pípák

Moderátor: Moderátoři

pípák

Příspěvekod Lukáš Effenberger » úte kvě 09, 2006 09:25

tož jsem jel s kámoškou na výlet.. a nechal jsem 7 hodin zapnutý světla..:)) koumák.. musel přijet kámoš a nastartovat mě kabelama... jsem fakt šikovnej:)) tak mam otázku.. mam pípák (vedou od toho dva drátky - černej a červenej) a nevim jak ho zapojit.. víte co mam na mysli.. když vypnu klíček a nechám svítit světla tak aby mi to pípalo...:) nemáte nějaký schémátko?
Lukáš Effenberger
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř kvě 18, 2005 12:09
Bydliště: Turnov, Praha

Příspěvekod Roman » úte kvě 09, 2006 10:58

Ak mas pipak s dvomi vyvodmi, asi to neklapne :( Mozes skusit zapojit ho medzi plus co ide k svetlam a zapalovanie, mohlo by to teoreticky fungovat. Ak bude zapnute zapalovanie, bude na obidvoch vyvodoch plus a nebude pipat, ak vypnes zapalovanie, mozno sa ten jeden koniec cez nieco uzemni.
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Lukáš Effenberger » úte kvě 09, 2006 12:11

to jsem si taky myslel... tak já to zkusim:)) díky
Lukáš Effenberger
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř kvě 18, 2005 12:09
Bydliště: Turnov, Praha

Příspěvekod denis » úte kvě 09, 2006 13:45

Pípák s dvěma vývody se zapojuje tak, že minus dáš na dveřní spínače a + dáš na spínač světel. Pak ti to bude řvát, jak otevřeš dveře-viz favorit a felicie.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod Myso » úte kvě 09, 2006 13:47

denis píše:Pípák s dvěma vývody se zapojuje tak, že minus dáš na dveřní spínače a + dáš na spínač světel. Pak ti to bude řvát, jak otevřeš dveře-viz favorit a felicie.
bez ohladu na zapalovanie, len pre upresnenie. ten 3 vyvodovy berie v uvahu aj zapnute/vypnute zapalovanie.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod denis » úte kvě 09, 2006 13:53

Tak tak,je to lepší varianta a řve už při vypnutí klíčku.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod Lukáš Effenberger » stř kvě 10, 2006 08:08

denis píše:Pípák s dvěma vývody se zapojuje tak, že minus dáš na dveřní spínače a + dáš na spínač světel. Pak ti to bude řvát, jak otevřeš dveře-viz favorit a felicie.

tohle je ono!!! o víkendu se na to vrhnu a písnu..díky
Lukáš Effenberger
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř kvě 18, 2005 12:09
Bydliště: Turnov, Praha

Příspěvekod Tomáš » sob kvě 13, 2006 16:13

já měl svého času taky pípák na dveřích je to nej řešení...jakmile otevřu dveře a světla sou zaplý..hned to začne pištět...instalace je primitivní...teď bych ale spíš řešil něco jako ve smyslu...nastartuju a z nějakým zpožděním se světla rožnou ..pak zase po vypnutí motoru zhasnou..když se teď bude svítit furt bude to dobrá věc..
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx

Příspěvekod Dusan » sob kvě 13, 2006 21:33

no a ešte pipak s prepinačom leto - zima :D v lete piska ak ostanu zapnute svetla ale nie zapalovanie ;;;; a v zime ked je zap zap. ale nie su svetla tak piska aj ked svietia svetla a neni zaplalovanie tak piska :D
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvekod Ivo » sob kvě 13, 2006 22:51

Tomáš píše:já měl svého času taky pípák na dveřích je to nej řešení...jakmile otevřu dveře a světla sou zaplý..hned to začne pištět...instalace je primitivní...teď bych ale spíš řešil něco jako ve smyslu...nastartuju a z nějakým zpožděním se světla rožnou ..pak zase po vypnutí motoru zhasnou..když se teď bude svítit furt bude to dobrá věc..



Tak takové zařízení jsem viděl někde na internetu v prodeji za asi 450kaček. Psali tam že je to možno namontovat do jakéhokoliv auta. Po nastertování to myslím za 7vteřin rožlo světla a po vypnutí motoru je zase zhaslo. Jestli to najdu, tak to sem hodím(odkaz).

Už jsem to našel:http://www.9000.cz/scripts/zbozi.php?KID=12
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice

Příspěvekod Lukáš » ned kvě 14, 2006 22:04

Ivo píše:
Tomáš píše:já měl svého času taky pípák na dveřích je to nej řešení...jakmile otevřu dveře a světla sou zaplý..hned to začne pištět...instalace je primitivní...teď bych ale spíš řešil něco jako ve smyslu...nastartuju a z nějakým zpožděním se světla rožnou ..pak zase po vypnutí motoru zhasnou..když se teď bude svítit furt bude to dobrá věc..



Tak takové zařízení jsem viděl někde na internetu v prodeji za asi 450kaček. Psali tam že je to možno namontovat do jakéhokoliv auta. Po nastertování to myslím za 7vteřin rožlo světla a po vypnutí motoru je zase zhaslo. Jestli to najdu, tak to sem hodím(odkaz).

Už jsem to našel:http://www.9000.cz/scripts/zbozi.php?KID=12


Kamaradovy jsem neco podobneho stavel, ale mnohem jednodussi. Staci jedno rele, kteremu se na civku privede signal z alternatoru, jeho kontaky se paralelne pripoji ke spinaci svetel a je hotovo. Rele stalo cca 40Kč. Sice home made, ale funguje. Ma to i nekde vyfoceny.

Lukas.
Lada-VAZ 2106 momentálně GO karoserie , karburátor Ozon 2107, el. zapalovaní alá Marek
Uživatelský avatar
Lukáš
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte črc 27, 2004 21:46
Bydliště: Votice


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků