Brzdy - tečou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Yogi
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 21, 2010 08:23
Bydliště: Třebechovice p.O.

Brzdy - tečou

Příspěvek od Yogi »

Na 2105 jsem vyměnil na předku brzdové válečky, včetně propojovacích trubiček a destiček a celý šťastný to jdu odvzdušnit a zjistil jsem, že na pravém vnějším válečku to teče kolem šroubu propojovací trubičky, dotáhnout to už nejde a při sešlápnutí brzdy to kolem teče.... Myslíte, že je to špatnou tou trubičkou anebo válečkem....? Nebo je potřeba dát jiné oboje...? Díky.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Musíš to prohlídnout. Podle toho co bude sprzněné pak pokračuj. Může být blbě zakončená trubička...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Začíná to blbě roztemovanou trubkou a občas to následně končí strženým závitem v prasátku při marné snaze to dorvat :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

jak pise K-L (zrejme dle vlastni zkusenosti) je dobre vymenit trubicku a nervat to kdyz pocitove vis, ze to je dotahle dost. Na to byl expert jeden nejmenovany clen, ktery obetoval svoji 073ku ted na sraze :))
Ja se s tim setkal jen jednou, to bylo tusim u Tommelovic 05ky a trubicka se dala nova a pak bez problemu. Pamatuju si, ze ta vadna byla nalakovana sedou barvou a byla jakoby "tvrdsi"
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9320
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Občas ani tak není problém v trubičce, jako v rukách. Trubička zpravidla není správně naohýbaná, převlečná matice nesedne na závit a tak v marné snaze neznalého to tam napasovat vše skončí zašroubováním přes závit, stržením a tečením brzdové kapaliny.

Tudíž dávat na toto pozor - převlečná matice musí jít zašroubovat rukou :!:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

no tady bych to vyloucil, ono totiz nektere trubky maji diru "sejdrem" a zasahuje do konusu, ktery ma tesnit. Pak to netesni. Pokud dotycny dokonce zavit nestrhl a nechtel dale utahovat, pak zrejme vi co dela a tezko by netrefil zavit :!:
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Yogi
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 21, 2010 08:23
Bydliště: Třebechovice p.O.

Příspěvek od Yogi »

jo jo je to tak.....bude to strženým závitem....už jsem to předal zkušenějšímu mechanikovi, aby tam dal nový váleček....
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“