Brzdové válečky

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Vašátor » pon úno 27, 2006 20:45

leštil jsem to 240kou šmirglem, prvně lehce nahrubo a koncově ještě pod vodou. Lesklo se to jako psí kule :lol:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Brandy » úte úno 28, 2006 07:42

Vašátor píše:leštil jsem to 240kou šmirglem, prvně lehce nahrubo a koncově ještě pod vodou. Lesklo se to jako psí kule :lol:

Ok, dik. Mozna to taky zkusim.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Brandy » pát bře 10, 2006 13:56

Tak jsem se prave vratil z Lady na Konevce. Koupil jsem original ruske valecky za 260 Kc / kus. :shock: Za chvili je fouknu do auta. Jestli to nevydrzi podstatne vic nez Fenox za 90 korun tak me asi trefi. :x
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Richard Novotný » pát bře 10, 2006 14:25

Dá se zjistit výrobce?
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Uživatelský avatar
Richard Novotný
 
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov

Příspěvekod vlastax » pát bře 10, 2006 14:29

Mám na origo ruských najeto cca 85 tis a bez problémů
vlastax
 
Příspěvky: 31
Registrován: ned říj 17, 2004 14:14
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Brandy » pát bře 10, 2006 14:42

Richard Novotný píše:Dá se zjistit výrobce?

Zadnej vyrobce na tom neni uvedenej. Ten prodavac rikal, ze jsou primo z fabriky. Asi myslel Ladu.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ivo » pát bře 10, 2006 19:15

Kupoval jsem a montoval před 2dny originál ruské obě dvě za 370kč kvůli STK, tak jsem zvědevý. Doufám že budou v pohodě.
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice

Příspěvekod Peka » pát bře 10, 2006 19:34

Ahojte! :)
Peka
 

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned bře 19, 2006 18:16

Jelikož vylezlo sluníčko a začalo to vypadat jako by pomalu přišlo jaro . Tak jsem se rozhodl udělat si romantické odpoledne se svou Ladou. Provedl jsem pečlivou kontrolu brzd, kde mám ve předu asi rok nově osazeny vnitřní válečky, jeden FENOX a druhý asi originál ruský neb má na sobě písmenka taková jako jeho kamarádi co byli vyrobeni ještě když na Kremlu vlál Chettakův prapor. Oba naprosto v pohodě, bez jakéhokoli přibržďování, jen jsem je symbolicky rozhejbal a pod prachovku stříkl cosi jako WDčko. Na zadní nápravě mám od podzimu také osazené nové válečky a to jeden FENOX a druhý asi taky ruský, vše bylo shlédáno také v pořádku, takže v mém případě FENOXy fungují. A hlavně mile mě překvapilo, že jsem bubny sundal bez nutnosti vyvinout nadlidskou sílu v podstatě by to zvládlo i poučené mimino, to vše pravděpodobně díky tomu, že jsem na podzim napatlal všechny styčné plochy grafitovou vazelinou.
Naposledy upravil Křečík Barbuška dne ned bře 19, 2006 19:04, celkově upraveno 1
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned bře 19, 2006 18:23

No a ještě jedna věc ty brzdy jsem dělal protože obludně pískaly, hrany destiček jsem trochu srazil pilníkem tak jako obvykle a navíc jsem přidal nalepení dvou vrstev izolačky mezi destičku a pístky, četl jsem totiž něco o plastových podložkách mezi deskou a pístkem v sekci o nových řadách za účelem eliminace pískotu, zatím to nepíská, ale čas ukáže, otázkou je jak dlouho tam ta izolačka vydrží.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Brandy » ned bře 19, 2006 18:55

Koko Loko píše:No a ještě jedna věc ty brzdy jsem dělal protože obludně pískaly, hrany destiček jsem trochu srazil pilníkem tak jako obvykle a navíc jsem přidal nalepení dvou vrstev izolačky mezi destičku a pístky, četl jsem totiž něco o plastových podložkách mezi deskou a pístkem v sekci o nových řadách za účelem eliminace pískotu, zatím to nepíská, ale čas ukáže, otázkou je jak dlouho tam ta izolačka vydrží.

Jeden cas jsem se taky potykal s piskanim brzd. Nakonec jsem problem vyresil nastrikanim medeneho spreje na zadni stranu brzdovych desticek. Jedna se pripravek od Motipu. Prodava se ve 400 ml modrosedem spreji. Je zaruodolny. Od te doby az do nedavne vymeny desticek (cca 15 tis. km) po piskani ani pamatky. Nove desticky jsem opet nastrikal a opet nepiska. :wink:
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned bře 19, 2006 19:09

Brandy píše:Jeden cas jsem se taky potykal s piskanim brzd. Nakonec jsem problem vyresil nastrikanim medeneho spreje na zadni stranu brzdovych desticek. Jedna se pripravek od Motipu. Prodava se ve 400 ml modrosedem spreji. Je zaruodolny. Od te doby az do nedavne vymeny desticek (cca 15 tis. km) po piskani ani pamatky. Nove desticky jsem opet nastrikal a opet nepiska. :wink:

Hm a to ta vrstva toho měděného nesmyslu se neprodře? Ony totiž ty destičky od Citrónu taky nepískaly dokud se jim neprodřela ta povrchová úprava co na nich je, mmj. hodně asi taky napáchá oreznutí hran pístků, taky jsem je já debil mohl máznout grafitkou, možná příště, možná už na jiném, uvidíme.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Brandy » ned bře 19, 2006 19:39

Koko Loko píše:Hm a to ta vrstva toho měděného nesmyslu se neprodře? Ony totiž ty destičky od Citrónu taky nepískaly dokud se jim neprodřela ta povrchová úprava co na nich je, mmj. hodně asi taky napáchá oreznutí hran pístků, taky jsem je já debil mohl máznout grafitkou, možná příště, možná už na jiném, uvidíme.

No kdyz jsem ty desticky menil, tak po ty medi nebylo skoro ani pamatky, nicmene to nepiskalo. Asi tam zustane nejaka mala vrstvicka, ktera tomu piskani zabranuje. Jak rikam, vydrzelo to nepiskat po celou dobu zivotnosti desticek. Predtim jsem to mazal vsim moznym, ale nic nepomahalo. Az ta med vyresila muj problem. :)
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Teepee » pát led 21, 2011 08:20

Při montáži nového pracovního válečku brzd (zadního prasátka). Má se odhrnout prachovka a máznout pod ní něco, nebo neřešit. :?:
Speciální ATE vazelínu na brzdy nemám a za cenu téměř jednoho brzdového válečku se mi do ní moc nechce. Je to tak nepostradatelný zázrak, nebo bude stačit Silkal 93? Nebo máte tip na něco jiného?

ATE: (Hurikánovo)
Obrázek

Silkal 93:
Ideální mazivo na ložiska, čepy, el. a startovací zařízení, zámky, jízdní kola, lyžařská vázaní. Vodoodpudivý. Odstraňuje vrzání. Ošetřuje gumové lišty, těsnění dveří, hadice chladícího systému, plasty nárazníků. Dokonalý separátor při lisování a odlévaní plastických hmot, pryskyřic a pryžových výrobků. Oproti minerálním olejům neztrácí užitné vlastnosti ani při teplotách pod 0°C a nad 150°C a odolává oxidaci i při vyšších teplotách. Chrání před vlhkosti kožené, chromované, poniklované a další materiály
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Vašátor » pát led 21, 2011 21:06

Rozhodně bych pod prachovky máznul nějakou vazelínu k tomu určenou. Vazelína zadrží vodu a prasátko pak nemá odkud korodovat. Měla by to být ovšem vazelínka nerozpouštějící gumu.
Ten Silkal 93 je na způsob vazelíny nebo sprej? Pokud na způsob vazelíny, rozhodně bych se ho dle paramemetrů nebál použít. Mně dával na toto spešl vazelínu Pátrač, ovšem název z hlavy nedostanu :(
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků