starter

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Hurikán » čtv pro 13, 2007 21:47

A ještě zkontroluj, příp. vyčisti spínací kontakt na cívce pro hlavní silovou část.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod kubahosi » čtv pro 13, 2007 21:50

ok
kubahosi
 
Příspěvky: 373
Registrován: sob črc 07, 2007 16:51
Bydliště: Most

Příspěvekod kubahosi » čtv pro 13, 2007 21:51

neco uz jsem vymenil naky cerny kolecko ja se v tom moc nevyznam co co je,bylo zlomene tak jsem tam dal nove ele nevim proc se to netoci :twisted:
kubahosi
 
Příspěvky: 373
Registrován: sob črc 07, 2007 16:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Luděk Musil » pát pro 14, 2007 08:46

kubahosi píše:neco uz jsem vymenil naky cerny kolecko ja se v tom moc nevyznam co co je,bylo zlomene tak jsem tam dal nove ele nevim proc se to netoci :twisted:

Neznám všechny podrobnosti, které jsi se startérem prováděl, ale řekni mi jednu vlastně dvě věci:
1. cívka vysouvá pastorek? Důkaz: připojíme - pól baterie na obal startéru a + pól baterie na konektor cívky
2. pastorek se točí? Důkaz: připojíme - pól baterie na obal startéru a + pól baterie na šroub cívky na kterém je upevněn tlustý kablík mizící v útrobách startéru.

L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10467
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod kubahosi » pát pro 14, 2007 10:03

no vysune ale netoci dneska tpo jeste zkusim jinak to asi budu muset dat do servizu kde mi to zase poserou :evil:
kubahosi
 
Příspěvky: 373
Registrován: sob črc 07, 2007 16:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Dusan » pát pro 14, 2007 23:02

No ale cievka ma vinutia dva. jedno hlavne na pritah a druhe pomocne na drzanie jadra ked uz starter bezi....

Vidim to na novu cievku alebo roozborku starej a kontrolu kontaktov.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvekod Roman » sob pro 15, 2007 18:19

:shock: :shock: :shock: :shock: mal som rozobratych x starterov, ale dve cievky to je novina, ak pravda nemyslis jednou cievkou, cievku elektromagnetu, ktora vysuva pastorok a ovlada spinanie siloveho okruhu pre starter a druhou cievkou vlastne vinutie startera, ktore sluzi k tomu aby sa spraval ako elektromotor t.j. aby sa tocil
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Dusan » ned pro 16, 2007 22:52

Mozno som sa nespravne vyjadril... cievka elektromagnetu na vysuvanie pastorka ma delene vynutie. Plus zo spinacky ide na zaciatok vinutia (silove vinutie sposobi pritah vysunutie pastorka prechadza nim velky prud chvilu) stred vynutia ide na kontakt elektro magnetu a to ten na ktory je pripoojene vynutie startera, a koniec vynutia konci na kostre startera. Pri otooceni spinacky prechadza prud zaciatkom cievky potom stred vinutia a silovy privod startera na kostru. (starter predstavuje skoro skrat este sa netoci velky prud prechadza vinutim cievky elektromagnetu a sposobi pritah elektromagnetu tom sa vyskratuje silove vinutie tak ze kotvu v jadre drzi uz elen druha cast vinitia od stredu vinutia po kostru startera. starter sa roztaca :)

Si ma zneistil je pravda ze starter z lady som nevidel uz dlho ale inac sa to asi ani neda urobit aby to fachcalo :) fuuuu skoro FAQ :D
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvekod Roman » pon pro 17, 2007 08:56

To som prekvapeny, o takom rieseni som este nepocul, starter S100 to urcite tak nema, starter renault8 tiez nie a na starej S1203 som tu cievku dokonca previjal (mala zaciatok a koniec vinutia z kuska medeneho drotu a samotna cievka mala vinutie z hlinikoveho drotu - sudruhovia zlepsovatelia sa cinili) :shock: Cievka z startera sa bezne pouziva na otvaranie dveri (pri zavarenych kluckach), alebo kapoty a vsetky co som doteraz mal v ruke (neviem z akych starterov pochadzali) mali dva vyvody (resp. jeden vyvod a kostru).To podla tvojho popisu by nemohlo fungovat. Ked by sa starter roztocil a drzal by zopnuty castou cievky od stredu vinutia po kostru tak by ho vypnutie kluca nevyplo a tocil by sa do zblbnutia (resp. do odpojenia alebo vybitia baterky) :roll:
No nedalo mi to, pozrel som si literaturu a nieco podobne ako spominas sa pouziva u starterov pre velke vykony (v literature sa to nazyva "dvojstupnove zasuvanie", ale tam sa cast cievky pouziva na obmedzenie krutiaceho momentu statera pri zasuvani pastorka do zaberu a starter sa rozbehne plnym vykonom az ked je v zabere. Ale to sa zigulikov urcite netyka.
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod kubahosi » pon pro 17, 2007 16:05

ted zese nemuzu sehnat srouby ja se z toho p..... nevite nekdo nakou stranku o sroubech jak jsou na starteru 4 křízove zapustne?
kubahosi
 
Příspěvky: 373
Registrován: sob črc 07, 2007 16:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Hurikán » pon pro 17, 2007 21:12

kubahosi píše:ted zese nemuzu sehnat srouby ja se z toho p..... nevite nekdo nakou stranku o sroubech jak jsou na starteru 4 křízove zapustne?


Prakticky vše jsem vždycky sehnal tady Nevím ale, jestli mají všechny položky na netu. Já byl na prodejně vždy přímo osobně.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod kubahosi » stř pro 19, 2007 17:42

ahoj hurikane a nebyl bys tak hodny a nekoupil mi je a poslal postou? treba na dobirku
kubahosi
 
Příspěvky: 373
Registrován: sob črc 07, 2007 16:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Hurikán » čtv pro 20, 2007 00:44

kubahosi píše:ahoj hurikane a nebyl bys tak hodny a nekoupil mi je a poslal postou? treba na dobirku

Copak tam nikde v okolí nemáte nějakou lepší prodejnu spojovacího materiálu? Most přece není tak malé město. :roll:

Poslání poštou samozřejmě možné je. Ještě bych ale potřeboval vědět, které šrouby máš přesně na mysli.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod kubahosi » čtv pro 20, 2007 06:26

no tak kdyz jsem tam prisel s tim sroubem tak mi rekli ze uz takovy nedelaj, myslim tim srouby krizove zapustne jak jsou z boku starteru a drzi ve vnitr ocelove desticky nebo co to je
kubahosi
 
Příspěvky: 373
Registrován: sob črc 07, 2007 16:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Wolf » čtv pro 20, 2007 06:50

Muzes se zeptat v prodejne AMK, pokud tam nepochodis, pak je specialka na spojovaci material v Zatci, naproti hlavni Poste http://www.firmy.cz/detail/642542-ing-m ... zatec.html . W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků