě 15, 2006 10:55

No koukam, ze se to tady moc nehejbe, ale chapu to bude Bechyne a kazdej holt neni ze strednich cech kdo by mel COcko. Koukal jsem na strankach lada technika, kde Patrac a Hurikan delali neco podobneho. Proto by me zajimalo, pokud bych si svarecku pujcil, jestli bych mel sanci to zvladnout. Upozornuji, ze sem v zivote svarecku nedrzel v ruce, ale zase si myslim pokud se dodrzi nejakej postup tak bych nemel co zkazit. Dit COcko prej svari samo. Videl jsem na vlastni oci, proste se prilozi a svaruje, akorat nevim jakym stylem se delaji bodove svary?

Lukas.
Lada-VAZ 2106 momentálně GO karoserie , karburátor Ozon 2107, el. zapalovaní alá Marek
Uživatelský avatar
Lukáš
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte črc 27, 2004 21:46
Bydliště: Votice

Příspěvekod mayo456 » pon kvě 15, 2006 14:12

S Co je lahsie zvarat ako s elektrodou.Ale pokial nevies zvarovat a zle privaris tak ti to zacne v mieste zvaru hnit.Ja by som to dal radsej niekomu kto to vie
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvekod hadzin » pon kvě 15, 2006 14:24

svářet cočkem se naučíš,třetí blatník už ti tam bude držet,ale v tomto případě bych to raděj někomu svěřil.Přivařit blatník je to nejmenší,nejdřív ale musíš sundat ten původní a pak uvidíš,že tu a tam chybí kousek podběhu atd a ten novej neni k čemu chytit a tak začneš vyrábět různý kousky budeš shánět ohybačku,plech a jiné drobnosti.Od garážisty počítej výměnu 1 ks tak za litr.Uvidí se víc až se to sundá.Na novym autě(bez koroze)se to počítá od 1500 peněz vejš.Ty počítej za výměnu předních blatníků a čela tak 3000
Uživatelský avatar
hadzin
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Yellow01 » úte kvě 16, 2006 19:55

Na tvým místě bych to raději nezkoušel, protože to asi nevyměníš. Plechy ti určitě nebudou pasovat a nebudeš vědět, jak je tam dostat. Heftneš si to na jedný straně, na druhý ti bude odstávat. Tak to trošku přitáhneš a najednou máš závodnický blatníky, fuky ti nesedí na sebe apod... Na začátek blatníky nejsou to nejjednodušší.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvekod Tomik » úte kvě 16, 2006 20:15

kdo nic nedela,nic nezkazí. jen to zkus,jinak se to nenaučíš,vnejhorsim koupís novej blatnik,no bože
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod hadzin » úte kvě 16, 2006 20:37

a nebo nový auto a zkusíš to ještě jednou.Jednou to vyjít musí
Uživatelský avatar
hadzin
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lukáš » úte kvě 16, 2006 23:34

Byl bych radsi, kdyby mi s tim nekdo pomohl. Sam do toho asi nepudu, ale zase bych si to chtel zkusit. No radsi nee.
Lada-VAZ 2106 momentálně GO karoserie , karburátor Ozon 2107, el. zapalovaní alá Marek
Uživatelský avatar
Lukáš
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte črc 27, 2004 21:46
Bydliště: Votice

Příspěvekod Myso » stř kvě 17, 2006 06:24

na bodove zvaranie musi mat ta zvaracka specialny "mod", inak dost tazko. my sme mali pozicane jedno z lepsich COciek a bodove zvary to vedelo, hojne sme ich na mojom aute vyuzili... :mrgreen:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Yellow01 » stř kvě 17, 2006 06:54

Jako vzít poprvé do ruky COčko a jít vařit blatníky, na to je třeba dost odvahy. Vem si 2 kousky plechu, do jednoho si udělej dírky, pak je přilož k sobě a svař je. Až ti budou bezpečně držet a sebe, tak pak můžeš něco zkoušet dál... Hodně štěstí
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvekod mayo456 » stř kvě 17, 2006 15:50

ja keby som sa ucil vyvarat auto tak nech niekto je skuseny je pri mne co to vie robit aby mi hned hovoril co robim zle a ako to ma byt spravne a aby mi aj ukazal a vysvetlil postup
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvekod Lukáš » čtv kvě 18, 2006 12:21

mayo456 píše:ja keby som sa ucil vyvarat auto tak nech niekto je skuseny je pri mne co to vie robit aby mi hned hovoril co robim zle a ako to ma byt spravne a aby mi aj ukazal a vysvetlil postup


Prave, ze takoveho nikoho neznam.

Lukas.
Lada-VAZ 2106 momentálně GO karoserie , karburátor Ozon 2107, el. zapalovaní alá Marek
Uživatelský avatar
Lukáš
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte črc 27, 2004 21:46
Bydliště: Votice

Příspěvekod mayo456 » čtv kvě 18, 2006 13:42

Ani ja ale keby som takeho cloveka potreboval tak ho najdem.keby si bol z KE tak by som ti mozno cez kamosa vedel vybavit GO kasne
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvekod hornak.active.sound » stř kvě 24, 2006 19:00

gdybys byl z Teplic tak ti zavarim co chces,CeOckem nebo elektrodou nebo plamenem,me povolani svarece uz rika dost.15 let praxe.
hornak.active.sound
 

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků