Leštěnka

Moderátor: Moderátoři

Re: Leštěnka

Příspěvekod smajchl » pon zář 08, 2014 15:40

Vcera sem v praze na ulici umyl auto saponatem na nadobi ;-) dokonce se ke me pripojil i bracha a nikdo nas nezabil... bublinek bylo dostatek ;-)
Uživatelský avatar
smajchl
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: Leštěnka

Příspěvekod tomass » pon zář 08, 2014 16:03

Asi máš dobrý sousedy. Před pár lety jsem v 8 večer s čelovkou opravoval motorek ostřikovače (u Fiata) Co myslíš že se stalo ? Přijeli státní a ukazoval jsem doklady. Někdo volal, že kradu auto. :mrgreen: Zloději asi normálně nosej čelovky jako aby byli líp poznat, nebo co.... :)
Naposledy upravil tomass dne pon zář 08, 2014 16:07, celkově upraveno 1
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Leštěnka

Příspěvekod Laďuša » pon zář 08, 2014 16:06

To bych si nestěžoval, ba naopak :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Leštěnka

Příspěvekod tomass » pon zář 08, 2014 16:09

Neuměl bych zalhat, že ta pěna mi šla od pusy, když přijeli. :)
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Leštěnka

Příspěvekod Marťas » pon zář 08, 2014 16:50

Koupit ekologicky odbouratelný autošampon (na kterém je to napsáno) > ukázat sousedům > odeslat do oných končin.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Marťas
 
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Leštěnka

Příspěvekod smajchl » úte zář 09, 2014 09:33

My sme na chodniku delali repas hlavy, nebo sem na zahrade piskoval motorku - oblak prachu byl skutecne mocnej, ale to uz se tem lidem okolo nelibilo a mleli neco o rezidencni ctvrti :-D bydli tu dost bohatejch kolem.. takovi ti co jezdi ve velkejch cernejch autech..
Uživatelský avatar
smajchl
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: Leštěnka

Příspěvekod tomass » úte zář 09, 2014 09:58

Hlavu chápu, to hodíš deku, nebo igelit a spíš prostředí škodí autu, než auto prostředí.
Pěna je mi už taky jasná, když máš kolem sebe tento vzorek obyvatel. Těm je všechno jedno, nezajímají se, pokud se jich to netýká. Prach se jich týkal. Já mám blíž tu myčku, než rezidenční čtvrť. Tak asi prozatím zůstanu u toho vození dříví do myčky. :(

Pak jsem někde četl, že snad pokud vede kanál do čističky, tak se to může. Ale jak zjistit, který kanál na ulici vede do čističky a který ne ? Nebo jestli neexistuje nějaká místní vyhláška. Zjišťovat to je řekl bych oprátka.
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Leštěnka

Příspěvekod tomass » úte zář 23, 2014 09:56

Vašátore,
zase Ti musím pochválit Velvanu. :D Dal jsem na lak na Tvé doporučení autobalzám http://www.velvana.cz/autocleaner-autobalsam/produkt/. Jde to rychle, celý auto asi za hodinu a hezký výsledek. :D
Nejdřív jsem sice myslel, že mě jebne, protože na kapotě a střeše po nanesení balzám ještě víc zvýraznil novou slabou oxidaci laku a zároveň zůstával slabě vidět nerozleštitelný bílý film právě jen na kapotě a střeše, jinde ne. Tyto stopy jsem částečně eliminoval tím, že kapotu a střechu nerozlešťuju hned jak to uschne, ale těsně předtím, než to doschne. Všude jinde stačí hned okamžitě po doschnutí. No a střecha a kapota vypadají špičkově (ze 2 metrů a dál). Ostatní části jsou dokonalý i na krátkou vzdálenost. Takže ve výsledku je to pěkný, rychlý a s vynikajícícm výsledkem. Spotřeba je menší než píšou. 0,5 litru není na 3 použití, ale o dost víc. Nešetřil jsem, ubyl mi tak asi 1 cm v pixle, tak dobře na 10 použití. Za hodinu jsem ještě nablejskaný auto neměl. :yawinkle:
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Leštěnka

Příspěvekod Vašátor » stř zář 24, 2014 12:11

Jojo, Velvana je prostě dobrá :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Leštěnka

Příspěvekod Honza854 » sob bře 07, 2015 18:56

Taky se přidám.... Ke sklům a jejich vnitřnímu znečištění... Kdysi jsem měl VAZ 2103 a u něj mimo jiné namontoval přístrojovku 2107 s podélnými výdechy na čelní sklo... A čelní sklo se začalo hodně špinit. Původní kruhové deflektory také dříve mířily na přední okno, ale faktem je, že špinění rozhodně nebylo takové jako při proudění podélnými výdechy podél čelního skla. K leštění... Autobalsám je naprosto skvělej pro rychlé ošetření, používám ho na metal stříbrnou na svojem Fusionu po mytí, je to rychlovka, vodoodpudivost dobrá, chvíli vydrží a dobře se nanáší, k tomu beru plastová zrcátka renoplastem a mřížku chladiče a jiné plastové celky kokpit sprayem na přístrojovky a pneu pěnou, nebo postřikem na pryž. Je to rychlé a efektní, základní mytí jen jarem. Takto lze umývat auto zhruba jednou za dva týdny v ůetním období a vypadá luxusně. Autobalsám používám z doby, kdy jsem měl výše uvedený VAZ 2103 béžové barvy. Lak byl akryl stříkaný v opravně ČSAO v Modřanech začátkem devadesátek. I po deseti letech, ačkoli vůz nebyl garážovaný a stál pravielně na parkovišti na panelovém sídlišti jižní město, vypadal fakt parádně. Jednou za čas (obvykle v létě) jsem ho vzal Abtocleanerpolishem ze SSSR po tátovi, který mi bohužel za nějaká léta došel, ale pak jsem objevil tempo, které tomu bylo velmi podobné, takže jsem jednou za rok dal tempo později již jen na některá exponovaná místa a jinak jel na autobalsám. Na současnou Ladu, která má tmavěmodrý lak starý asi 15 let zatím koumám co použít, protože lak je vyšisovaný, nedobře stříklý s reflexy a zatím jsem zjistil, že jeho hodně dobré ošetření spíše zvýrazňuje flekatost auta, takže zatím jsem u autošampónů s vozkem, které lak trochu namastí, ale nepřeženou to tolik aby vystoupily skvrny. Těším se až vyměním plechy a nechám to stříknout zase nějakým akrylem. A k mytí na ulici... Když jsem bydlel na jižním městě tak se to tam v osmdesátkách normálně dělalo, pak to vymyzelo a v zásadě to spíše byla ostuda... Když jsem bydlel v Holešovicích, měšťáci to hlídali, protože se správně na ulici umývat vůz nemá ani bez saponu, protože umyté nečistoty stékají do dešťové kanalizace, která k tomu není určena... Obvykle je to zakotveno v příslušné městské a často i obecní vyhlášce... U maminky na vsi se to na ulici také nesmí, teď tam zrovna byla kauza, kdy nově nastěhovaný soused umyl svůj kamión - akce starosta apod. A ještě jedna informace... Poslední dva roky si míchám směs do ostřikovačů na zimu - stačí líh z drogerie a voda... Hustoměrem přeměřit, mám na to poznačený kanystřík s ryskami, lze si volit teplotu zamrznutí, je to lepší, než methanolové směsi, nezůstávají fleky atp. Cena podobná, ale je opravdu znát ten rozdíl. Na léto samo jar+voda, ale to je námé...
LADA 1500 béžové barvy, r. v. 1977, typ 2103
LADA 1500s červené barvy, r. v. 1979, typ 21061 (už bez papírů).
LADA 1500 tmavě modré barvy, r.v.1987, typ 2107
Uživatelský avatar
Honza854
 
Příspěvky: 413
Registrován: sob úno 21, 2015 19:48
Bydliště: Strančice

Re: Leštěnka

Příspěvekod tomass » pon bře 09, 2015 18:58

Líh, nebo Iron či Okena to je vcelku jedno. Míchat líh do vody, od toho jsem upustil dávno před lety. Líh se velmi rychle odpařuje ze skel i když je smíchaný s vodou. Když je mráz, stává se na skle okamžitě námraza, přes kterou není vidět. Po ujetí např. cca několika set metrů, když se stačí odpařit námraza do vzduchu, je zase přes okno vidět. Není moc dobrý jezdit naslepo. Líh zastane jedinou funkci, že nezamrzne nádobka. Nic víc se od lihu v tomto případě nedá čekat. Kromě toho vyšší koncentrace lihu poškozuje laky (bílé mapy, rychlejší oxidace). Bývala doba, kdy líh bylo jediné řešení a v mnohých podnicích k němu býval dobrý přístup. Za mě má líh do ostřikovače palec dolu. :(
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků