Hrozne pláve + vola v riadení

Moderátor: Moderátoři

Re: Hrozne pláve + vola v riadení

Příspěvekod tomass » pát dub 17, 2015 09:14

Cory, po výměně jedné pneu ? Měl jsi na stejné nápravě každou pneumatiku jinou ? Jestli ano, tak to bych si dovolil snad jen s rezervou na dojezd a o dost nižším tempem jízdy. :)
Na zadku mám aktuálně 8 letý Brilantisy, neplavou. Pořád mají ještě 3mm, vidím to na další 2 roky. Nevím jestli to má přímou souvislost, ale většina pneu co jsem měl neměla dlouho, případně vůbec drobné zvrásnění na povrchu gumy. V současnosti je to vidět i na mnohem novějších pneu mnoha značek a nebudí to zrovna důvěru.
S "kvalitou gumy" souvisí i kvalita ventilků (s plaváním samozřejmě nesouvisí). Ještě v 2 leté záruce jsem u dvou aut přezouval obě sady jen kvuli ventilkům. Někde jsem to tu psal. Lepší a odolnější neměli, tak jsem si sehnal vlastní ventilky Schrader se zvýšenou odolností povětrnosti. Je to trapný vozit si ventilky do pneuservisu, ale mechanici hned ocenili kvalitu ventilků. Jejich síť servisů bere pořád stejný a protože jim dodavatel patrně zamíchal horší kvalitu, X lidí na to doplatilo. Nezjistili to jen Ti, kteří přezouvají jaro-zima na stejné disky, protože těm je pokaždé vymění. S tím se asi počítalo. Nové ventilky vypadají po necelých 2 letech jako právě namontované. Splňují můj požadavek na jeden ventilek na celou životnost pneu. :D Pak se nemůžeme divit, že gumy plavou. Mě plavaly Polaris 1 a byly jen nepatrně mladší, než ty jugoslávský co má Corsair. Nikde nebylo na pneu ani jediné zvrásnění - puchření gumy. :D
S Debicou, Savou, Matadorem jsem měl vždycky nějaký problém. Teď k těm co si nekoupím zařadím dle Tvé info i Firestone. Firestone se snad považuje za vyšší třídu, než Barum, nebo ne ? Nejvíc jsem jezdil Barumky a za mnoho let to vždy byly a jsou nejspolehlivější pneu ze všech vyjmenovaných značek, co jsem vyzkoušel v dostupné ceně. Je potřeba počítat s tím, že málokdo ojede pneu za 2 roky, nebo dřív. Aspoň na Ladách určitě potřebujeme s ohledem na nájezd km, pneu na delší dobu. :D
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Hrozne pláve + vola v riadení

Příspěvekod Cory » pát dub 17, 2015 10:23

Nie, mal som na rovnakej naprave rovnake pneu. Ked som vymenil "postihnute" koleso na skusku, hned to prestalo. Nepomohlo ani vyvazenie ani nic ine. Potom som kupil nove pneu.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Hrozne pláve + vola v riadení

Příspěvekod corsair » pát dub 17, 2015 19:28

Takze... Cap je vymeneny, geometria urobena a plavanie? Uz viem stym ist aj 100km/h (vzadu este vraniky - nestiham). Vola (ucebnicova = 1,5cm na obvode volantu) volantu este je a s tym sa uz asi musim zmierit.
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Hrozne pláve + vola v riadení

Příspěvekod Vašátor » sob dub 18, 2015 11:59

Pokud na pneumatice povolí kord, pneu začne dělat všelijaké psí kusy. Vyvážení nepomůže, protože nevývaha plave s pneumatikou. Takovou pneu pak už jen vyhodit. Jedná se o výrobní vadu.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Hrozne pláve + vola v riadení

Příspěvekod corsair » sob dub 18, 2015 18:59

No este prakticky postreh: Dnes som sa fakt ze povozil a uzil som si to poriadne, je to celkom ine auto...
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Hrozne pláve + vola v riadení

Příspěvekod corsair » stř dub 22, 2015 20:45

Aj v kolajach (kde v 60ke sa to krutilo ako had) letim 110 (na juhoslovanskych gumach :thumbup: )a nic auto neplave ani kusok. Ako "novodobe" auta!!! Ziadny adrenalin pri 75km/h... Fakt super!!!

Volantova vola: meral som to "po cigansky" - vysunuty meter od stlpika po rameno volantu a nameral som cca 1cm pod vencom, s tym nepojde cosi urobit? Da sa to urobit celkom bez vole? Domcek je dotiahnuty uz skoro "nafest". Olej (PP90H) je naliaty po vrch. Na kardanoch je to pevne, dotiahnute.
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Hrozne pláve + vola v riadení

Příspěvekod corsair » pát bře 18, 2016 11:06

Takze po dlhšom čase sa znovu vraciam ku "problemu". Mohol by mi niekto poradiť kto už má skúsenosť. Vola v riadení je medzi volantom a domčekom riadenia v tých kardanoch. Dá sa to nejak urobiť alebo treba novú celú tyč?
Dakujem
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Hrozne pláve + vola v riadení

Příspěvekod Viko » pát bře 18, 2016 13:38

Asi by ti stačilo toto: http://lada-dily.cz/produkty/detail-pro ... 20936.html za tú cenu by som sa s tým nebabral.
VAZ 21061 - 1986 - 50 shades of orange
VAZ 21011 - 1976 - plyňák
VAZ 2105 - 1983 - expedičný špeciál
VAZ 21061 - 1980 - :hrob: zožrali ju oxidi
VAZ 2101 - 1979 - :hrob: :( zachránil nám životy
VAZ 21011 2x - 1980/1976 - adoptívne deti
Felicia combi 1,3mpi - 2000 - prevoz ND
Repliky koncoviek výfuku
Uživatelský avatar
Viko
 
Příspěvky: 1149
Registrován: pon kvě 05, 2014 20:09
Bydliště: Pezinok

Re: Hrozne pláve + vola v riadení

Příspěvekod corsair » pát bře 18, 2016 17:52

No presne to to bude. Vtych kardanoch je to akesi vyhrkane...
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron