čepy

Moderátor: Moderátoři

čepy

Příspěvekod Dave » ned dub 16, 2006 21:29

Zdravim. Mám takovou jednoduchou otázku. Jsou čepy, které drží přední kolo stejný horní i dolní??
Dave
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 07, 2006 07:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tommel » ned dub 16, 2006 21:30

Jednoduchá odpověď nejsou :happy8:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Příspěvekod Honza 21061 » ned dub 16, 2006 21:51

Mám taky takovou jednoduchou otázku: doporučujete preventivní výměnu čepů? Ty moje jsou sice podle všeho dobré, nic nevrže a netluče, vůle tam po zběžné kontrole nejsou ale jak tady tak čtu v poslední době o těch všech vylomených kolech, :? začal jsem o tom dost intenzívně přemýšlet...
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tommel » ned dub 16, 2006 22:27

Tak ja si myslim že preventivní vyměna ničemu neuškodí aspoň budeš mít jistotu na nějakou dobu :icon_smile:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Příspěvekod Dave » pon dub 17, 2006 08:33

Tak dík. Našel jsem totiž 4 nové čepy v garáži a všechny jsou stejný. Tak proto jsem se ptal bylo mi to divný. Budu muset dva dokoupit, co se dá dělat.
Dave
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 07, 2006 07:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Majo » pon dub 17, 2006 08:35

Tommel píše:Tak ja si myslim že preventivní vyměna ničemu neuškodí aspoň budeš mít jistotu na nějakou dobu :icon_smile:

Tak ja neviem s tou istotou, ale ak su tie capy skutocne bez vole, nevrzgaju, nebuchaju, nejdu prilis ztuha otacat(kolesom), tak by som ich urcite nemenil. Moze sa totiz lahko stat, ze este vydrzia viac nez tie shity zakupene teraz. Uz boli pripady, ze padol na cumak s novymi capmi. Aj u mna vrchny novy cap vydrzal nejakych pouhych 27tkm, co povodne tam boli skoro 10X tolko.

[ Added: po duben 17, 2006 9:47 am ]
Dave píše:Tak dík. Našel jsem totiž 4 nové čepy v garáži a všechny jsou stejný. Tak proto jsem se ptal bylo mi to divný. Budu muset dva dokoupit, co se dá dělat.

Ak su tie capy vsetky spodne(maju maznice a vacsiu zakladnu nez vrchne), tak by som to neriesil a kludne ich pouzil vsade. Jazdia tak madari rally a ja to mam normalne na kombiku, su pevnejsie a nie su tak nachylne na vytlkanie na jamach...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod admin » pon dub 17, 2006 09:54

ked budes nieco menit preventivne dopadnes ako ja, silentbloky horneho ramena po 11500km...

ked tym starym nic neni tak na to nesahaj!!!

myso
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 26, 2004 09:00
Bydliště: underground

Příspěvekod Dave » pon dub 17, 2006 10:38

Majo píše:
Tommel píše:Tak ja si myslim že preventivní vyměna ničemu neuškodí aspoň budeš mít jistotu na nějakou dobu :icon_smile:

Tak ja neviem s tou istotou, ale ak su tie capy skutocne bez vole, nevrzgaju, nebuchaju, nejdu prilis ztuha otacat(kolesom), tak by som ich urcite nemenil. Moze sa totiz lahko stat, ze este vydrzia viac nez tie shity zakupene teraz. Uz boli pripady, ze padol na cumak s novymi capmi. Aj u mna vrchny novy cap vydrzal nejakych pouhych 27tkm, co povodne tam boli skoro 10X tolko.

[ Added: po duben 17, 2006 9:47 am ]
Dave píše:Tak dík. Našel jsem totiž 4 nové čepy v garáži a všechny jsou stejný. Tak proto jsem se ptal bylo mi to divný. Budu muset dva dokoupit, co se dá dělat.

Ak su tie capy vsetky spodne(maju maznice a vacsiu zakladnu nez vrchne), tak by som to neriesil a kludne ich pouzil vsade. Jazdia tak madari rally a ja to mam normalne na kombiku, su pevnejsie a nie su tak nachylne na vytlkanie na jamach...


Jenže ty co mám jsou všechny horní. To jde taky namontovat nahoru i dolu?
Dave
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 07, 2006 07:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tommel » pon dub 17, 2006 12:38

Co vim tak ty namontovat na obě strany nejdou :happy7: a máte pravdu že co funguje na to se nehrabe :happy8:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Příspěvekod Dave » pon dub 17, 2006 12:53

A je po problému! Našel jsem i dva úplně nový spodní :hello1: Teď si jenom udělat čas na výměnu.Podle toho jak jsou ty starý zarezlý to nebude žádná sranda. :laughing6:
Dave
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 07, 2006 07:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod čmelák » pon dub 17, 2006 15:41

ja mam vsecky styri take iste :)

[ Added: po duben 17, 2006 5:42 pm ]
yo a s tym e co ide na to nesahj plati u capov 100nasobne
problemy s capmi zacali po preventivnej vymene
čmelák
 
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava

Příspěvekod Honza 21061 » pon dub 17, 2006 16:26

Tak já dám tedy na většinu, znovu to důkladně zkontroluju a prevenci dělat nebudu, alespoň zbydou peníze na potřebnější věci. :)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dave » pon dub 17, 2006 20:45

A ještě jeden dotaz. Když budu měnit ty čepy musí se vyndavat péro? Asi jo co? Když to rozšroubuju tak mi ta pružina vypadne ne? jak nebudou ramena spojený k sobě. Prostě a jednoduše prosím o stručný návod jak nelépe při výměně postupovat. Dík za odpovědi a doufám,k že budu zase o něco chytřejší.., :help:
Dave
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 07, 2006 07:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nulašestka » pon dub 17, 2006 21:04

Dave píše:A ještě jeden dotaz. Když budu měnit ty čepy musí se vyndavat péro? Asi jo co? Když to rozšroubuju tak mi ta pružina vypadne ne? jak nebudou ramena spojený k sobě. Prostě a jednoduše prosím o stručný návod jak nelépe při výměně postupovat. Dík za odpovědi a doufám,k že budu zase o něco chytřejší.., :help:

Péro... :lol: teď jsem si vzpomněl jak si to žbrblal pro sebe ten Smoljak v Jáchyme hoď ho do stroje...ne,pružina tě vůbec nezajímá,je to jednodušší.Je jedno jeslti měníš dřív horní či dolní čep.Postup:sundáš kolo,odšroubuješ tu velkou matku která je na závitu toho kul.čepu a malinko si povolíš ty tři šrouby co drží čep v rameni.(to můžeš udělat i později)Pak vezmeš vhodné(přesněji řečeno velké) kladivo a mlátíš do toho spojení čepu s nábojem kola,protože na tom čepu je to kónus a ono to do sebe zapadne-takže ta velká matka je tam více méně jenom jako pojistka a proto aby jsi to zarval do toho kónusu při montáži,čili když jí odšroubuješ tak teprve pak začne to pravé peklo.Musíš do toho dost tlouct a lépe se strefit,jinak když ti sklouzne kladivo tak si můžeš něco zničit navíc,třeba přefiknout brzdovou hadičku a tak,ale to už je extrém,to tě nechci strašit...no po nejvýše 50ti ranách by to mělo povolit.Pak už jen vyšroubuješ čep z těch třech šroubů z ramene a vyměníš za nový a hotovo.Princip je v tom že horní rameno pak půjde volně nadzvihnout nahoru.Až uděláš jeden čep tak teprve měň druhý!A bacha na namazání a prachovky-chce to ty tvrdé-dělají se dva druhy-zjistíš stiskem v ruce.Přeji pevné nervy a příjemnou zábavu. :hello2:
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Dave » úte dub 18, 2006 16:19

Nulašestka píše:
Dave píše:A ještě jeden dotaz. Když budu měnit ty čepy musí se vyndavat péro? Asi jo co? Když to rozšroubuju tak mi ta pružina vypadne ne? jak nebudou ramena spojený k sobě. Prostě a jednoduše prosím o stručný návod jak nelépe při výměně postupovat. Dík za odpovědi a doufám,k že budu zase o něco chytřejší.., :help:

Péro... :lol: teď jsem si vzpomněl jak si to žbrblal pro sebe ten Smoljak v Jáchyme hoď ho do stroje...ne,pružina tě vůbec nezajímá,je to jednodušší.Je jedno jeslti měníš dřív horní či dolní čep.Postup:sundáš kolo,odšroubuješ tu velkou matku která je na závitu toho kul.čepu a malinko si povolíš ty tři šrouby co drží čep v rameni.(to můžeš udělat i později)Pak vezmeš vhodné(přesněji řečeno velké) kladivo a mlátíš do toho spojení čepu s nábojem kola,protože na tom čepu je to kónus a ono to do sebe zapadne-takže ta velká matka je tam více méně jenom jako pojistka a proto aby jsi to zarval do toho kónusu při montáži,čili když jí odšroubuješ tak teprve pak začne to pravé peklo.Musíš do toho dost tlouct a lépe se strefit,jinak když ti sklouzne kladivo tak si můžeš něco zničit navíc,třeba přefiknout brzdovou hadičku a tak,ale to už je extrém,to tě nechci strašit...no po nejvýše 50ti ranách by to mělo povolit.Pak už jen vyšroubuješ čep z těch třech šroubů z ramene a vyměníš za nový a hotovo.Princip je v tom že horní rameno pak půjde volně nadzvihnout nahoru.Až uděláš jeden čep tak teprve měň druhý!A bacha na namazání a prachovky-chce to ty tvrdé-dělají se dva druhy-zjistíš stiskem v ruce.Přeji pevné nervy a příjemnou zábavu. :hello2:

Dík za radu. Pružina... :happy7: Mimochodem pevné nervy moc nemám, tak doufám, že bude alespoň ta příjemná zábava... :headbang: Nerad bych skončil tak, že do toho začnu kladivem vztekle mlátit a ještě něco urvu.Jak se mi stává, když se dlouho nedaří
Dave
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 07, 2006 07:55
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků