dutiny

Moderátor: Moderátoři

Re: dutiny

Příspěvekod Teepee » úte lis 29, 2011 12:53

Vašátor píše:Nanášení vosku do dutin se dá udělat i ve chladnějším počasí. Dutiny však musí být suché! a vosk to chce pořádně rozehřát na topení. Nízká teplota totiž způsobí to, že jej do dutin nenaprášíš, ale naleješ. Což je špatně. Nezáleží na tom, jak velká tam je vrstva, ale jestli se dostane všude. K tomu je potřeba vosk prášit do dutin v podobě mlhy.
P.S. Resistin ML nemá žádnou vzlínací vlastnost...

Jaká bude mlha záleží hlavně na aplikačním zařízení, nebo ne?
Mám doma takové samo domo - zahradní postřikovač a dělanou trysku s dírkami (dělal kdysi děda). A z toho jdou jen pramínky. A to je špatně. Zatím jsem nevymyslel jak to upravit, jednodušší koupit kompresor a pištol na dutiny. Kompresor se stejně neztratí.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: dutiny

Příspěvekod Jan Vaníček » úte lis 29, 2011 14:29

Kompresor se užije, ale kvalitní aplikační pistole je dnes tuším 7000+. Ta za 750,- z OBI a pod toho moc nevyřeší. Já si ji před lety koupil, bohužel mi teď zůstala v dutině ta nejlepší tryska a hadička s ní stojí ca 1500,-.
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: dutiny

Příspěvekod Sid » úte lis 29, 2011 19:36

My máme pištoľ Schneider. To je už profesionálna záležitosť. A určite nestála 7000. Čo by na nej malo takú cenu preboha :?:
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: dutiny

Příspěvekod Vašátor » úte lis 29, 2011 20:52

Aplikační pistole jde udělat velmi snadno. Pokud budete chtít, mohu vyfotit tu naši. Sice jsme ji nedělali, ale chtěli jsme...dřív se ovšem objevila na aukru za 300kč :mrgreen:
Naše "stříkadlo" vypadá asi takto: litrová tlaková nádoba, řekl bych že je z traktoru. Nahoře šroubovací víčko, nahoře (ovšem z boku) je vstup tlaku vzduchu (dodělali jsme na rychlospojku), nahoře je rovněž výstup vzduchu, na kterém je ovšem kohout. Za tento kohout se napojuje trubka vedoucí ze dna. Dále jsou tyto výstupy (horní škrcený kohoutem a spodní) spojené a pokračují k dalšímu kohoutu zapnuto / vypnuto. Toto pak pokračuje k hadičce, která je zakončena tryskou běžně dodávanou ke sprejům s nástřikem dutin. Prvním kohoutem se reguluje průtok vzduchu, respektive rozděluje mezi horní a spodní výstup. Díky tomuto se dá velmi pěkně nastavit rozprach vosku až do mlhy, která projde celým autem a zvládne zamlžit celou dílnu :mrgreen:
Pořídili jsme i pistoli na kartuše za cca 300kč, nicméně tato má velkou trysku, která nelze malou tryskou nahradit. Ovšem do větších dutin je nástřik rychlejší.
Čili vršek auta domácky dělanou, spodek auta kupovanou :)

P.S. S tuhým voskem mlhu neuděláš!
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: dutiny

Příspěvekod Jan Vaníček » úte lis 29, 2011 21:42

Tu doma dělanou nádobu asi ještě někde doma mám - dělali jsme ji tak před 25ti lety.
Co mě na té profi pistoli baví, jsou právě ty trysky. Ač jsem se snažil všelijak, nikdy jsem nedosáhl stejného efektu tvorby mlhoviny, jako s touto profi pistolí a aplikačními hadicemi s tryskami. Mohu použít hadičku s různou šířkou rozprachu směrem dopředu nebo dozadu, to vše při dokonalém nástřiku a rozumné spotřebě drahého materiálu. Když jsem ji asi před 10ti lety kupoval, staral jsem se pravidelně o ca 10aut v rodině a to se již vyplatilo.
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: dutiny

Příspěvekod Vašátor » stř lis 30, 2011 20:38

Když jsme na aukru kupovali náš nynější nástroj na dutiny, popravdě jsem ani nedoufal, jak hezky se sním bude pracovat. Pravda, musel jsem ho lehce přeskládat, nicméně nyní na něj nedám dopustit. Tvorba mlhoviny se dá plynule regulovat prvním kohoutem a to od prostého lití kapaliny až po jemnou mlhovinu. V případě jemné mlhoviny a vnoření do dutiny se mlha line ze všech navazujících otvorů po celém autě...až zahltí celou dílnu. Trysku používáme se 6ti otvory, jedná se o standard ke sprejům. Více trysek musí být opravdu výhodou, nicméně měnit by se mě je nechtělo :-). Jediné mínus na naší věcičce je kohout pro zapnutí a vypnutí mlhoviny. Má dlouhý chod, musí se s tím počítat při vytahování trysky.

Obrázek
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: dutiny

Příspěvekod Nemo » stř lis 30, 2011 21:22

Téměř stejnou věcičku (přinejmenším funkčně), jsem si před lety taky zrobil, jen přívod vzduchu mám uvnitř nádoby trubičkou svedený až na dno, aby se směs promíchávala. Ale je potřeba důsledně dbát na nutnost nádobku před odpojením přívodu vzduchu odtlakovat, jinak si dovedete představit, co se stane.
A na rychlé uzavírání při práci používám škrtící bazmek od kapaček. Funguje to bezvadně.

Mlha je z toho skutečně dokonalá, dokonce i bez trysky. Stačí zatavený konec hadičky, propíchaný horkým špendlíkem.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (14.36 KiB) Zobrazeno 1196 krát
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Re: dutiny

Příspěvekod Teepee » čtv pro 01, 2011 10:49

Jsme tu jednou na to měli i návod ke stažení, rady pro domácí kutily, myslím že to mám doma v PC.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re:

Příspěvekod Vladimír Hodr » sob pro 17, 2011 17:26

rosta píše:slyšel jsem do dříve narozených že proti korozi je vynikající tankovej olej-co tím mysleli ? nevíte někdo-že by speciální mazadlo na vojenskou techniku ?

Ne tankový, nýbrž dělový olej.Tento olej nemá kyselé přísady ( ty podporují korodování) a čistili se s ním na vojně zbraně. Dnes se dá sehnat pod názvem Konkor.
Vladimír Hodr
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 07, 2011 05:11
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků