gumy+rozměry!?!?

Moderátor: Moderátoři

Re: gumy+rozměry!?!?

Příspěvekod Rankl » sob bře 23, 2013 17:09

Luďku díky za rychlou reakci, jelo by to to je jasné. já jenom jestli by mě potom co bych udělal průser rovnou nezavřeli, což asi by se tedy stalo. tudíž papa OR34.
2107 a 21214
Rankl
 
Příspěvky: 268
Registrován: úte říj 20, 2009 20:46
Bydliště: Kolinec

Re: gumy+rozměry!?!?

Příspěvekod Laďuša » sob bře 23, 2013 17:24

Rozměrama si teda jistej nejsem, ale vzorek může bejt na každej nápravě jinej.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: gumy+rozměry!?!?

Příspěvekod Hurikán » sob bře 23, 2013 17:28

Vzorek ano, ale rozměry ne. Pokud se nejedná o rezervu. Další kategorií je třeba Ferrari, které má odlišný rozměr předních i zadních kol, ale to není náš případ. :)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: gumy+rozměry!?!?

Příspěvekod MartasBrno » sob bře 23, 2013 23:17

Rankl píše:hledal jsem a nenašel,
je možné jezdit s rozměrem 175/70 na jedné nápravě a 165/80 na druhé, když ma v techničáku psané oba? Nečekam od toho zázraky, jen jestli je to možné a ty OR 34 si mam nechat na diskach kdyby přišla bída nebo je sundat a dát pryč.


S touto kombnací jsem koupil auto se kterým to tak bylo několik technických. Já s tím odjel další jednu technickou. Něco zabrblali že z toho málem lezou dráty a byl pokoj.
Další technickou jsem odjel s kombinací dvou šířek ráfků - to bylo bez povšimnutí.
Ty barumky můžeš nechat na léto, pokud nemáš moc nároky. Na zimu to už dnes nejde, ikdyž jsou "univerzální", neodpovídají legislativě, takže v zimě ne.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: gumy+rozměry!?!?

Příspěvekod Majo » ned bře 24, 2013 10:30

Hurikán píše:Vzorek ano, ale rozměry ne. Pokud se nejedná o rezervu. Další kategorií je třeba Ferrari, které má odlišný rozměr předních i zadních kol, ale to není náš případ. :)

S tymto mam problem u BMW, kde rozmer moze, ale nemusi byt rovnaky. Teda aspon podla automobilky. Podla slovenskych organov MUSI byt rovnaky. Samozrejme to ignorujem a rozdiel mam 2cm(235 vs 215). U Lady by som to riesil takisto neustupnym hadanim, ze to ma zadny nahon a preto potrebuje vzadu sirsie pneu. Ci by som uspel je otazne, ale len tak by som sa nedal :lol:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: gumy+rozměry!?!?

Příspěvekod MartasBrno » ned bře 24, 2013 12:07

U nás je někde v pravidlech formulace že "na obou nápravách má být to a to" Čili je to jasné, že to tak má být, ale nikde nen snad napsáno, že MUSÍ. Čili se hodí to brát pouze jako doporučení. A to jenom tam, kde se předpokládá vhodnost stejnéh oobutí. U aut, která počítají s různým obutím na nápravách bych toto úplně odepsal. Jednou je to homologované a basta.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků