Oprava obložení kufru

Moderátor: Moderátoři

Oprava obložení kufru

Příspěvekod kartar » sob dub 04, 2020 20:53

Ahoj,
asi jako každý mám popraskané béžové plasty v kufru, které bych chtěl pokud možno opravit než se rozpadnou úplně. Nové se dají sehnat pouze černé a vzhledem ke kvalitě nových dílů bych moc nevěřil že budou pasovat.

Zkoušel někdo už praskliny s úspěchem lepit aby to drželo a nebylo moc vidět? Nějaké tipy na prostředky nebo jiný postup?

Děkuji za názory
Lada 1500s (1978)
Uživatelský avatar
kartar
 
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 04, 2012 16:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Oprava obložení kufru

Příspěvekod Jan Vaníček » pon dub 06, 2020 10:57

Sice jsem to neopravoval, zatím naštěstí vždy vyměnil za nové, ale podlepil bych to nějakou silnou plachtovinou, třeba, a jako "lepidlo" bych použil šedý karosářský PU tmel. Ve výsledku to zůstane pružné, ale praskat dál by to nemělo … . Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Oprava obložení kufru

Příspěvekod kartar » pon dub 06, 2020 14:13

Děkuju za názor,

Momentálně přemýšlím nad následujícími možnostmi
1) Sekundové lepidlo - nevěřím že bude držet
2) Chemoprén obuv - bezbarvý ale asi stejné jako 1)
3) 2K PUR bezbarvé lepidlo + podlepit - Snad by mělo být dostatečně pevné, ale na rozdíl od epoxy flexibilní
4) Podlepit PETEC Power Patch - Co se týče pevnosti asi nejlepší řešení. Mínus je ale cena plus viditelné záplaty ze spodní strany.

Ještě počkám jestli se někdo neozve s praktickou zkušeností.
Lada 1500s (1978)
Uživatelský avatar
kartar
 
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 04, 2012 16:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Oprava obložení kufru

Příspěvekod Nulašestka » úte dub 07, 2020 20:27

Teď v zimě jsem to zase celé předělával asi po sedmé...stačí to podlepit v místě prasklin (ideální je laminát, ale kdo by se s tím znova patlal, takže třeba nějakou silnou páskou), potom jak psal Honza - shora spáry přetmelit nejlépe karosářským tmelem, zabrousit a přetřít.
Problém je barevná nestálost. Před první aplikací barvy se vyplatí primer na plasty. Vždycky jsem to stříkal, mám dojem, že kluci při rekonstrukci to stříkali taky, ale teď už mi došla trpělivost, tak jsem to dvakrát zaštětkoval akrylátem z drogerie. A víte co? Zase to začíná po dvou měsících žloutnout...Zespod záplaty vůbec nevadí, je tam dost místa.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Re: Oprava obložení kufru

Příspěvekod Jan Vaníček » stř dub 08, 2020 10:31

Já bych to podlepoval taky jen zespoda, jak jsem psal, vyzkoušen karosářský PU tmel. Tím poslední dobou lepín nejen pružné spoje na karoserii (místa, kde je třeba blatník nalepen k podběhu), tak s podlepením úspěšně opravuji prasklé nárazníky, držáky světel a nově i boty. Ano, i boty po vyzkoušení XY lepidel, neb zejména ty dětské hoří, dokonce i pásek u mých oblíbených pantoflí už půl roku drží. Barvu bych na to, pokud není extra nutné z výše uvedených důvodů nedával. Pokud ano, tak jedině s podkladem na plasty. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše


Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků