brzdy

Moderátor: Moderátoři

Re: brzdy

Příspěvekod valda1971 » pát bře 04, 2016 18:13

Já když jsem měl po tátovi ty tyčky přirostlé, tak jsem je vytloukl slabší ocelovou tyčkou. Při montáži dokupy jsem díry jen rukou protáhnul vrtákem, tyčky omyl, přebrousil přelapoval namazal filmem vazelíny a od té doby je vyndavám rukou.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: brzdy

Příspěvekod Vašátor » pát bře 04, 2016 19:26

Pokud to nejde vyndat, tak nastříkat nějakým penetračním olejem typu WD, ale pozor, na brzdy nestříkat!. Pak je ještě dobré to zlehka nahřát, hliník má větší roztažnost než železo, zapracuje to a zlehka se to uvolní. Ale opět pozor, nahřívat s rozumem, přecejen tam jsou gumové součásti. No a pak už jen mlátit kladivem do tyčky, hezky tam a zpátky aby neulítaly úchyty. Zbytečná horlivost akorát uškodí. Průběžně promazávat a odstraňovat bordel z tyčky u druhého oka prasátka, aby se tam borčus nenahrnul a oko neprasklo. No a jak již psal Valda, pak projet vrtákem, vše vyčistit a namazat (grafitkou, molikou, měděnkou...).
P.S. Já na vyrážení používám buď šroub, jinou tyčku držící destičky ... a ze začátku když se to nechce hnout, tak je dobrá tyčka z malé Lada krabičky s nářadím, na trubkové klíče.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9310
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: brzdy

Příspěvekod Laďuša » sob bře 05, 2016 17:05

Ovšem tyčka z Ladakrabičky dopadne jako rozklepávanej nejtek, je poněkud měkčí :D Já jsem zvolil ten postup s rozřezáním prasete flexou. A do druhýho kola už jsem se radši nepouštěl :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: brzdy

Příspěvekod MacGyver » sob bře 05, 2016 18:24

Ha, už jsem je vytloukl. Snese to tedy větší rány, než jsem si vůbec myslel. :-) Dělal jsem půl dne randál, že mi přišli fandit všichni sousedi.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 1540
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily

Re: brzdy

Příspěvekod MacGyver » úte bře 08, 2016 19:49

Jeden váleček vubec nejde zatlačit! :-( Když to nejde silou, jde to ještě větší? :-P
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 1540
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily

Re: brzdy

Příspěvekod valda1971 » úte bře 08, 2016 20:45

MacGyver píše:Jeden váleček vubec nejde zatlačit! :-( Když to nejde silou, jde to ještě větší? :-P

Možná větší silou ano, ale pak už bys ho nevyndal. Pokud ho chceš zachránit (stejně už bude pravidelně zlobit), tak pokud Ti to půjde sundat celé (brzdič) tak jej pak nějak vyndat (třeba s namočením brzdovkou či něčím jiným), pak vyčistit, vylapovat jak pístek tak díru. Já tuto proceduru dělal jednou za rok-dva, déle takto sprovozněný nevydržel (v běžném celoročním provozu).
Přední pístky jsem vždy roztahoval velkým kladivem - vsunul jej mezi destičky a násadou jako pákou to vždy šlo. Nejdřív zkosenou částí, potom tou čtvercovou. Při tom popřípadě záměna kladiva či destiček - pokud lépe povolila jedna strana vznikala zbytečně velká mezera na kladivo.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: brzdy

Příspěvekod Vašátor » úte bře 08, 2016 22:17

Do sekce FAQ jsem dával návod na repas předních brzdových válečků...

K otázce: pístky musí chodit volně. Pokud volně nechodí, po zabrždění zůstane viset a kolo bude přibržďovat. Tudíž ano, větší silou zatlačit nejspíš půjde, ale nikam to nepovede. Nejlépe (pokud se ti to nechce rozebírat celé) opatrně vyšlapat, vyčistit, zatlačit a opakovat dokud nepůjde zlehka.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9310
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: brzdy

Příspěvekod Mičun » stř bře 09, 2016 03:44

Sekce FAQ??? ;)
ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
Mičun
 
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

Re: brzdy

Příspěvekod radek mb » stř bře 09, 2016 07:37

Mičun píše:Sekce FAQ??? ;)

viewtopic.php?f=50&t=6208
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: brzdy

Příspěvekod JmJ » stř bře 09, 2016 08:39

Na zatlaceni pistku jsou dobre rozumne velke sikovky. To se mi osvedcilo nejvic. Proste se pistek jimi zamackne. Pokud pistek nejde zamacknout, je dobre jim prvni zacit tocit, na coz jsou opet nutne sikovky.

Muj postup v pridpade, ze to nechci cele rozdelat, byva tento:
Pistek tocenim nebo jinak rozhybat, vysunout ven co lze, sundat prachovku, ocistit, bud trochu maznout silikonovou vazelinou nebo brzdovkou, zatlacit, vysunout a zase opucovat. Opakovat, dokud jde bordel. Pri cisteni je dobre si pistek opet otacet, aby byl na nej dobry pristup. Na zaver osetrit silikonovou vazelinou, osetrit vazelinou prachovku zevnitr, zvenku jen tak postrasit mastnym prstem a hotovo.

Je dobre funkcni pistku kontrolovat treba pri prezouvani pneu. Neuskodi ani obcas pistek uplne zatlacit a vice vysnout, pripadne ho i ocistit a osetrit silikonovou vazelinou.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6483
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: brzdy

Příspěvekod MacGyver » stř bře 09, 2016 22:15

No nevadí, díky za rady. Destičku se mi podařilo vyndat, ale překvapilo mě, jak velká síla je potřeba pro zatlačení pístku. Asi už nebude úplně ok. Nicméně neměl jsem čas a ani náladu (je to hranatá 07 :hmph: ) dělat komplexní opravu a demontáž třmenů, protože mi zrovna dnes prdla na mém podřadném autě ocelová hadička. Tudíž jsem pístek extrémní silou zatlačil, nacpal tam destičku a 07 bude chvíli plnit funkci hlavního povozu, jezdí se dál :)
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 1540
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily

Re: brzdy

Příspěvekod Vašátor » stř bře 09, 2016 22:33

Jojo, na mým prvním žigulíku šlo pístky zatlačit taky pouze brutální silou. Všechny čtyři ... a já se divil, že když v kopci vykvaltuju, tak auto zastaví. ..
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9310
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: brzdy

Příspěvekod corsair » pát dub 08, 2016 18:14

Pridam moju pripomienku: Mne ked som zastavil a nechal auto stat tyzden, potom som sa pohol a auto neslo rozbehnut, jednotka spojka a zastavi, rozbehnut aby nezastavilo a ideme. Po chvili (20-30km) akoby auto "odviazali" a uz islo ako dive. Problem bol pravdepodobne v kotucoch kde okraj vystupoval nad brzdnou plochou cca 1mm po vymene kotucov uz ide zatial uvidim ked po tyzdni :)
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: brzdy

Příspěvekod Jimmi » pát dub 08, 2016 22:23

Tím okrajem to není, ale prasátka už asi byla moc vysunutá a nechtělo se jim zpátky 8)
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: brzdy

Příspěvekod corsair » sob dub 09, 2016 20:56

Este podotazka, sice uz po funuse (uz to mam hotove) ale: ako sa nasadzuju nove kotuce?
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

PředchozíDalší

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků