Zaseklá klika u dvěří

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Maysner » ned led 17, 2010 18:26

ted si vybavuju ze je to tak u zadnich dveri. hmm. predni mi ted nejak nedochazi. ale vim ze mi to slo vyzdycky lehce :roll:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Cooper » ned led 17, 2010 18:29

Maysner píše:ted si vybavuju ze je to tak u zadnich dveri. hmm. predni mi ted nejak nedochazi. ale vim ze mi to slo vyzdycky lehce :roll:


Zítra se v tom zkusím ještě porýpat, tak tu hodím nějáké fotky....
Lada 21044i r.v. 1997 "Láďa"
Lada 2105 r.v. 1984 "Ivan"

http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_3751.gif

http://www.flickr.com/photos/minicoopercz/

Akce roku: Ke každému vozu Lada, svářečka MIG/MAG Zdarma!!!!

Tři Sestry Lada Gang
Cooper
 
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rosta » úte led 19, 2010 21:26

jo konec táhla od kliky je zastrčený do zámku a přitažený šroubem-jak je psáno výše-povolit šroubek, povolit matičky co drží kliku dveří a vyndat
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
rosta
 
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvekod Cooper » úte led 19, 2010 21:43

rosta píše:jo konec táhla od kliky je zastrčený do zámku a přitažený šroubem-jak je psáno výše-povolit šroubek, povolit matičky co drží kliku dveří a vyndat


Proboha, dyť tam žádný šroub není, to táhlo je nějáké nasunuté na osičce kliky s nějákým heblem....fakt..Já se snad půjdu ještě teď podívat..
Lada 21044i r.v. 1997 "Láďa"
Lada 2105 r.v. 1984 "Ivan"

http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_3751.gif

http://www.flickr.com/photos/minicoopercz/

Akce roku: Ke každému vozu Lada, svářečka MIG/MAG Zdarma!!!!

Tři Sestry Lada Gang
Cooper
 
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kopr » úte led 19, 2010 21:45

Nechoď je tam zima a tma :mrgreen:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Kopr
 
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Příspěvekod jackfree » stř úno 10, 2010 15:07

Mám dotázek k demontáži kliček stahování oken. V knížce je k tomuto přípravek, jde to nějak i bez něj? Přístup je tam nic moc.. díky za radu nebo tip
Uživatelský avatar
jackfree
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 01, 2008 02:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Laďuša » stř úno 10, 2010 16:24

Pokud mají hranatcí jinej systém (ale myslim, že ne), pak tuto platí jenom na kulatce:
Hrát si tam s tim šroubováčkama a nebo něčim takovým tenkým, případně si přípravek vyrobit ;) 15 cm drátu (železnýho, aby byl pevnej), ohnout ho do tvaru U a konce ohnout do malých háčků (ve stejným směru). Tuty konce pak nasadit na konce toho pérka, co kličku drží, a trhnout. Pozor, pérko dokáže taky pěkně uletět, takže nad trávou to neni ideální :D
Doufam, že se to dá ňák pochopit 8)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod rosta » stř úno 10, 2010 21:40

Cooper píše:
rosta píše:jo konec táhla od kliky je zastrčený do zámku a přitažený šroubem-jak je psáno výše-povolit šroubek, povolit matičky co drží kliku dveří a vyndat


Proboha, dyť tam žádný šroub není, to táhlo je nějáké nasunuté na osičce kliky s nějákým heblem....fakt..Já se snad půjdu ještě teď podívat..
táhlo je součástí kliky druhej konec je v zámku dveří přichycenej šrobem-ten povolíš-potom vyšroubuješ dvě matky co držej kliku a kliku vytáhneš i s táhlem
rosta
 
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvekod jackfree » čtv úno 11, 2010 00:13

pro Laďuša: díky, pochopil sem to dobře...
Uživatelský avatar
jackfree
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 01, 2008 02:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Luděk Musil » čtv úno 11, 2010 12:55

Laďuša píše:... pokud mají hranatcí jinej systém (ale myslim, že ne)...
To si piš že mají!
U kulaté řady musíš pro vytažení té "jakosegrovky" použít přípravek v podobě pevného drátu s háčkem na konci, pro zpětnou instalaci si musíš z toho drátu udělat 2-háček.
U hranaté řady už segrovka není, ale tuto nahrazuje přímo podložka kliky. L.
PS: reaguji na dotaz kličky okna :idea:
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Maysner » čtv úno 11, 2010 16:59

Luděk Musil píše:
Laďuša píše:... pokud mají hranatcí jinej systém (ale myslim, že ne)...
To si piš že mají!
U kulaté řady musíš pro vytažení té "jakosegrovky" použít přípravek v podobě pevného drátu s háčkem na konci, pro zpětnou instalaci si musíš z toho drátu udělat 2-háček.
U hranaté řady už segrovka není, ale tuto nahrazuje přímo podložka kliky. L.
PS: reaguji na dotaz kličky okna :idea:


a vse jde 2-3mm silnym plochym sroubovakem.

u kulatych
sroubovakem se dostane mezi plastovou podlozku a kovou klicku, v miste kde kouka "ustrihlej" kus dratu. zapres sroubovak a klickou otocis tak, aby drat vyskocil a klicka je dole. u nasazeni si odmeris jak ma byt cca klicka, nasadis na ni ten zajistovaci drat, klicku prilozis a prastis rukou, a je na miste. maj na tisicihranu nabeh aby to tam zaskocilo

u hranataka pouzijes sroubovak taky. je potreba nadzvednout samotnou klicku ze zadni strany nad tu zajistovaci podlozku. je na ni malej vylisek za kterej se to zajistuje, takze opatrne nadzvednes klicku, a tu podlozku budes tlacit dozadu, smerem ke sroubovaku. jak kousek povyleze ven uz je vyhrano, pak staci vysunout podlozku a klicka je dole. nasazovani opacnym zpusobem

[ Komentář přidal: Luděk Musil: pá únor 12, 2010 13:30 ]
Děkuji Jardo :!: Perfektně vysvětleno!!! :idea: . L.
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Re: Zaseklá klika u dvěří

Příspěvekod tomass » úte bře 31, 2015 12:13

Před pár lety jsem měl podobný problém s vnější klikou. Zasekávala se černá část vůči chromované části přes ní. Jako zvenku pod klikou. Byla prasklá. Vyměněno.

Teď mi dělá to samé druhá klika, ale prasklá není. Občas se zasekává ve stisknuté poloze, někdy se nevrátí do výchozí polohy. Promazával jsem ji, nepomohlo to. Ta černá část dře o chromovou část v celé délce. Je to vidět, když si člověk sedne a podívá se zespodu. Jakoby byla vyběhaná vodící tyčka. No možná je tak minimálně, že to na vůli skoro ani nevypadá. Když se předepne táhlo kliky tak, aby se zmenšila ta malá vůle v osičce a klika se nezasekávala stisknutá, tak při zasunutí čudlíku a zabouchnutí dveří se nezamknou dveře a v zajištěné poloze se normálně otevře klikou zvenku. Když povolím táhlo, klika zabírá o dost víc nahoře a někdy se zase zasekne zmáčknutá. Měl jsem to rozebraný, promazával a hrál si se seřízením 2 hodiny a 2x sundával čalounění, protože jsem nevyzkoušel vzít za zamčený dveře napoprvé. Zkoušel jsem ty dveře nezamčený, protože mě to nenapadlo. :roll:
Podařilo se někomu tu malou vůli v klice něčím odstranit aby klika už nedrhla ? Takhle to vypadá, že brzy dojde na všechny kliky, včetně té již vyměněné. Přitom vůle v čepu nevypadá nijak velká. Bavíme se možná o 0,2-0,3 mm.
Převrtat, vsadit vložku ? Silnější tyčku ? Ale z čeho.....
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků