Výměna předních blatníků

Moderátor: Moderátoři

Výměna předních blatníků

Příspěvekod Brandy » čtv led 19, 2006 08:10

Zdravím všechny žigulíkáře!! Prosím, poraďte mi. Chystám se na výměnu předních blatníků u svého miláčka. Potřeboval bych Vaše rady, tipy a zkušenosti. Na co si dát pozor, čeho se vyvarovat atp. Asi jednoznačně odstranit původní převozní barvu z nových blatníků, co? Hlavně by mě zajímalo, čím ty blatníky potom stříknout. Jakou základovku, plnič, vrchní lak... Zajímalo by mě, jakou značku barev použít, aby se to vzájěmně nepomlátilo. Co je kvalitní a co vydrží. Nerad bych aby mi to hned po první zimě shnilo.. Díky.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Teepee » čtv led 19, 2006 08:57

Doporučuji: http://www.ladaklub.com/technika
odkazy v části karoserie
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Výměna předních blatníků

Příspěvekod Tomáš » čtv led 19, 2006 11:11

Brandy píše:Zdravím všechny žigulíkáře!! Prosím, poraďte mi. Chystám se na výměnu předních blatníků u svého miláčka. Potřeboval bych Vaše rady, tipy a zkušenosti. Na co si dát pozor, čeho se vyvarovat atp. Asi jednoznačně odstranit původní převozní barvu z nových blatníků, co? Hlavně by mě zajímalo, čím ty blatníky potom stříknout. Jakou základovku, plnič, vrchní lak... Zajímalo by mě, jakou značku barev použít, aby se to vzájěmně nepomlátilo. Co je kvalitní a co vydrží. Nerad bych aby mi to hned po první zimě shnilo.. Díky.


hele s tím ti zatím neporadím,ale řeknu ti jedno..pokud měníš oba blatníky (taky se na to chystám) měň i přední čelo pač to bývá hnilý v místech parkovaček + držáky nárazníků....jo a modli se stejně jako já co bude pod těma původníma blatníkama...doufám ,že to nedopadne tak že budu muset měnit i podběhy...hodně zdaru
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx

Příspěvekod Lukáš Effenberger » čtv led 19, 2006 11:39

Svatá pravda Tome... taky se chystám měnit pravej blatnik a je to pod nim malinko chycený, tak jsem zvědavej jak to dopadne... ale v místech parkovaček je to v pohodě.. měl jsem to tam ošetřeny, ale ty parkovačky\ jsou K.O.:)
Lukáš Effenberger
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř kvě 18, 2005 12:09
Bydliště: Turnov, Praha

Příspěvekod Martanasse » čtv led 19, 2006 12:10

Měnil jsem pravej blatník, hlavně pozor na rozměry, možná to nebude úplně přesně pasovat, musel jsem ho trochu vyklepávat. Určitě budeš muset sundat dveře, ale vždy je přikládej a kontroluj, jak to to s nima sedí, aby se ti neudělal mezi dveřmi a blatníkem schod. Ta "převozní" barva by měla být základovka, nech jí tam, hlavně ošetři rezavá místa a přetři základovkou celé ještě jednou.
Je dobré blatník předem zevnitř vytřít barvou, pak už se tam dostaneš blbě, jen pozor na místa svárů, tam to nech bez barvy, aby to lépe chytlo. Já jsem blatník většinou nýtoval, při svařování se ti spálí barva a pak to rezaví, jsou samozřejmě místa, kam se s nýtama nedostaneš.
Kontroluj si taky, jak to sedí s kapotou motoru, je snadné se zmýlit, opravit to pak jde velice těžko.
Když budeš mít blatník dole, zkontroluj si sloupky a ostatní plechy pod blatníkem a pořádně je ošetři proti korozi.
Dej si taky pozor na zvedání auta, dej ho nejlépe na špalky do roviny, ta karoserie se pěkně kroutí a mohli by to dělat problémy. Já jsem si takhle rozhodil dveře.
Jinak s tím předním čelem: musel jsem měnit jen kus, takže jsem to jednoduše uříznul a navařil, v mém případě to bylo nejlepší řešení.
21011 :-) Zlomte VAZ
Uživatelský avatar
Martanasse
 
Příspěvky: 103
Registrován: sob zář 25, 2004 17:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Myso » čtv led 19, 2006 12:17

tak pozor, to ze prevozna farba je zakladovka je strasna blbost, prec s tym a dokonale...inak ti opada vsetko co na to das aj s tou ciernou svinou...a pod nou to hrdzavie.su lepsie a su horsie prevozne farby, ale vsetky su zle.ja som blatniky ocistil, podvozok nie, a potom som krivo vinil BODY ze mi nedrzi na aute...a on nedrzal tam kde pod nim bola prevozna farba...cely sa odlupoval a pod nim hrdza...takze tak.tak kde bol body na cistom plechu sa to ani neda oskrabat...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Martanasse » čtv led 19, 2006 12:25

Myso píše:tak pozor, to ze prevozna farba je zakladovka je strasna blbost, prec s tym a dokonale...inak ti opada vsetko co na to das aj s tou ciernou svinou...a pod nou to hrdzavie.su lepsie a su horsie prevozne farby, ale vsetky su zle.ja som blatniky ocistil, podvozok nie, a potom som krivo vinil BODY ze mi nedrzi na aute...a on nedrzal tam kde pod nim bola prevozna farba...cely sa odlupoval a pod nim hrdza...takze tak.tak kde bol body na cistom plechu sa to ani neda oskrabat...


OK, beru zpět, já ji měl v perfektním stavu a nebylo nutné ji tedy sundavat.
21011 :-) Zlomte VAZ
Uživatelský avatar
Martanasse
 
Příspěvky: 103
Registrován: sob zář 25, 2004 17:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Pool » čtv led 19, 2006 12:28

Černej základ jsem taky raději odstranil, když jsem dělal dveře. Brousil jsem to napřed hrubým, potom jemnějším šmirglem, dokud skoro všechno nezmizelo pryč. Pak jsem povrch otíral acetonem, dokud nebyla na světlým hadříku vidět žádná černá.. Hotové

Martanasse: Nevěř tomu, je to jenom obyčejná barva.. Daleko lepší je jí sundat a natřít to nějakou základovkou s antikorozním účinkem.
Pool
 

Příspěvekod Roman » čtv led 19, 2006 12:37

A chce to hlavne blatniky origo ruske, lebo tie polske alebo co je to za vyrobu su dost problematicke co sa tyka rozmerov. A este sa mi stalo a to na blatniku, ktory bol rozmerovo ok, teda asi rusky, ze ked som varil miesta pod kapotou, tak sa mi na nom utrhli vsetky origo bodove zvary, ktore drzia pokope blatnik a ten pas ktorym sa privara k vnutornemu blatniku. :(
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Tomáš » čtv led 19, 2006 14:36

já si nechal dovézt origo blatníky z ruska vypadají pěkně...co se týče té černé barvy : je fakt,že některý blatníky jsou a bývají natřený základovkou ..třeba na 120ky to tak bývá..ale tahle barva na mých blatníkách je skutečně asi jen přepravní a někde je celkem dobře vidět jak se už loupe..musí jít tedy pryč asi bych prvně zkusil použit odstraňovač starých nátěrů..a pak až hrubého násili..Myšo má 100% recht jak se to neodstraní tak novej lak sleze obratem dolů...no su zvědav jak to dopadne ale už teď vím,že to nebude prdel...snad se to povede..samozřejmě počítám do těch nových blatníků taky plastový podběhy..
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx

Příspěvekod Brandy » čtv led 19, 2006 15:58

S tim odstranenim prevozni barvy jsem pocital. To neni problem. Uz jsem to jednou delal. Pouzil jsem oplachovej odstranovac barvy. Naneses to, nechas pusobit a pak to jednoduse oplachnes vodou. Jde to uplne krasne. Postup dvakrat trikrat zopakujes a mas blatnik jak kdyz ho vytahli z lisu. Je to lepsi nez to brousit. Ja to patlal na balkone a pak jsem to oplachoval ve vane :D. Pak jsem si nechal blatniky zarove pozinkovat, ale zkroutily se jak paragraf :x . Nejdriv jsem to dva dny srovnaval a pro jistotu jsem jeste zasel do lakovny zeptat se cim by bylo dobry to striknout. Tam se asi deset minut bez ustani smali.. Nakonec jsem to vzhledem k tomu, ze bych musel mit nekde asi centimetrovou vrstvu tmelu, vzdal. Takze kupuju novy blatniky a jdu do toho znova. Tentokrat bez zinku. Ale chtel bych vedet, cim to striknout (ted myslim zakladovku), aby to bylo kvalitni. A ty plastovy podbehy - jak moc je treba je upravit? Pokud vim, tak se delaji jen na hranaty typy.
Naposledy upravil Brandy dne čtv led 19, 2006 16:08, celkově upraveno 1
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Re: Výměna předních blatníků

Příspěvekod Brandy » čtv led 19, 2006 16:01

Tomáš píše:
Brandy píše:Zdravím všechny žigulíkáře!! Prosím, poraďte mi. Chystám se na výměnu předních blatníků u svého miláčka. Potřeboval bych Vaše rady, tipy a zkušenosti. Na co si dát pozor, čeho se vyvarovat atp. Asi jednoznačně odstranit původní převozní barvu z nových blatníků, co? Hlavně by mě zajímalo, čím ty blatníky potom stříknout. Jakou základovku, plnič, vrchní lak... Zajímalo by mě, jakou značku barev použít, aby se to vzájěmně nepomlátilo. Co je kvalitní a co vydrží. Nerad bych aby mi to hned po první zimě shnilo.. Díky.


hele s tím ti zatím neporadím,ale řeknu ti jedno..pokud měníš oba blatníky (taky se na to chystám) měň i přední čelo pač to bývá hnilý v místech parkovaček + držáky nárazníků....jo a modli se stejně jako já co bude pod těma původníma blatníkama...doufám ,že to nedopadne tak že budu muset měnit i podběhy...hodně zdaru


Kdyz ale sundam blatniky i celo, tak podle ceho to potom slicuju, aby to sedelo?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod hadzin » čtv led 19, 2006 16:23

Pokud tam nemáš ani 1 blatník tak nejdřív naboduj čelo,potom nasaď kapotu ať ti nejde až přes prsa u zámku,dej blatníky ať máš mezi nima a kapotou správný spáry pak to zkontroluj s dveřma,naboduj,zkontroluj a přivař na fest.
Uživatelský avatar
hadzin
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Praha

Re: Výměna předních blatníků

Příspěvekod Tomáš » čtv led 19, 2006 16:53

Brandy píše:
Tomáš píše:
Brandy píše:Zdravím všechny žigulíkáře!! Prosím, poraďte mi. Chystám se na výměnu předních blatníků u svého miláčka. Potřeboval bych Vaše rady, tipy a zkušenosti. Na co si dát pozor, čeho se vyvarovat atp. Asi jednoznačně odstranit původní převozní barvu z nových blatníků, co? Hlavně by mě zajímalo, čím ty blatníky potom stříknout. Jakou základovku, plnič, vrchní lak... Zajímalo by mě, jakou značku barev použít, aby se to vzájěmně nepomlátilo. Co je kvalitní a co vydrží. Nerad bych aby mi to hned po první zimě shnilo.. Díky.


hele s tím ti zatím neporadím,ale řeknu ti jedno..pokud měníš oba blatníky (taky se na to chystám) měň i přední čelo pač to bývá hnilý v místech parkovaček + držáky nárazníků....jo a modli se stejně jako já co bude pod těma původníma blatníkama...doufám ,že to nedopadne tak že budu muset měnit i podběhy...hodně zdaru




Kdyz ale sundam blatniky i celo, tak podle ceho to potom slicuju, aby to sedelo?



no podběhy se daj sehnat i na kulatou řadu...tak pokud budeš chtít napiš co potřebuješ a já ti to objednám z Togliiati..tyhle podběhy se pak upravovat vůbec nemusí...cenu ti prozradím,ale je to tajný ...jen pro 2103 a 2106 :lol:
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx

Re: Výměna předních blatníků

Příspěvekod Brandy » čtv led 19, 2006 17:04

Tomáš píše:
Brandy píše:
Tomáš píše:
Brandy píše:Zdravím všechny žigulíkáře!! Prosím, poraďte mi. Chystám se na výměnu předních blatníků u svého miláčka. Potřeboval bych Vaše rady, tipy a zkušenosti. Na co si dát pozor, čeho se vyvarovat atp. Asi jednoznačně odstranit původní převozní barvu z nových blatníků, co? Hlavně by mě zajímalo, čím ty blatníky potom stříknout. Jakou základovku, plnič, vrchní lak... Zajímalo by mě, jakou značku barev použít, aby se to vzájěmně nepomlátilo. Co je kvalitní a co vydrží. Nerad bych aby mi to hned po první zimě shnilo.. Díky.


hele s tím ti zatím neporadím,ale řeknu ti jedno..pokud měníš oba blatníky (taky se na to chystám) měň i přední čelo pač to bývá hnilý v místech parkovaček + držáky nárazníků....jo a modli se stejně jako já co bude pod těma původníma blatníkama...doufám ,že to nedopadne tak že budu muset měnit i podběhy...hodně zdaru




Kdyz ale sundam blatniky i celo, tak podle ceho to potom slicuju, aby to sedelo?



no podběhy se daj sehnat i na kulatou řadu...tak pokud budeš chtít napiš co potřebuješ a já ti to objednám z Togliiati..tyhle podběhy se pak upravovat vůbec nemusí...cenu ti prozradím,ale je to tajný ...jen pro 2103 a 2106 :lol:


No hodily by se ty podbehy, predni blatniky, pak ty plasty na predni sloupky, napis lada 1500s, guma kolem hrdla nadrze a palubovka. Mozna si jeste na neco vzpomenu :wink:
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků