Chromované zrcátka

Moderátor: Moderátoři

Chromované zrcátka

Příspěvekod kory » sob dub 16, 2011 16:55

Zdravím! Mám takový dotaz.
Cca. před 2 lety jsem si koupil
(nechal objednat) z Ruska pěkný
zrcátka. Vypadalo to pěkně, ale
protože nebyli pochromovaný, ale jen
stříknutý nějakou barvou na plastu,
povětrnostní vlivy udělaly své a teď vypadají
strašlivě. Chci se toho zbavit, buď to něčím
stříknout, ale je mi jasné, že to zase vydrží max. rok.
Nebo bych rád seznal nějaké opravdu chromované,
co chvilku vydrží....
Poradte! Děkuji!
kory
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 03, 2008 15:32
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod MartasBrno » sob dub 16, 2011 18:37

Tak jedna možnost je koupit použitý chromový, který ti třeba někdo nabídne, nebo v případě nouze se dají stávající díly nechat nově pochromovat. Je to normálně plechový, stejně jako staý zrcátka? Klidně to mohlo být z výroby i pochromovaný, ale značně nekvalitně. Zakázkový chromování se udělat dá, ale stojí to nějaké peníze. Může to ale mnohokrát kvalitou předčit tu původní úpravu.

neuděláš třeba fotky, jak to vypadá? Třeba to ničemu nepomůže, ale určitě nejsu jedinej kdo je zvědavej jak opíca s olezlým zadkem ;-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Puhi » sob dub 16, 2011 18:42

tieto speťáky olámať z auta a zahodiť čo najďalej. Nožička je nejaký čudný druh plastu, alebo také niečo, zrkadlo zo zadu nieje dobre vyhladené, takže samotný chróm vyzerá čudne. Chrómovať nanovo sa tento výsmech vôbec neoplatí, radšej prechrómovať staré...
Uživatelský avatar
Puhi
 
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvekod kory » sob dub 16, 2011 19:50

Už je tma, ale zítra se to pokusím vyfotit, předem ale upozorňuju, je to hnus. Nejsou to žádný starý plechový špatně nachromovaný, ale nějaký jako plastový, stříknutý stříbřenkou.... Při objednání na fotce na webu ale vypadalo vše pěkně.....ach jo....
kory
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 03, 2008 15:32
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod MartasBrno » sob dub 16, 2011 19:57

Hmm, tak potom jak píše Puhi, sehnat staré ještě hezké, nebo v nouzi nechat staré škaredé přechromovat. Je s tím nějaká práce, někdy mají stará zrcátka vydřené kloubky a nedrží polohu. Ty zmetky bych hned nevyhazoval, třeba se z nich budou hodit díly z těch kloubků, při oživování jiného staršího zrcátka.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lukáš Mlýnek » stř dub 20, 2011 01:00

Je tohle zrcátko na 03? Nezdá se mi ten držák-pokud vidím dobře tak jak trojcípý, kdežto na 03 se dávaly obdélníkové....
Přílohy
1570902064.jpg
Lukáš Mlýnek
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 14, 2010 11:29
Bydliště: Otrokovice

Příspěvekod MartasBrno » stř dub 20, 2011 11:26

Tohle je vhodný na starší jedničku, sice tělo zrcátka vypadá jako trojkové, ale nožička vypadá jako jedničková.

Hmm, nemívaly nejstarší trojky tohle na blatníku? nikde jsem to neviděl.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jelen » stř dub 20, 2011 11:27

A nebo je to bastl. Zrcátko se dá rozložit a vyměnit nožička. Je tam pružinka a kolíček, nic složitýho.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Laďuša » stř dub 20, 2011 15:18

Vždycky, když jsem viděl tuto, tak to byl bastl. Aby i za starou jedničku bylo líp vidět.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod Lukáš Mlýnek » čtv dub 21, 2011 23:48

Mně to přišlo divné, viděl jsem to v aukci na aukru...
Lukáš Mlýnek
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 14, 2010 11:29
Bydliště: Otrokovice

Příspěvekod dandy » ned dub 24, 2011 16:57

Jelen píše:A nebo je to bastl. Zrcátko se dá rozložit a vyměnit nožička. Je tam pružinka a kolíček, nic složitýho.


pravdepodobne je to fabrický miš-maš, lebo som to videl viackrát. Pôvodný majiteľ môjho auta sa dušoval, že také tam bolo odnova, bavil som sa aj inými majiteľmi (dôchodcami) žigulíkov a viacerí mi potvrdili, že to tak už kúpili z Mototechny.

Mám doma aj guľaté zrkadielko a neviem si dosť dobre predstaviť ako ho rozobrať a znova poskladať bez viditeľného poškodenia kovovej časti a nerozbitia skla.
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
dandy
 
Příspěvky: 873
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Re: Chromované zrcátka

Příspěvekod Laďoš » pon lis 21, 2011 22:35

Ahoj lidi. Prosím vás pěkně, když už se tu debatuje o chrom zrcátkách, nemáte někdo doma z 2103 tu spodní packu zrcátka, co se šrubuje na dveře? Odkoupím. Děkuju. mob.728 785 371
Laďoš
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 22, 2011 21:14


Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků