Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího auta

Moderátor: Moderátoři

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod tomass » stř srp 20, 2014 13:17

Jaykee, možná jsi v dřívějším textu přehlédl: kotouče nové 2 roky, cca 15 tkm (Autolada). Před rokem bylo na kotoučích ještě patrné soustružení z výroby. Destičky byly nové a protože jsem dával vloni nové celé třmeny s pístkama, dal jsem ještě úplně nové destičky (oboje z Autolady, jedny volně ložená sada, druhé součástí sestavy v třmenech). Takže ty poslední destičky mají stav řekněme 97 %. Hrany jsem srazil před 2 týdny, čistil kotouče, jak jsem psal v příspěvku na začátku stránky. Poté jsem ujel minulý týden několik set km (okolo 700 km) a nakonec jsem i po předchozí výměně starých tlumičů (17 let, 147 tkm) zjistil, že i když se výrazně zlepšila stabilita jízdy a auto neuskakuje, jediné, kdy to nevibruje je téměř plně zatížený auto a se 100 kg spolujezdcem. Bez 100 kg spolujezdce to vibruje i při téměř plném zatížení. Posledním nápadem už jsou svislý čepy a myšlenka, jestli to řešit novýma současné výroby, co dle zkušenností moc nevydrží (jen třeba 20 tkm), nebo ty vibrace ještě zkousnout a počkat, než to bude výrazně horší. Silentbloky jsou zteřelý, ale to by zase zřejmě mlátilo pořád, nejen při brždění, ale i při jízdě na nerovnostech. Možné menší klepnutí se ztratí v hluku při přejezdu nerovnosti. Za jízdy nemlátí ani nevibruje.
Stejně díky za názor, protože víckrát potvrzená zkušennost je vždycky dobrá. :D
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod JmJ » stř srp 20, 2014 15:05

Cepu bych se tak uplne moc nebal. Bud ruske nebo nejake normalni jako moog, lamforder a cert vi co. Ne master sport a podobne.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod Jaykee » stř srp 20, 2014 18:39

JmJ píše:Cepu bych se tak uplne moc nebal. Bud ruske nebo nejake normalni jako moog, lamforder a cert vi co. Ne master sport a podobne.


S kvalitou ruských dílů mi připadá, že to šlo pěkně do řiti. Poslední a dost čerstvá zkušenost je s brzdovou spojovací trubičkou na třmenu. Objednal jsem dva kousky na www.lada-dily.cz kde bylo psáno, že jsou identické. Nikdy jsem je neměnil, teď jen pro pocit a tak nikdy nedošlo na zkoumání, dokud jsem hrubou silou nevypreparoval ty staré. Samozřejmě že stejné nejsou. Nějak jsem jí tam nakroutil, hned jak jsem dorazil do Prahy jsem zajel na Koněvku a za 50,- koupil novou, originální, Ruskou.
Při montáži jsem málem vyletěl z kůže. Mám i ten sepšl klíč a ani jsem jí nestihl trochu slušně dotáhnout a už se žvejkla!? :!: :?:
Všechny trubky z lada-díly jsou jiná liga. Nevím jestli jiný výrobce, nebo starší zásoby, nebo...
Zkrátka jsem se znovu utvrdil, že pokud to bude jen trochu možné, volím jiného výrobce, nebo sháním výrobu na zakázku. Zrovna u trubiček si myslím nebude žádný problém...
A teď tedy k čepům. Horní i spodní LEMFÖRDER bych možná uměl za 250,- :wink:
Musím zjistit...
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod Jaykee » stř srp 20, 2014 18:44

A čepy řízení by měly být také po 250,-...
V případě zájmu zjistím.

editoval bych, ale zlobí mi mobilní připojení a tak jsem omylem vložil příspěvek dvakrát... :oops:
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod tomass » stř srp 20, 2014 19:08

Jaykee, mě nejde o cenu. Znám přibližné ceny prakticky u všech dílů na Ladu a když ne, tak najdu. Spíš mi jde o tu kvalitu. Někde tady na diskusi se psalo, že nové čepy vydrží právě řádově 15 - 25 tkm. A proto se snažím najít osvědčený kus i kdyby stál víc. Ne jen kvuli značce dílu, ale aby byla životnost "pokud možno" co nejbližší původnímu originálu. A proto se tady taky na oplátku snažím ze všech sil popsat zkušennosti s tím, co jsem koupil a co jak dělám. :) Ještě prostuduju jak se zkouší vůle u čepů a kdyby něco, tak zas napíšu.
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod Křečík Barbuška » stř srp 20, 2014 20:24

I slavny Moog mi na postu krajniho ridiciho po 7 tis. odesel. Z nouze nasazivsi inovovany Fenox zkurvil konus v pace ... . U Moogu to byla vyjimka, Fenoxy jsou loterie. O svislacich Fenox co jsem daval v roce 2006 na pravo nemohu rici kriveho sluvka. Lemfordery se zdaji tez dobrou volbou.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod Jaykee » pát zář 05, 2014 09:52

Tak už pískám, spíš řvu taky... :lol:
Ještě že jsem se pyšnil mým zaručeným receptem... :rolleyes:
O víkendu zkusím vyměnit destičky a kouknout na válečky, jestli chodí, jak mají.
Když to nepomůže, brousím hrany. Když ani tak nic, přidávám volume... :D
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod tomass » pát zář 05, 2014 14:24

Mě ty rok starý (nový) třmeny chodí jak z praku, tedy jako to bylo na novém autě. Když roztočím rukou přední kolo, točí se dobře, skoro minutu + -. Sotva je slyšet občasný dotyk destičky. Ještě jsem tak dlouhý točky na žádném autě neviděl a ani neměl (leda tak s vyndanýma destičkama). U těch z výroby to bylo dobré tak 5 let. Po 10 jsem snad už snad i poprvé na jedné straně rozhejbával prasátka a po 18 letech jedna strana tekla, tak šly obě strany ven......
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod Jaykee » ned zář 14, 2014 22:02

Dneska jsem vyměnil destičky, měl jsem ještě jedny, skoro nové. Píská stále.
Ale jak vypadali?! Setkali jste se s tímto jevem někdy? Znáte příčinu?
Přílohy
20140914_163859.jpg
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod tomass » pon zář 15, 2014 01:31

1. Co to máš za desky ? Kdo je přeříznul v půlce ?
2. Máš zkorodovaný vnější a vnitřní obvody kotouče jako já. Ale poprvé jsem to suprdůkladně očistil jak je popsáno výše.
3. Jak máš na poslední desce vpravo dole tu čmouhu, prášek, či co, tak to jsem měl taky a napadlo mě jedině, že tam ta destička vibrovala a v tom místě se ten prášek usadil. Příspěvek na minulé stránce z 11.8. 2014. Přitom mám destičky v celý ploše rovný - podle hrany šuplery proti světlu. Taky máš ruský desky z Koněvky volně ložený 4 kousky do ruky bez krabičky ?
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod Vašátor » pon zář 15, 2014 11:26

"přeříznuté desk" = modernější provedení, u moderních vozů zcela běžné.
Na deskách jde vidět nerovnoměrně opotřebený kotouč, jak psal Tomass. Ovšem je to takový standartní opotřebení.
Byly na deskách namontované takovéty pružné dráty? Čep desky není zkorodovaný? Chodila destička volně nebo zadrhávala ve třmenu? Toto všechno by mohlo mít vliv na částečné zaprášení destičky prachem.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod Jaykee » pon zář 15, 2014 12:00

Vašátor píše:Byly na deskách namontované takovéty pružné dráty? Čep desky není zkorodovaný? Chodila destička volně nebo zadrhávala ve třmenu? Toto všechno by mohlo mít vliv na částečné zaprášení destičky prachem.


Pružné dráty i pružinky na čepech. Čepy samotné nové nejsou, ale že by byly nepoužitelné si nemyslím. Destička chodila volně, mazal jsem je měděnkou, takže byly jen "přilepené" na vazelíně. Ne přilepené, prostě jen odpor vazelíny. Možná jí zkusím otřít a dát je tam na sucho. Možná do sebe měděnka nátáhne moc bordelu a pak klade velký odpor... :roll:
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod Vašátor » pon zář 15, 2014 12:09

Hmm...to se mi nezdá, samotná vazelína tam nic neudělá. Sám používám měděnku a nemohu si ji vynachválit. Pokud brzdy brzdili normálně, vše chodí tak jak má, asi bych nepátral co kdy a jak :wink:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod tomass » pon zář 15, 2014 14:30

A že by vylepšení o drážku a tím další náběžná hrana = víc pískání ?
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Brzdy,záhadně začala mizet brzdová kapalina u stojícího

Příspěvekod Jaykee » pon zář 15, 2014 14:46

tomass píše:A že by vylepšení o drážku a tím další náběžná hrana = víc pískání ?


Teď jsem tam dal desky bez drážky, je to o chloupek lepší (třeba se teprve rozehrávají :D ), ale pískají...
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků