2102 - stahovačky v zadních dveřích jsou nakoso

Moderátor: Moderátoři

Re: 2102 - stahovačky v zadních dveřích jsou nakoso

Příspěvekod premek.fadrny » sob čer 23, 2018 09:09

Jojo Valdo, a když to bude náhodou držet prvních pár dní, tak se dá zaručeně spolehnout, že klička upadne pak v nejmíň vhodnou dobu :D
Pro pobavení celá story: tak že na tý 2102 mi chyběla klička no a tak že sehnal jsem celý trojúhelník i s kličkou, tak že jsem ho zkusil několikrát otevřít zavřít, říkám si: "Nojo, tak vyměním celý trojúhelník." No nebylo to úplně teda nejlehčí operace. Dveře rozebraný, lišty sundaný... namontuji trojúhelník, odzkouším, všechno fungovalo, poskládám dveře zpět, znovu otevírám a zavírám trojúhelník a... klička mi zůstala v ruce :D

A nyní zadní dveře: tak že jsem se do toho pustil, a ať jsem to sklo zkoušel vyndal spodem jakkoliv, tak to dopadlo tak, že: odšroubovat co jde odšroubovat, odmotat strojek a ven s ním, otočit okýnko o 90° lištou ke sloupku, nadzvednout chromové lišty, okýnko vrchem vytáhnout, to samé na druhých dveřích, přehodit okýnka a zase poskládat.

Velmi mě pobavilo to, že držáčky na lištách na okenních tabulkách někdo před lety už přivařoval, navíc tím způsobem, že sváry přidaly okénku na šířce na každé straně 3mm, což se projevilo jako celkem zajímavé zpestření, hlavně při pokusy okýnka strčit do dveří, ale flexa zase vrátila šířku oken do normálu.

Tak a na závěr, úplně mě překvapilo, jak okýnka teď krásně zajíždějí, dovírají....to je pecka :D No nečekal jsem, že nakonec se mi z tý letitý pracovnice podaří udělat celkem pěkný, funkční auto :D Ale je to teda dřina.... tak že díky ale všem, za postřehy a pomoc :)
Uživatelský avatar
premek.fadrny
 
Příspěvky: 389
Registrován: stř zář 16, 2015 13:15
Bydliště: Dlouhoňovice - Žamberk

Re: 2102 - stahovačky v zadních dveřích jsou nakoso

Příspěvekod premek.fadrny » pon říj 01, 2018 08:26

Ahoj LADisti
Doplňuji info k možnosti jak přilepit kličku do trojúhleníku - asi na třetí lepící a vzápětí upadávající pokus jsem koupil další lepidlo, tentokrát lepidlo k lepení zpětných zrcátek Loctite 16945 (https://www.autokelly.cz/Product/LT-169 ... 8;40113525), je to jednosložkové lepidlo s aktivátorem ve formě mřížky - tak že jsem si z mřížky vystřihnul kolečko, napatlal lepidlo v silnější vrstvě na plošku kličky, a plácnul na sklo - podržel asi půlminuty a páčka drží. Nechal jsem vytvrdnout asi dva dny, bez toho abych okýnko zavíral, a světe div se, drží to asi už dva týdny.
Uživatelský avatar
premek.fadrny
 
Příspěvky: 389
Registrován: stř zář 16, 2015 13:15
Bydliště: Dlouhoňovice - Žamberk

Re: 2102 - stahovačky v zadních dveřích jsou nakoso

Příspěvekod valda1971 » pon říj 01, 2018 09:03

Tak gratuluji k úspěchu :D Tak už víme čím na to :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7200
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: 2102 - stahovačky v zadních dveřích jsou nakoso

Příspěvekod premek.fadrny » úte říj 02, 2018 17:17

Ahoj Valdo
Heleď to by bylo na samostatný téma "Čím lepíte kličku trojúhelníku" :D Ale tak je to jeden ze způsobů jak to udělat.
Za rok mě čeká to samé, mám teď v demontu ještě 2103, ta má obě kličky zatím v pytlíku :D Tak jsem zvědavej, jestli se toho to lepidlo dožije :/
Uživatelský avatar
premek.fadrny
 
Příspěvky: 389
Registrován: stř zář 16, 2015 13:15
Bydliště: Dlouhoňovice - Žamberk

Re: 2102 - stahovačky v zadních dveřích jsou nakoso

Příspěvekod valda1971 » úte říj 02, 2018 18:27

premek.fadrny píše:Ahoj Valdo
Heleď to by bylo na samostatný téma "Čím lepíte kličku trojúhelníku" :D Ale tak je to jeden ze způsobů jak to udělat.
Za rok mě čeká to samé, mám teď v demontu ještě 2103, ta má obě kličky zatím v pytlíku :D Tak jsem zvědavej, jestli se toho to lepidlo dožije :/

Na to jsem také zvědav, to by bylo drahé zalepení jedné kličky a pak se koukat na vyschlé či jinak nefunkční lepidlo :(
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7200
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků