Elektronické bezkontaktní zapalování

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Sender » pon srp 28, 2006 15:44

S tím programem bych to neviděl tak černě,nějaký zkušenosti mám.Koukal jsem na net a v součastnou dobu se dají koupit procesory s taktem 40MHz a flash,což by mohlo být dostačující.Našel jsem časopise PE/7/2003 zapalování pro motocykly s řízením předstihu.Autor použil (dnes už zastaralý) procesor AT89C205 taktovaný na 11,592 MHz (z důvodu komunikace s PC přez RS232).Jako inspirace to není špatné.
Sender
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvekod Dusan » pon srp 28, 2006 16:03

program je jedna vec.... napisat sa da vsetko.... potrebujes vstupne snimace... bud pouzit impulzy z rozdelovaca...tym smerom som siel ja nie najleps i napad..ale da sa to. Lepsim riesenim je pouzit remenicu z 07i rady a z nej brat impluzi zaroven dostanes aj zistenie polohy kluky. Ked uz procak tak zo vsetkym vsudy... snimač teploty vody (aspon 2 urovnovy, snimac volnobehu (napr kontakt na karbeci ). + vstup od prepinaca lpg/benzin.. vystup z proc... idealne by bolo pouzit zap. cievku z vw seat skoda..neviem asi okolo roku 2000 ich vyrabali zap. c. s elektronikou staci zp impulz...iskra je dost silna..alebo ine.. A adalej bez toho aby auto islo na brzdu..nic moc....druha vec je pouzit cidlo detonacii z 07i rady a nechat procak sa naucit tabulku sam lepsie povedane korigovat ju. inak tie cidla su dva.. atd. inak nezaskodi presutudovat si materialai na skoda panda ... A vela trpezlivosti :D
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvekod Nemo » pon srp 28, 2006 20:33

Ale nezapomeňte, chlapi, že v jednoduchosti je síla. Kus pořádnýho železa nenahradí hromádka sdrátovanýho křemíku! :D
No, přiznávám, že mi takovéhle nápady taky občas táhly hlavou, ale jak to pak opravovat s jediným šroubovákem, když se to kousne.....
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Sender » úte srp 29, 2006 08:47

Něco na tom bude.:-)
Sender
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvekod Dusan » úte srp 29, 2006 09:38

Srobouvakem to neslo som musel kupit zapalky (sirky) na pumpe...blbe ked auto ma zapalovac :D hol na ine veci mi to trebalo... Zasa to bola moja hlupost...inak fungyje to 1rok spolahlivo :D
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Předchozí

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků