Problem s zarovkama

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
MirekK
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 02, 2007 08:53

Problem s zarovkama

Příspěvek od MirekK »

Ahoj,

mam Ladu 1300. Menil jsem predni svetlomety (paraboly) a ty nove co jsem si koupil uz nejsou pro obyc. zarovku, ale pro halogenovou H4... cekal jsem, ze s novou HALOGENOVOU zarovkou budou svetla vic svitit, ale zda se mi, ze sviti prinejlepsim stejne, ne-li hur nez kdyz sem mel stare svetlomety s obycejnou zarovkou. Obycejna zarovka mela 40W, nova ma 55W a je HALOGENOVa. Nevim jestli sem ty nove svetlomety zapojil spravne.... nova patice pro H4 vypada jinak nez ta stara (u te stare byla ta patice propojena takovym pliskem s tou malou zarovkou, u te nove nic takoveho neni)... muzete mi prosim nekdo poradit? Zapojil sem to nejak spatne?
Mirek
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Urcite necekej zadny zazracny rozdil, nicmene o neco lepsi by to melo byt. Po vymene svetel bych Ti doporucil zajet do nejakeho dobreho servisu na serizeni (cca 100,- Kc), mnohdy totiz staci svetla seridit na spravny sklon a hned sviti o mnoho lepe. Uz jsem se s tim setkal vicekrat. W.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10493
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Možná bych ještě doporučil proměření el. soustavy - konkrétně dobíjení. Pokud by alternátor nedával celých (nebo chcete-li cca) 14 V, tak by ty halogenky také svítily slaběji. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
MirekK
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 02, 2007 08:53

Příspěvek od MirekK »

Spis sem myslel, jestli neni nejakej problem s uzemnenim...stara patice s obycejnou zarovkou vypadala jinak a jak sem psal vyse, na stare patici byla ta patice propojena s tou malou zarovkou... tak jestli treba neni problem nekde tam, jestli se to nemusi jeste nekde "propojit"... ale nevim, elektrice moc nerozumim...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Ak sa nemylim na starej to prepojenie s malou ziarovkou (parkobackou) je prave zem pre tu parkovacku. To so svietenim velkej ziarovky nema nic spolocne. Jedine co by sa ti mohlo podarit pri prehadzovani drotov je to ze by sa ti podarilo zapojit obidve vlakna do serie, ale to by svietilo dost "na zlto". Skontroluj si na vytiahnutej ziarovke ci ti svieti kazde vlakno zvlast. Ak ano tak svietivost poriesis uz iba spominanym spravnym nastavenim a pripadne pouzitim lepsich ziaroviek ( +30%, +50%...)
Roman
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

asi de o typ 21011... že.. staré kulaté žárovky by měli mít stejnou patici jako nové H4.. ??? čili na zapojení by se nemělo nic měnit... (ale možná se mýlím, jelikož moje patice se uplně rozpadli a já dělal káble nové) jen je rozdíl v díře pro žárovku v parabole... ukosření origo 01 světel je pekně na hov... vytáhl sem si ze světla zvlášt kabl pro kostru..
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

a nemozu byt smejdove tie paraboly? vzdy ste tu nadavali na wesem...

ci to sa da menit zvlast parabola a zvlast sklo? to asi nie...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

ee.. parabola je nasilikonovaná na skle.. na wesem sem slišel různé hruzy.. mě zatim drží..
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Ale neco na tom bejt musi, protoze je neberou ani v CS Autolade. Mimochodem co je polsky, stoji za hovno :twisted:
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4261
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Pokud jsou to paraboly WESEM, tak jedinou a účinnou opravou je jejich demontáž a likvidace. Jel jsem v autě (jako spolujezdec) za tmy s tímhle výdobytkem jednou a doufám že nebudu muset už nikdy, protože WESEMKY = auto bez světel.
PALky, chce to prostě PAL. Pak to svítí jak má. A nebo zkusit ty z CSAutoLADA.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“