nebrzdici rucka

Moderátor: Moderátoři

nebrzdici rucka

Příspěvekod JmJ » stř zář 03, 2014 07:44

Aljosa dostal stk na mesic s tim, ze rucka nebrzdi temer vubec. Pred stk sme meli vaz na rampe a lanovody chodily oba dva stejne. Rozhodil sem to, overil sem, ze lanovody fakt chodi uplne volne, pakny maji dost oblozeni, samostavy chodi, neb brzdovy pedal ma spravny chod a na stk zadni provozni brzdy byly ok. Slozil sem to, rucku seridil na fest na tri zuby a ... nic. Auto se rozjede na volnobeh s ruckou zarvanu na doraz. Pripadal sem si jak idiot a nakonec dsel k zaveru, ze jedine, co muze vadit, je delka pruzin na lanovodech v bubnech. Ustrihal sem tak 15 zavitu pruziny a hle, uz to brzdi. Sice ne buh vi jak, na asfalte se kola do bloku dostanou dost tezko, ale brzdi to.

Prijde mi to ale cele dost divne. Lanko vypada jinak jako nove, jen je docela dlouhe, podle umisteni serizovaci matice. Dlouhe bylo i pred zkracenim pruzin, Nesetkal se s tim nekdo? Konzultoval sem to s drobkem a ten rekl:"toz co, usmikni par zavitu a hotovo".
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: nebrzdici rucka

Příspěvekod Luděk Musil » stř zář 03, 2014 08:25

Mám pocit, že jsem se setkal s něčím obdobným.
U mě to bylo "jenom" dlouhý lano, takže abych tu ručku mohl seřídit, tak jsem podkládal seřizovací matici (na krátkém lanku od páky) asi 8-mi M10 maticemi.
V Aljošově případě bych měl pocit, že má s velikou pravděpodobností vychozenou rozpěrnou tyčku :idea: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: nebrzdici rucka

Příspěvekod Vašátor » stř zář 03, 2014 11:54

A nebo to také může dělat držák lanovodů v podlaze. Měl jsem podobný problém na Ladátorovi. Při zatažení ruční brzdy se držáky bowdenu i s podlahou přihnuli a bylo po srandě. Po puštění ruční brzdy se tento držák i s podlahou vrátil do původní polohy, takže pod autem poznat nic nebylo. Kupodivu tomu výrazně pomohlo promazání lanovodů, ale stejně to brzdilo dost mizerně. Všiml jsem si toho až když jsem ležel pod autem a bratránek tahal za ruční brzdu.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: nebrzdici rucka

Příspěvekod tomass » pon zář 08, 2014 18:08

Nemohly by být ty rozpěrný páčky omačkaný (opotřebovaný) ? Na Ladě se mi to sice nestalo, ale u Fiata byly omačkaný každých 4-5 let a ani se to na nich vizuelně nezdálo tak špatný. U předchozího fiata byl zarezlý nýt (ale to je byl trochu jiný patent - horší řešení páček ruční brzdy).
Ručku používám furt (téměř na každé křižovatce) a jen mažu lanka. Nic takovýho jsem si u Lady ani nedokázal představit. Poslední seřízení ručky před asi 10 lety, možná při výměně zadních prasátek a brzdí na 4 zub (za ta léta se to skoro vůbec nevytáhlo). Tak stabilní ručku jsem ještě u žádnýho jinýho auta nezažil.
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: nebrzdici rucka

Příspěvekod JmJ » stř zář 10, 2014 12:33

Nic jineho nez opotrebeni paky/rozpernych tyci nebo nosnych casti paken to byt nemuze. Inu pokrok je znat. Taky to na lade po 25 letech a 200 000 km neznam. Tady to prislo po ani ne 100 000 km.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz


Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků