dveře

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Lukáš Effenberger
Příspěvky: 31
Registrován: stř kvě 18, 2005 12:09
Bydliště: Turnov, Praha
Kontaktovat uživatele:

dveře

Příspěvek od Lukáš Effenberger »

mam malý technický problém...dveře u ridiče mi jdou zavírat, ale oproti dveřím ostatním s nimi musím docela "praštit"... jak mam sakra seřídit tu vložku na středovym sloupku aby mi šli zavírat lehčeji?... moc díky za rady:))
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Kdyz zaviras dvere, tak si vsimni, jestli nemaji tendenci se zvednout nebo napopak klesnout nebo jestli nejsou moc zapadly vevnitr. To by znamenalo, ze je spatne nastavenej ten zamek na sloupku. Pak staci povolit srouby a trosku ho posunout. Pak se koukni na takovou plastovou vec, co je v tom zamku na sloupku. Nejspis v ni uvidis rejhu od zamku dveri. Vymontuj ji a na ty strane, kde je rejha to obrus. Je to plast, tak to jde snadno. Zase to ale neprehanej, aby se dvere samy neoteviraly. :wink: Pak to dej zpatky a nakonec na to strikni nejakej olej. Ja mam dobry zkusenosti s teflonovym od motipu. Je to stribrnofialovej sprej a 400 ml kupuju asi za 100 Kc.
A dvere pujdou jako po masle. :wink:
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Lukáš Effenberger
Příspěvky: 31
Registrován: stř kvě 18, 2005 12:09
Bydliště: Turnov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukáš Effenberger »

O.K. díky:))) o vikendu se na to vrhu... a pánové...mam obědnanej digitál... takže do 3 týdnů tady budete mít fotky mého miláčka.. takže doufám že se náležitě těšíte:)))
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Taky si ho budu muset poridit. Uz me nebavi si ho porad pujcovat. :? Jenze se porad vyskytujou po me dulezitejsi investice. :x
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Ja jsem mel podobny problem a kdyz jsem se do toho pustil zjistil jsem ze mam uvolneny tu zapadku zamku na druhe (pevne) strane dveri, zkus se podivat jestli to treba nebude tim, staci to dotahnout...
Lukáš Effenberger
Příspěvky: 31
Registrován: stř kvě 18, 2005 12:09
Bydliště: Turnov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukáš Effenberger »

všecno je to dotažený, na to jsem koukal... možná že je i dost pevná ta těsnící guma okolo dveří...
Lukáš Effenberger
Příspěvky: 31
Registrován: stř kvě 18, 2005 12:09
Bydliště: Turnov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukáš Effenberger »

Brandy píše:Taky si ho budu muset poridit. Uz me nebavi si ho porad pujcovat. :? Jenze se porad vyskytujou po me dulezitejsi investice. :x

vřele doporučuju alzasoft v praze.... jsou fakt levný a kvalitní (přes net).. ale to je mimo téma:)))
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Na fotyk se tesime... Jiak pokud touzite po vice info o serizeni tech zamku uz jsme to nekde na foru resily, myslim karoserie ale nevim to jiste... :roll: Sak vite jak rychle se muze nejaky tema zvrhnout na uplne jiny a pak se to blbe hlada pod necim jinym...
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

Lukáš Effenberger píše:všecno je to dotažený, na to jsem koukal... možná že je i dost pevná ta těsnící guma okolo dveří...

Koukni,jestli tam máš origoš gumy kolem dveří.Jestli ne,tak můžeš seřízovat jak chceš.Na 02 jsem dal gumy ze Škodule,a musel jsem mlátit dveřmi.Jakmile jsem vymněnil za origoš,zavíral jsem jak v Mercedesu.
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Ty gumy udelaji fakt hodne.Vevnitr v nich je takova zelezna pruzina nebo neco takovyho co to drzi na hrbetech spojeni plechu a ta kdyz zkoroduje tak se rozpadne a gumy nedrzi je takova rozplizla. Povazuju za nezbytny ji koupit novou a do celyho auta (aspon ja ji potrebuju novou) a pak po serizeni a promazani pantu a zamku to teprve bude mercedes... :lol: :lol: :lol:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Ta guma, lepite to tam nebo to drzi samo?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Kdyz je nova tak drzi jak pribita... je tam takovej "U" profil a ten drzi dobre,urcite bych to nelepil.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

NA ALZASOFT BACHAAA! Jejich ochota se ztratí ve chvíli, kdy chcete něco reklamovat!!!
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Lukáš Effenberger
Příspěvky: 31
Registrován: stř kvě 18, 2005 12:09
Bydliště: Turnov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukáš Effenberger »

takže... dveře jsou seřízený, mechanismus nastříkaný silikonovym sprejem, pantík na středovym sloupku jsem posunul trošičku dopředu a malinko výš... a zavírá se to jedna báseň.. jak kdyby to vyjelo včera z fabriky:)) takže díky za rady:))
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“