oprava předku 2103

Moderátor: Moderátoři

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod Vašátor » pon led 09, 2012 13:28

Už jsem to také viděl... Řeknu to asi tak "vole, když už jsi musel chlastat, tak jsi měl jet alespoň pomalu" :!:

Osobně mi alkohol za volantem zas až tak moc nevadí, nicméně když už je někdo nalitej, má jet alespoň opatrně a hlavně pomalu! Tím nechci omlouvat opilce a jízdu.... kategoricky nesnáším hovada, kteří se ožerou, sednou za volant a pak jedou jak závodníci F1.

To Sandokanec: neznám podrobnosti, nevím co všechno předcházelo tomu, že jsi musel sednout za volant, nicméně o život asi nešlo, co (teda až do toho nárazu). Jen doufám, že poučení jsi už získal.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod Teepee » pon led 09, 2012 13:42

Bylo by asi vhodné oprostit se od reakce vosy hrr na med, a teď mu to nandáme.
Tady se řeší oprava auta. :!:
Okolnosti patří do poklábosme, jestli někomu stojí za to založit nadávací vlákno, kde sepsujeme všechny opilce i ty kteří s tím buďto skončili, nebo ještě nezačali, a taky ty kteří o tom ještě ani nic nevědí, tak ať si takové vlákno založí, nebo prohledá v minulosti, možná tu i něco bude.
Taky bych k tomu mohl mít výlev, ale pomůžu s tím někomu?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod Vašátor » pon led 09, 2012 13:49

Teepee píše:Tady se řeší oprava auta. :!:


Jelen tu psal, že veškeré díly by měl mít. Z Kralup je to 30km ....
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod sandokanec » pon led 09, 2012 14:36

Teepee píše:Bylo by asi vhodné oprostit se od reakce vosy hrr na med

Díky , už jsem to tu sice jednou drobně vysvětlil , šlo o ojedinělý zkrat , stav bodů za zhruba ujetých 500.000km byl doposud stále nula. Nikdy předtím jsem si nedokázal vysvětlit stav lidí v depresi nebo beznaději, teď vím přesně o čem je řeč a poučen jsem na zhruba 50 let dopředu. Následky si za to ponesu hodně dlouho , nicméně je mi líto toho auta , které za to nemůže a zaslouží si zase se dostat do stavu před tím , než jsem udělal co jsem udělal.
Uživatelský avatar
sandokanec
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát led 06, 2012 14:37
Bydliště: Kralupy n.Vlt

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod Marťas » pon led 09, 2012 15:08

Už na to kašli, prostě stalo se, co se stalo, zpátky to nevezmeš a můžeš bejt jedině rád, že to neodnes někdo třetí. Každopádně ponaučení i následky z toho máš určitě solidní..
Myslim si, že je naprosto zbytečný tě tu nějak kárat, protože nejvíc ses na tom stejně vytrestal sám. A pokud jde o mně, tak já se od pomoci nijak nedistancuju.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Marťas
 
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod Teepee » pon led 09, 2012 15:11

sandokanec píše:Díky , už jsem to tu sice jednou drobně vysvětlil , šlo o ojedinělý zkrat , stav bodů za zhruba ujetých 500.000km byl doposud stále nula. Nikdy předtím jsem si nedokázal vysvětlit stav lidí v depresi nebo beznaději, teď vím přesně o čem je řeč a poučen jsem na zhruba 50 let dopředu. Následky si za to ponesu hodně dlouho , nicméně je mi líto toho auta , které za to nemůže a zaslouží si zase se dostat do stavu před tím , než jsem udělal co jsem udělal.
Pak buď rád, že jsi se vyškolil jen sloupem a nakřaplým "žigulem", materiální statky se v tomto případě dají nahradit, nebo opravit a naštěstí cena nebude pro následný život fatální.
A využij své zkušenosti a jako příslušník ochranných a doprovodných složek (nebo jak tomu ten Hurikán říká :wink: ) odteď můžeš na podobné zkratkovité jednání (ať už své či cizích) poukazovat a všechny od něj odrazovat.
Opravu auta vezmi jako jeden z trestů, které za to asi budou.
I když je možné, že důvod beznaděje nebyl jen tak obyčejný (úmrtí v rodině, do toho podzimní a zimní deprese, atp.) a pak se to dá i pochopit, i když to neznamená, zcela omluvit.
Vysvětlení ale nežádám(e), řešme tu dále opravdu jen tu opravu.

