Brzdový buben - nejde sundat

Moderátor: Moderátoři

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod ger007 » pon pro 03, 2012 21:05

ste v strachu, clovek ma zbytocny strach, normalne dvihnem podlozim nastartujem dam tomu neake otacky a hamstnem na brzdu toto spravim 3x a bubon sam zoskoci
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
ger007
 
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod Yellow01 » pon pro 03, 2012 21:12

Já teda vždycky klepu kladivem přímo do bubnu, samozřejmě do toho nemlátím jak bulhar a nikdy jsem si hranu bubnu neurazil. Když to má kolega přirostlý, tak proto bych to zkusil klepat přes něco, aby si hranu neurazil. Jinak kdyby se povedlo buben zničit, tak mám doma nějaký navíc.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod ger007 » pon pro 03, 2012 21:15

ja uz som raz na jednej 2102 buchal aj po krajoch aj stredom aj cez hranol s aj tak som kus odstrbil az nakonec pomohla metoda motorova brzda
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
ger007
 
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod Yogi » pon pro 03, 2012 21:27

Zkusím, uvidím...díky.
Yellow01 - díky, kdyby to prdlo, ozval bych se....
Yogi
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 21, 2010 08:23
Bydliště: Třebechovice p.O.

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod Luděk Ondrůch » pon pro 03, 2012 21:31

Poradím ti, po roztočení nezatahuj ručku ale šlápni na brzdovej pedál. Přední brzdy ti to podrží aby to neseskočilo. Povolil jsem takhle hodně bubnů. Akorát tento postup nelze praktikovat na Nivě.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod Hurikán » pon pro 03, 2012 22:36

Plně a zcela souhlasím s Majem a Gerem. Vždy jsem zarostlé bubny sundával stejně jako oni. A to byly kolikrát přirostlé tak, že ani šroubky nešly předpružit. Základem úspěchu je, udělat nejprve jednu stranu a teprve poté druhou. :idea:

Polopatický výklad:

- vazidlo řádně zaklínujeme
- zvedneme JEDNO zadní kolo a to sejmeme
- dokonale očistíme konec poloosy (pilníkem a poté kartáčem, dobře se mě osvědčil i samotný plátek z pilky na železo)
- lem mezi poloosou a bubnem nastříkáme vzlínavým uvolňovačem koroze, nebo ještě lépe napustíme ČERVENOU brzdovkou
- v případě dobrých závitů v bubnu jej lehce předpružíme zašroubováním šroubů
- odbrzdíme a nastartujeme
- zařadíme 4. rychlostní stupeň, pustíme spojku a motor vytočíme asi na 4.000 ot.
- poté PRUDCE SOUČASNĚ sešlápneme spojku a brzdu. Nutné je na brzdu skočit rázně a silou.
- pokud buben neodskočí, tak proceduru opakujeme tak dlouho, dokud si buben nedá říct. Obvykle nejpozději napotřetí aspoň trochu povolí. Poté jej opět došponujeme dvěma šrouby a v případě potřeby výšeuvedeným způsobem pokračujeme v proceduře sundávání.
- kdyby se ani po několikerém opakování nedostavil úspěch, lze v krajním případě použít trošku drsnější variantu, kdy v okamžiku dupnutí na brzdu nesešlapujeme spojku, ale naopak držíme motor pod plynem. V tomto případě je lepší zařadit trojku či dvojku a držet cca 3.000 ot.

Sundával jsem takhle bubny na více autech a vždy s úspěchem, aniž by se cokoliv poškodilo. Důležité je, po sundání bubnu POŘÁDNĚ očistit (obrousit) poloosu a vnitřní osazení bubnu. Před montáží poté obojí LEHCE namazat grafitovou vazelínou. S dalším sundáváním v budoucnu pak nebudou žádné problémy. ;)

Takže se nebát a směle do práce! 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod Yogi » úte pro 04, 2012 18:56

Tak buben je dole... Nejdřív jsem zkusil tu metodu se zvednutým jedním kolem, ale protože jsem měnil už ten jeden váleček a samozřejmě mi vytekla brzdovka, tak nebyl tlak a brzdy nešly, tak jsem to zkoušel s ručkou, ale nepovolilo to. Tak jsem lehl pod auto a klepal a klepal až jsem ho mrchu sundal.
Moc díky za rady, už teď budu vědět jak na to.
Yogi
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 21, 2010 08:23
Bydliště: Třebechovice p.O.

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod Dusan » čtv pro 06, 2012 20:02

ZAujimave tento problem som nikdy nemal..... reprezentacna vzorka 2 Lady. Kdo maze nema problem.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod rendos » sob dub 04, 2015 09:40

Já mám možná hloupý dotaz ale jak vlastně drží buben na poloose? Potřebuji ha sundat a samozřejmě to nejde.
Hledal jsem nějakou matici kterou povolit ale nic jsem nenašel tak nevím jestli buben drží jen šrouby kola . Díky za odpověď.
Vaz 21011
rendos
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob úno 19, 2011 21:30
Bydliště: Vacenovice

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod Laďuša » sob dub 04, 2015 10:18

Drží to hlavně šrouby kola a pak jsou tam takový ty kulíky. Ty ve dvouch dírach jdou do bubnu a další dvě jsou jakoby sundavací, když buben nejde dolů. Tam se mají zašroubovat, až se opřou o poloosu a pak rovnoměrně utahovat, čimž by měl jít buben dolů. Tolik teorie, v praxi to ale spíš dopadne stržením závitů v bubnu :lol:
Čili buben bejvá k poloose prostě přirostlej a je třeba ho sundat víc násilně. Sklepat ho dolů kladivem, ovšem nikoliv napřímo, ale přes ňákej špalíček, ta hliníková slitina se ráda okousává. Při větším srůstu pak přichází na řadu roztočení kola motorem a sešlápnutí brzdy.

A eště jedna taková věc. Nesmí tě přibržďovat pakny. Už jsem se taky přistih, že se snažim sundat buben a přitom jsem měl auto zabržděný :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod rendos » sob dub 04, 2015 17:09

Díky moc,povedlo se sundat.
Vaz 21011
rendos
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob úno 19, 2011 21:30
Bydliště: Vacenovice

Re: Brzdový buben - nejde sundat

Příspěvekod Dusan » sob zář 19, 2015 13:41

Tak neviem daval som dole z nivackej demontovanej napravy, tak som to pol roka chodil kvapkat olejom a bez problemov dal dole. Tak ze skusil by som preventivne kvapkat naftu okolo bubna s citom.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků