Výměna předního podběhu

Moderátor: Moderátoři

Re: Výměna předního podběhu

Příspěvekod Yellow01 » pon lis 11, 2013 20:53

Plechy co se dávaly na náhradní díly nepasovaly přesně při výrobě na lince. Já mám třeba na autě nový podběhy, který mají přední hranu, na kterou se vaří čelo, zahnutou různě daleko od motorové přepážky. U těch věží nějaký odchylky prakticky nepoznáš, protože to nikdo nezměří. Musel bys to auto dát na stolici, pak by ses teprve něčeho dobral. Už jsem to říkal Jirkovi, pokud budeš mít třeba jeden podběh o 2 mm výškově jinak, tak až postavíš auto na kola, tak se kastle vlastní vahou maličko zkroutí do vrtule a nikdo to nepozná. To by musela být odchylka mnohem větší, aby se to dalo vůbec nějak zjistit. Když si při rozvoru náprav 2400 milimetrů představím obdélník a jeden jeho roh bude od roviny zvednutý o 2 mm, tak je to nic. Tolerance při opravách moderních aut v autorizovaném servisu je taky 1 mm do plusu i mínusu.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: Výměna předního podběhu

Příspěvekod suhajko » úte lis 12, 2013 21:38

bud jak bud, stale plati, "dva krat meraj a raz rez" ... alebo, ako moj otec vravi, este raz to odrez a mozes to zahodit :-)
Uživatelský avatar
suhajko
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned kvě 11, 2008 21:24
Bydliště: Košice

Re: Výměna předního podběhu

Příspěvekod krtek86 » stř lis 13, 2013 06:01

Momentálně mám vykuchaný levý podběh. Jelikož nemám momentálně moc času a rovnou opravuji přepážku a podlahu za předním kolem, tak mi to trochu trvá. Čelo a nápravu jsem si zajistil jak výškově, tak délkově ke karoserii auta, takže by se nic nemělo hnout. Jak jsem již psal předtím, buď to sedne nebo :( :cry:
krtek
krtek86
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned bře 21, 2010 20:25
Bydliště: Kardašova Řečice

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků