Uložení zkrutného stabilizátoru

Moderátor: Moderátoři

Uložení zkrutného stabilizátoru

Příspěvekod Brandy » pon dub 10, 2006 10:08

Chtel jsem vymenit gumove ulozeni zkrutneho stabilizatoru (torzni tyc). Problem je v tom, ze nevim, jak novou gumu dostat do kovoveho drzaku. Ta guma o dva, tri milimetry po celem obvodu presahuje otvor, do ktereho je potreba ji narvat. Pritom je hrozne tvrda, takze nejde poradne zdeformovat. Ten kovovej drzak je ze dvou kusu, ktery jsou ale spojeny v nerozebiratelny celek. Pro predstavu, o co se jedna, prikladam fotky. Poradte, prosim, co s tim.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Myso » pon dub 10, 2006 10:15

torzna tyc je nieco ine...

ten drziak je najlepsie odvrtat na tych 2 miestach kde je znitovany, das tam gumu a potom ked to zosrobujes tak sa to stiahne.tak to mam ja
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Tomik » pon dub 10, 2006 11:12

ja sem to namaznul,nebo to strikni wdckem a pak no tam natluc pres spalek nobo to nalisuj ve sveraku,ja sem to tak udelal a bez problemu,a delal jsem tech stabilizatoru 5
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Brandy » pon dub 10, 2006 11:41

Myso píše:torzna tyc je nieco ine...

Tak to jsem nevedel. :oops:

S tim odvrtanim me to taky napadlo, ale bral jsem to jako posledni moznost. Myslel jsem ze je to nejakej figl.

Tomik:
Zkousel jsem to nalisovat ve sveraku. Zmackne se to jako krava, ale stejne to tam nevklouzne. Taky se bojim, aby se pri tom neodstrihnul takovej ten ustavovaci kolicek, co ma zapadnout do toho otvoru v drzaku.

Jeste jsem chtel zkusit, zajet do Lady na Konevce, jestli nemaji ty gumy trosku mensi. Tohle jsem kupoval v Krci a mozna to je nejaka nekvalitni druhovyroba a nepasuje to tam.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

.

Příspěvekod Hanz » pon dub 10, 2006 11:59

mensi je mit asi nebudou(skoda cesty tam...)...je to delany na lisovani, tak jsou proste vetsi ty gumy...ja bych to udelal jak rikal Myso :wink:
exLada2105_exLada 2107;
exBMW E 30 318is_ exE30 324d
BMW E 30 325iAT_E 30 316iT
Uživatelský avatar
Hanz
 
Příspěvky: 66
Registrován: stř říj 06, 2004 21:14
Bydliště: Praha, Švihov u KT

Příspěvekod Tomik » pon dub 10, 2006 19:05

na tem prostredni cudlik prdni,tak dystak tu jednu stranu trchu serizni,aby se tam udelal takovej naběh,aby to tam mohlo vklouznout,malo se snažís
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Brandy » pon dub 10, 2006 19:14

Tomik píše:na tem prostredni cudlik prdni,tak dystak tu jednu stranu trchu serizni,aby se tam udelal takovej naběh,aby to tam mohlo vklouznout,malo se snažís

Jeste to zkusim. Kdyz to nepujde, tak to odvrtam. Bohuzel ted neni cas, dostanu se k tomu asi az ve ctvrtek. Pak dam vedet.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Majo » pon dub 10, 2006 19:41

jj presne ako pisal Mychal :wink:

Ja to mam tak na vsetkych autach. Inak to ani nejde
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Ondra 07 » pon dub 10, 2006 20:35

Jinak nez rozdelanim toho acka to nepujde.Navic kdyby se ti podarilo tu gumu tam nalisovat,tak se zmensi ten otvor a nedas do ni stabik... :twisted: Kdyz uz to delas tak kdepak mas druhou tycku???Nebude???
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Tomik » pon dub 10, 2006 21:51

Ondra 07 píše:Jinak nez rozdelanim toho acka to nepujde.Navic kdyby se ti podarilo tu gumu tam nalisovat,tak se zmensi ten otvor a nedas do ni stabik... :twisted: Kdyz uz to delas tak kdepak mas druhou tycku???Nebude???

nechtej mi namluvit ze to nepujde,dyt jsem to už parkrat delal,prece se mi to nezdalo???!!!! dyt jsem delal i dvojitej stabilik,a vsechny gumy sem daval novy,a delal jsem 2
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Ondra 07 » pon dub 10, 2006 21:57

Tomik píše:
Ondra 07 píše:Jinak nez rozdelanim toho acka to nepujde.Navic kdyby se ti podarilo tu gumu tam nalisovat,tak se zmensi ten otvor a nedas do ni stabik... :twisted: Kdyz uz to delas tak kdepak mas druhou tycku???Nebude???

nechtej mi namluvit ze to nepujde,dyt jsem to už parkrat delal,prece se mi to nezdalo???!!!! dyt jsem delal i dvojitej stabilik,a vsechny gumy sem daval novy,a delal jsem 2

Zatim jsem to nedelal chystam se a zhanim si dily,ale mam pocit ze kdyz tam naprasis tu gumu tak uz tam neprostrcis stabik...mozna jo... nevim.Ale ja bych to delal tak ze to odvrtam navlecu na stabiky gumy a pak teprve sekladam dohromady a prisroubuju na kastli nakonec spojim oba pred uchytem k ramenu jak to ma byt...
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Brandy » úte dub 11, 2006 11:22

Ondra 07 píše:Jinak nez rozdelanim toho acka to nepujde.Navic kdyby se ti podarilo tu gumu tam nalisovat,tak se zmensi ten otvor a nedas do ni stabik... :twisted: Kdyz uz to delas tak kdepak mas druhou tycku???Nebude???

Taky bych rekl, ze to pak nepujde nastrcit na tu tyc. Ale kdyz Tomik tvrdi, ze to jde, tak to chci jeste zkusit. Jinak druha tycka se zatim nechysta.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomik » úte dub 11, 2006 15:52

odvrtat se to da teda taky,ale tak jsem to nikdy nedelal,tak nevim jak to jde a nejde
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Brandy » čtv dub 13, 2006 13:51

Tak jsem se byl dneska podivat v CS AutoLada na Konevce. Koupil jsem novej ten dvoudilnej drzak. Druhej nemeli, ale dneska ho privezou a zitra se pro nej mam stavit. V Krci mi rikali, ze se to jako nahradni dil neprodava a tady to maji. Prodava se to rozdelany a pripraveny na snytovani. Pak jsem jeste koupil dalsi ctyri gumy. Na pokusy. Na pohled vypadaji lip nez ty z Krce. Pri blizsim ohledani jsem taky zjistil, ze jsou nepatrne mensi a o neco mekci. Striknul jsem je tedy silikonovym olejem a zkusil je ve sveraku nalisovat do puvodnich drzaku. A co se nestalo! Padli tam jak ulity a ani se neustrihnul ten stredici kolicek. Ted je otazka, jestli to takhle v kuse narvu na tu tyc. Zkousel jsem tam nacpat rukovet od sroubovaku a vypada, ze by to mohlo jit. A dalsi vec je, jestli neni vyhodnejsi mit tam ty tvrdsi gumy (z Krce). Ze bych zitra zajel jeste pro ten druhej drzak, nacpal tam ty tvrdsi gumy a snytoval to.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomik » čtv dub 13, 2006 15:15

tak to udelej 50 na 50,a uvidiš ktere vydržeji vic,ja jsem je jednou kupoval,a za 14 dnu už byli spuchrely,uplne k nicemu
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků