Merač spotreby benzínu v aute

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1812
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Merač spotreby benzínu v aute

Příspěvek od Marek89 »

Tak ma napadlo urobiť digit. A/D prevodník ktorý by ukazoval koľko l je v nádrži. Lenže mám pocit, že to bude zbytočné lebo čidla v lade asi nie sú presné. Ak mate niekto podobne zariadenie alebo viete poradiť či sú tie čidla v poriadku, tak sa ozvite.
Naposledy upravil(a) Marek89 dne ned srp 19, 2007 12:51, celkem upraveno 2 x.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Trevor
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trevor »

no ved nakalibrovat by to nebol az taky problem ale vcom vidim problem je ten ze ked ides po nerovnostiach tak plavak v nadrzi lieta a teda napetie z potenciometra sa meni co by dost preblikavalo takze .... ale
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1812
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Trevor píše:no ved nakalibrovat by to nebol az taky problem ale vcom vidim problem je ten ze ked ides po nerovnostiach tak plavak v nadrzi lieta a teda napetie z potenciometra sa meni co by dost preblikavalo takze .... ale
To je tiež pravda, nenapadlo ma to
Naposledy upravil(a) Marek89 dne ned srp 19, 2007 08:55, celkem upraveno 1 x.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9320
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Puma17 píše:
Trevor píše:no ved nakalibrovat by to nebol az taky problem ale vcom vidim problem je ten ze ked ides po nerovnostiach tak plavak v nadrzi lieta a teda napetie z potenciometra sa meni co by dost preblikavalo takze .... ale
to je tiez pravda, nenapadlo ma to.


S problikáváním bych zase až tak velký problém neviděl. Stačilo by zařadit nějaký spožďovací člen, prostě to udělat tak, aby to nereagovalo na rychlé změny. Určitě by se s tím dalo pohrát.

Jako machrovina by to bylo dobrý, ovšem větší užitek tohoto zařízení nevidím. To bych raději udělal měřič aktuální spotřeby přes průtokové čidlo v palivovém potrubí.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1812
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Vašátor píše:
Puma17 píše:
Trevor píše:no ved nakalibrovat by to nebol az taky problem ale vcom vidim problem je ten ze ked ides po nerovnostiach tak plavak v nadrzi lieta a teda napetie z potenciometra sa meni co by dost preblikavalo takze .... ale
to je tiez pravda, nenapadlo ma to.


S problikáváním bych zase až tak velký problém neviděl. Stačilo by zařadit nějaký spožďovací člen, prostě to udělat tak, aby to nereagovalo na rychlé změny. Určitě by se s tím dalo pohrát.

Jako machrovina by to bylo dobrý, ovšem větší užitek tohoto zařízení nevidím. To bych raději udělal měřič aktuální spotřeby přes průtokové čidlo v palivovém potrubí.
Presne tak som to chcel urobiť ako to píše Vašátor.
Naposledy upravil(a) Marek89 dne ned srp 19, 2007 08:55, celkem upraveno 1 x.
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Sender
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvek od Sender »

Tahle věc se řeší kondenzátorem a pár součástek kolem.Další věcí by bylo měřit třeba po jedné sekundě napětí na A/D převodníku procesoru,zaznamenat deset vzorků a z nich vypočítat průměr.

Spíš bych viděl něco udělat na zobrazování hladiny plynu.
Uživatelský avatar
MZ
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 19, 2005 17:57
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od MZ »

Puma17 píše:
Vašátor píše:
Puma17 píše:
Trevor píše:no ved nakalibrovat by to nebol az taky problem ale vcom vidim problem je ten ze ked ides po nerovnostiach tak plavak v nadrzi lieta a teda napetie z potenciometra sa meni co by dost preblikavalo takze .... ale
to je tiez pravda, nenapadlo ma to.


S problikáváním bych zase až tak velký problém neviděl. Stačilo by zařadit nějaký spožďovací člen, prostě to udělat tak, aby to nereagovalo na rychlé změny. Určitě by se s tím dalo pohrát.

Jako machrovina by to bylo dobrý, ovšem větší užitek tohoto zařízení nevidím. To bych raději udělal měřič aktuální spotřeby přes průtokové čidlo v palivovém potrubí.
presne tak som to chcel urobit ako to pise Vasator.


To už tu udělal tuším Hornak.active.sound , ten hledat :-)
již bez Lady. Přešel ke Škodě.
hornak.active.sound

Příspěvek od hornak.active.sound »

Uživatelský avatar
trucker
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 26, 2007 09:19
Bydliště: Piešťany-Mateja Bela
Kontaktovat uživatele:

Re: merac spotreby benzinu v aute

Příspěvek od trucker »

Puma17 píše:tak ma napadlo urobit digit. A/D prevodnik ktory by ukazoval kolko l je v nadrzi. lenze mam pocit ze to bude zbytocne lebo cidla v lade asi nie su presne. ak mate niekto podobne zariadenie alebo viete poradit ci su tie cidla v poriadku, tak sa ozvite.


ja som rozmyšlal nad takou vecičkou ktorá by mohla merat zostatkový benzín v nádrži na základe zmeny výšky kvapaliny v nádrži. Na spodok nádrže namontovat tlakové čidlo ktoré by sa muselo okalibrovat
žigulák je už legenda

Biodiesel production

LandRover Discovery I
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“