Předpokládám, že auto je Tvoje, a máš možnost postupně zjišťovat co a jak, tak zkus vykoukat, co všechno je polámané, co zbylo ze závěsu kola, o kolik se posunulo uchycení přední nápravy, resp jestli se ten nosník-podběh od nápravy dozadu nějak zkroutil. Nebo jestli je to opravdu na výměnu celého podběhu, podle toho videa to byl šlupka úctyhodná, nebylo by co divit, kdyby to bylo všelijak pokroucené. A to bys měl začít zjišťovat, vyhodnotit způsob opravy a její reálnost a pak shánět potřebné věci.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod Jelen » pon led 09, 2012 15:29

Uz jsme si psali sz ohledne veci. Mel bych mit snad i 100% dilu na opravu, 90% novych. Jediny, co se mi nechce davat pryc je predni naraznik, protoze je uplne novy, ale jak tak nad tim premyslim, myslim, ze mam dva. Ve ctvrtek mam volno, tak se kouknu.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod sandokanec » pon led 09, 2012 16:09

Teepee píše:začít zjišťovat, vyhodnotit způsob opravy a její reálnost a pak shánět potřebné věci.

Na konci týdne budu na 100% vědet rozsah škod včetně těch , které asi v tuto chvíli nejsou na první pohled vidět.
Uživatelský avatar
sandokanec
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát led 06, 2012 14:37
Bydliště: Kralupy n.Vlt

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod Yellow01 » pon led 09, 2012 17:41

Ta rána byla fakt velká. Myslím si, že bude bude levej podběh i s přepážkou zaraženej kousek dozadu, možná i áčkovej sloupek, podle tý špatný fotky to vypadá, že by mohlo být nahrnutý torpédo, jak ho tlačila kapota, než se zlomila. Rozhodně to chce dát na stolici, proměřit a pokud se bude měnit podběh, tak před jeho odstraněním to za něj vytáhnout zpátky. Ale s tím si karosář poradí.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod Sid » pon led 09, 2012 22:00

Ale veď sa nič vážne nestalo. Trochu si vypil. Len nebolo moc vhodné ísť tak rýchlo a škoda, že tam bol ten stĺp. Nikomu sa nič nestalo, tak je to v poriadku. Auto sa spraví, vodičský preukaz bude asi nutné ísť obhájiť a ostane len nemilá spomienka a možno aj poučenie.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod sandokanec » úte led 10, 2012 07:46

Sid píše:Len nebolo moc vhodné ísť tak rýchlo

Trošku poučení pro mě ale i pro ostatní , kteří zatím neměli možnost se setkat s bulvární televizí. Jel jsem 47km/h , pro větší zajímavost to televize zrychlila a přikrášlila komentářem.
Uživatelský avatar
sandokanec
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát led 06, 2012 14:37
Bydliště: Kralupy n.Vlt

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod Jelen » úte led 10, 2012 08:31

Je fakt, ze kdyby jsi jel rycleji, tak by to dopadlo asi hur.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod JmJ » úte led 10, 2012 08:52

sandokanec píše:
Sid píše:Len nebolo moc vhodné ísť tak rýchlo

Trošku poučení pro mě ale i pro ostatní , kteří zatím neměli možnost se setkat s bulvární televizí. Jel jsem 47km/h , pro větší zajímavost to televize zrychlila a přikrášlila komentářem.


diky za info. z tech zaberu jak odjizdis je videt jasne, ze je to zrychlene, ale u toho parkovani do sloupu ala nerizena strela bych to neodhadl. mimochodem, uz jen fakt pro zajimavost, to ses nesnazil zatocit, nebo jsi se nemohl rozhnout, jestli levo nebo pravo, tak jsi jel stredem? (takove tu v klubu mame taky, ale delaji to i za strizliva :lol: )
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod MartasBrno » úte led 10, 2012 09:51

Sid píše:Ale veď sa nič vážne nestalo. Trochu si vypil. Len nebolo moc vhodné ísť tak rýchlo a škoda, že tam bol ten stĺp. Nikomu sa nič nestalo, tak je to v poriadku. Auto sa spraví, vodičský preukaz bude asi nutné ísť obhájiť a ostane len nemilá spomienka a možno aj poučenie.

Fuj Side, takové manýry tu nezaváděj! Stala se vážná věc! Ale debatovat o ní nebudu, už tu toho bylo dost.
Dobře že to dopadlo jak to dopadlo.

Sandokanec, jsem dost zvědavý jak to odnesl ten podélný noosníka motorová stěna... Ale asi se to dozvíme, dobře že píšeš - je to zkušenost. Motor se neutrhnul?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: oprava předku 2103

Příspěvekod Dusan » úte led 10, 2012 13:28

Keed vidim ten naraznik a viem co je to za matros a este ako tvarovany tak to bola supa jak remen... a verim ze je tam vsetko krive od kolesa az po napravnicu..... navyse vsetko sa pohlo... tak ze to bude hrdzaviet... tusim ze to islo tesne vedla hlavneho nosnika ale potom sa to muselo zastavit na kolese... no neviem. uvidis pri obhliadke. Co sa tyka alkoholu unas je 3krat a dost bol by som radsej raz a dost. Uz nič stalo sa. Najhorsie je ze buracka par sekund A oprava na dni a to neratam peniaze.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

PředchozíDalší

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků