porucha

Moderátor: Moderátoři

porucha

Příspěvekod Pan Petr » pát led 26, 2007 22:36

Pánové, víte co se mi dnes stalo? Hrozná věc.
Ráno jsem startoval svýho žigula, startér netočil moc svižně, ale chytlo to. Nechal jsem motor běžet a utíral si zevnitř okýnka, když tu, v nepozorovaný moment motor přestal běžet.
Rozhodl jsem se tedy pro druhý pokus, chtěl jsem ho nastartovat znova.
Otočil jsem klíčkem do polohy zapalování a startér, opět velmi neochtně, začal točit s motorem. Jedna otáčka, druhá otáčka, třetí otáčka, čtvrtá a nic. Nevadí, dušoval jsem svoje sebevědomí a chlácholil tak svůj ješitný názor na mého miláčka. Zkusím to znovu, jistě chytne - proč by taky ne. Opět jsem otočil klíčkem do polohy zapalování, stroj stále nehodlal naskočit, avšak puštivše klíč od zapalování nepozorujíc žádnou změnu nabíral jsem pochybností nad situací - zda jest vše tak jak býti má. Skutrečně aniž bych zavdával jakoukoliv racionální příčinu či pokyn pro rotační pohyb startéru, ten byť velmi líně a neoćhotně (jak už bylo zmíněno viz. výše) oddávala se tanečním kreacím, v tuto chvíli připomínajícím spíše opilecké motání.
Nevzpamatovavše a bez odhadnutí situace jsem marna kroutil klíčkem v zíámku sem a tam několik sekund, dokud mi nedošlo, co se opravdu děje.
Otevřel jsem kapotu motoru a zpod krytu svodů, který má jímat předehřátý vzduch, směrovat jej krátkou hadící o průměru, mou maličkostí neměřeném, baj očko asi 5 cm širokou směřovat tento horkovzdšný proud do karburátoru, z prostoru kde mi moje intuice a můj rozum(ano již jsem ho dvakrát vyndával ven) říkal, že se nachází startér(rozumějte - nevyndával jsem rozum, ale startér) se poněkud dramaticky kouřilo. přiskočil jsem k vypínači, který přivádí k životu životadárnou baterii a vypl jej.
Mé zjištění bylo následující - prostě se asi někde něco "zaseklo" nebo co, takže aniž bych měl klíček od zapalování v zapalování, tak pokud je baterie zapojená, tak točí se startérem a spíná kotvu...
Pokud zapojená není, se startérem netočí a kotva vypne.
Pan Petr
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte zář 05, 2006 21:47
Bydliště: Voříškova, Brno

Příspěvekod Maysner » pát led 26, 2007 22:42

obcas se na ty moji potvore stalo ze se mi zasekl starter a tocil porad. odpojedni a po chvili znovu pripojeni nepomohlo skoro nikdy. az se do starteru tuklo kladivem prestal tocit a mohlo se nastartovat a jet
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pavel04 » pát led 26, 2007 22:42

Aha, jeslti sem to dobre pochopil, tak to bych provizorne odpojil ze starteru ten slabsi (spinaci) kabel a auto roztlacil. No a pak by sel starter ven a bud bych si s nim hral nebo ho vymenil komplet (ja bych udelal to, nebot takoveto veci beru jako spotrebku).
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Pavel04
 
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle

Příspěvekod Nulašestka » pát led 26, 2007 22:45

Možná ti odešla spínací skříňka.Neopakovatelný zážitek když jsem teprve při odemykání volantu jasně uslyšel zvuk startéru a říkám si:"tady někdo startuje Žigulíka",rozhlédl jsem se po parkovišti a koukal jsem že jediný Žigulík tam byl můj. :lol: Jen náhodou jsem měl sešlápnutou spojku,stál jsem totiž proti kandelábru. :shock:
Taky to pak točilo sem tam startérem pořád...
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Vašátor » sob led 27, 2007 12:36

Rovněž to může být i upadlý proudový spínač v cívce startéru a zaseklý u kontaktů spojujících kabel od baterky a plus pol statoru startéru. Tudíž pokud by startér motal i po odpojení tenkého drátu od spínačky, je buď zaseklá cívka nebo upadený tento kontakt v ní.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků