prahy

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

K té barvě-kamarád koupil díly na ladu a blatník měl rez i přes tu vrstvu "přepravní barvy". Já si koupil blatník na Mitsubishi a blatník měl takovou vrstvu té černé barvy, že nikde ani neprosvitnul kousek plechu a po rzi ani památka. Taky jsem se bavil s lakýrníkem a ten tu černou barvu taky nechává a auta se nevrací. Asi záleží na výrobci a kvalitě té barvy. Plech jsem trochu zdrsnil odmastil a naflagal plničem. :wink:
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

denis píše:Asi záleží na výrobci a kvalitě té barvy.

No prave, zalezi na kvalite. U Lada dilu si zrovna nemuzeme vybirat. Kamos si koupil original blatniky na favorita. Tam je ta barva nanasena galvanicky. Vubec to z toho nemohl dostat. Nakonec to prece jen nejak sedrel, ale v zahybech to musel opiskovat. Jinak to fakt neslo dolu. Myslim, ze takovouhle barvu tam mohl nechat. Ja jsem si koupil blatniky na zigula. Tam se barva nanasi namacenim. Problem je v tom, ze to namoci hned jak to vyndaji z lisu, tzn. mastny. Ta barva pak leze dolu, uz jen kdyz se na to clovek krive podiva. Takze z Lada dilu prevozni barvu jednoznacne odstranit!!
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

Takže panové.
Rozhodl jsem se nachat ty prahy pozinkovat žárově,jen z toho důvodu,že jsem kdysi pracoval na zinkovně.Co se týká těch svarů.Je to stejně jen bodované(akorát vpředu a vzadu zavařené celé),takže to zinek naruší kolem svarů minimálně.Potom to nastříkám zinkovým sprejem(1 sprej za 660 Kč)Dovnitř příjde taktéž zinkový sprej,a následně Rezistin.
Jinak děkuji za vaše názory a rady. :salute:
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

S rezistinem bacha, já s ním onehdá vytřel vnitřek dveří a po roce se to prostě vypařilo a dole začaly zase chytat. Asi bych doporučoval se poohlédnout po alternativě, přecijen do prahů se člověk pak už nedostane....
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

dmatej píše:S rezistinem bacha, já s ním onehdá vytřel vnitřek dveří a po roce se to prostě vypařilo a dole začaly zase chytat. Asi bych doporučoval se poohlédnout po alternativě, přecijen do prahů se člověk pak už nedostane....

Rezistin a vyparit? To se mi nezda. Ja pouzivam Rezistin ML. To je takovej vosk, kterej zaschne a nemuze se odparit. Mel jsem to v aute nejakejch 10 let a porad to drzelo. Ale uz jsem to dlouho nikde nevidel prodavat. Nevite nekdo, kde to maj?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
capodrak
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od capodrak »

Brandy píše:
dmatej píše:S rezistinem bacha, já s ním onehdá vytřel vnitřek dveří a po roce se to prostě vypařilo a dole začaly zase chytat. Asi bych doporučoval se poohlédnout po alternativě, přecijen do prahů se člověk pak už nedostane....

Rezistin a vyparit? To se mi nezda. Ja pouzivam Rezistin ML. To je takovej vosk, kterej zaschne a nemuze se odparit. Mel jsem to v aute nejakejch 10 let a porad to drzelo. Ale uz jsem to dlouho nikde nevidel prodavat. Nevite nekdo, kde to maj?

To se muže stát když máš zlabší vrstvu a třeba v tech dveřích bych tomu i věřil ....však proč myslíš že se dutiny dělají každy 2-4 roky ? Otec dělal dutiny na 05ce pravidlně každý 2 roky a to auto nezhnilo do teď

Kamil Teplárek:ten sprej je zajímavej pak napiš jak dlouho to vydrželo :wink:
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

Copodrak:Ten zinkový sprej mi dodává kluk který dělá na zinkovně doteť.Je to tzv.studený zinek.Stříkají s tím častí,na které žárový zinek nechyt ( mastnota,neočištěné svary,různé popisovací křídy apod.)
Mám nastříkaný komplet výfuk,a prozatím drží.Musel jsem akorát sundat to originál stříbřenku.Je to asi 3 měsíce :D
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
capodrak
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od capodrak »

Kamil Teplárek píše:Copodrak:Ten zinkový sprej mi dodává kluk který dělá na zinkovně doteť.Je to tzv.studený zinek.Stříkají s tím častí,na které žárový zinek nechyt ( mastnota,neočištěné svary,různé popisovací křídy apod.)
Mám nastříkaný komplet výfuk,a prozatím drží.Musel jsem akorát sundat to originál stříbřenku.Je to asi 3 měsíce :D

WOW tak to je pak mazec :lol: škoda že nám nedovedou nazinkovat celí atíčka :roll: :wink:
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Kamil Teplárek píše:Copodrak:Ten zinkový sprej mi dodává kluk který dělá na zinkovně doteť.Je to tzv.studený zinek.Stříkají s tím častí,na které žárový zinek nechyt ( mastnota,neočištěné svary,různé popisovací křídy apod.)
Mám nastříkaný komplet výfuk,a prozatím drží.Musel jsem akorát sundat to originál stříbřenku.Je to asi 3 měsíce :D

To se používá na čistej kov normálně jako základovka? Dá se to pak něčim přelakovat?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Kamil Teplárek
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil Teplárek »

Přelakovat jsem to nezkoušel,takže nevím.jinak se to používá na čistý kov.Samozřejmně odmaštěný.
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

A kdyz na to das ten rezistin, nezacne se to nejak rozpoustet?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“