Automaticke rosvietenie svetiel

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9319
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsvícení světel po nastartování pro žárovky H4

Příspěvek od Vašátor »

tonda píše:Většina těchto zapojení neřeší rozdíl mezi zapojením žárovek H1,H7 které mají jedno vlákno a žárovek H4 které mají 2 vlákna /dálkové,potkávací/ přitom svítit může jenom jedno vlákno. V situaci kdy neustále svítí u H4 potkávací vlákno a večer řidič zapne světla a rozsvítí dálková svítili by obě vlákna součastně, což je špatně. Proto tam musí být u H4 ještě jedno relé které po přepnutí na dálková světla odpojí potkávací....


U žigula trochu bezpředmětné, protože u žigula máš trojpáčku a pouze jednu polohu přepínače na rozsvícení světel. Tudíž pokud přemostíš relátkem vypínač světel, parkovací/potkávací/dálkové pak přepínáš u volantu. U ostatních aut bych to viděl podobně - relátkem pouze přemostit vypínač světel, nikoli zapojit přímo na světla.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Vašátor píše:pouze přemostit vypínač světel, nikoli zapojit přímo na světla

Ano!
Pro KoKo LoKo:Ta dioda chrání opravdu jen okolní elektroniku a je pro vlastní činnost zařízení zbytečná ale já mám v autě elektroniky víc než dost tak je dávam ke každému relé.
Proč jsem zvolil kontrolku mazání ? Byl to momentální napad , jak se provozem ukázalo né "nejlepší" někdy se opravdu stane že motor "namaže" i když běží ještě na startér v tom případě se světla rosvítí o trochu dřív.(nevadí).
"Impuls"pro rozsvícení se dá vzít třeba s dobíjení a bude malá muška odstraněna.
V mém voze který teď prodělává GO kastle to bude fungovat následně!zapojení zůstane stejné jen se po nastartování rozsvítí pouze parkovačky a teprve když se auto pohne tak se rosvítí ostatní.snínač mám v zadním kole už 11 let je z cyklo komputeru.
Je to pro úsporu proudu když v zimě nastartuji a du škrábat okna nebo sníh.
Naposledy upravil(a) Saša dne stř zář 05, 2007 14:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1812
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Kde v 05 by som mohol napojiť na to dobíjanie ? Nie som si istý, preto sa radšej opýtam
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

To Saša, myslel jsem si, že to tam cpeš ze setrvačnosti, to máš u každého relátka v autě diodu?

To Marek89, vem si "signál" od relátka co bydlí na podběhu v případě nouze, to lze snadno odhodit a je to snadnější než lovit to z palubovky.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Marek89
Příspěvky: 1812
Registrován: úte úno 20, 2007 17:45
Bydliště: Čaňa, KE - Okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek89 »

Koko Loko píše:To Marek89, vem si "signál" od relátka co bydlí na podběhu v případě nouze, to lze snadno odhodit a je to snadnější než lovit to z palubovky.
Na ktorej strane ? Je na tejto fotke ?
Lada 2105

Vaz náš, ktorý si vyvarený
roztoč sa opäť kolesa tvoje,
buď jazda Tvoja na všetkých diaľniciach
a cestach, odpusť nám naše úpravy ako
i my odpúštame Tvoje neduhy a neuved nás
do pokušenia prejsť na inú značku a zbav
nás všetkých protivných techinkov STK.
NATURAL!
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

tonda napsal: Všechny tyto obvody se připojují vždy paralelně ke stávajícímu el. rozvodu, který zůstává zachován jak byl, takže nic není nebezpečné, večer řidič ovládá světla jako by to tam nebylo.
To je pěkně napsáno -ale když si mam večer spomenout něco ješte zapnout tak proč automat.
Nechci upírat funkčnost Tvého zapojení ale patří do velké kategorie těch NEBEZPEČNÝCH ! SORRY. Totiž když ti praskne klíňák nebo při vyřazení chcípne motor tak seš POTMĚ !!!
DOPORUČUJI každému kdo má jakýkoli "Automat"světel (Domádo či profi) ověřit jednoduchým spůsobem funkci!
Nastartovat nechat automat rosvítit a pak zařadit rychlost zmáčknout brzdy a pustit spojku a tím "udusit" motor ,když světla nezhasnou je vše OK! V opačném případě a bude jich většina máte v noci zaděláno v lepším případě na pořádný šok o haváriji nemluvě.
Naposledy upravil(a) Saša dne stř zář 05, 2007 16:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Koko Loko píše:To Saša, myslel jsem si, že to tam cpeš ze setrvačnosti, to máš u každého relátka v autě diodu?

Budeš se divit ale u všech a dokonce i u elekroventilů na plyn a některých vypínačů.
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Cory
Příspěvky: 11569
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Luděk Musil píše:Přispěji také se svou troškou do mlýna.
Původně jsem chtěl "automatické" rozsvěcení řešit na bázi několika relátek. I začal jsem si malovat schema (určil jsem si strop - max 3 relé) a když jsem do obvodu přidával paté relé a už jsem byl tak zblblej, že jsem nevěděl, co mi dělá to první - jsem si řekl a dost!

Ja som pouzil 3 relatka.Mozem hodit schemu.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Saša píše:
Koko Loko píše:To Saša, myslel jsem si, že to tam cpeš ze setrvačnosti, to máš u každého relátka v autě diodu?

Budeš se divit ale u všech a dokonce i u elekroventilů na plyn a některých vypínačů.
:koko: V pořádku, až to zgenerálkuješ rád se podívám na tva kvanta elektroniky v archaicky vypadajícím VAZu, mmj. jak si pořešil odolnost vůči nukleárnímu výbuchu?

Nic ve zlém, sranda. Ten stroj, který pofrčí do Jedovnice máš také elektronicky vylepšován? Mužu provést špionáž?


To Marek89, relátko dobíjení se nalézá někde na podběhu kolem té slabomyslné papírovoalobalové hadice na zimní sání, aspoň na žlutém bylo někde tam.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

V rámci možnosti softwearu
Přílohy
P.jpg
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Mýlíš se, tebou zakroužkované relé laškuje ze startérem, relé kontrolky dobíjení je takové 6V specifikum vypadající jako plechový kvádřík.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Cory
Příspěvky: 11569
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

tu je schema
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Koko Loko píše:Mýlíš se, tebou zakroužkované relé laškuje ze startérem, relé kontrolky dobíjení je takové 6V specifikum vypadající jako plechový kvádřík.


Možný to je :shock: , ale já tam mám na 2103 relátko na kontrolku dobíjení. :oops:

Nejsnažší způsob, jak o zjistit, je podívat se, jestli k tomu relátku nevedou dráty od alternátoru. :D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Obrázek

Kdysi jsem také nevěděl k čemu slouží :oops: , umístění jsem trošku netrefil, je to ta věc v levo dole. K...a, to už je historická fotka, až mi vyhrkly slzičky :cry: . Když se na to tak dívám, tak to má Marek89 někde jinde, nebo to nemá vůbec? Máš vůbec aktivní žárovičku dobíjení nebo je to jako u mé 07 vybavené jen voltmetrem?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

K-L myslím že se mýlíš. Vidím na tom větším relátku oranžový drát, který má ještě jednu odbočku na jinej pin od stejnýho relé, a to mi řika, že to je relátko na kontrolku dobíjení.

Jinak pro ostatní: když odpojíte drát, kterej vede od alternátoru k relé, tak by se měla rozsvítit kontrolka dobíjení.
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“