špatně startuje,škube,opaluji se kontakty přerušovače

Moderátor: Moderátoři

špatně startuje,škube,opaluji se kontakty přerušovače

Příspěvekod Pavca » pon kvě 01, 2006 10:51

mám ladu 2101, už asi půl roku mám problémy se startování, a poslední 3měsíce i s tím že pořád škube a nedrží otáčky....když to dám opravit tak to chvíli jede a pak je to horší horší..v lednu mě tam vyhořela elektrika(kábl od indukní cívky jež vede do spínací skříňky),pak to měsíc stálo šup s tím k mechošovi, ten to vyměnil jelo ale pak se začali opalovat kontakty v rozdělovači, a kontakty přerušovače-pak následovali3x nový kondík, 2x nový přerušovač, 2x nová cívka, a zapalovací kabely,spínací skříňka. A teď mě stojí před barákem a nevím co stím jednou nastortovat jde a jednou ne, a když tak stejně začne škubat tak nevím co s tím prosím poraďte děkuji :pale:
Pavca
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:37
Bydliště: Brno

Re: špatně startuje,škube,opaluji se kontakty přerušovače

Příspěvekod JmJ » pon kvě 01, 2006 11:04

Pavca píše:mám ladu 2101, už asi půl roku mám problémy se startování, a poslední 3měsíce i s tím že pořád škube a nedrží otáčky....když to dám opravit tak to chvíli jede a pak je to horší horší..v lednu mě tam vyhořela elektrika(kábl od indukní cívky jež vede do spínací skříňky),pak to měsíc stálo šup s tím k mechošovi, ten to vyměnil jelo ale pak se začali opalovat kontakty v rozdělovači, a kontakty přerušovače-pak následovali3x nový kondík, 2x nový přerušovač, 2x nová cívka, a zapalovací kabely,spínací skříňka. A teď mě stojí před barákem a nevím co stím jednou nastortovat jde a jednou ne, a když tak stejně začne škubat tak nevím co s tím prosím poraďte děkuji :pale:


merak, schema a projit elektriku, pokud ti shorel drat, tak se musel asi hodne zahrat a to bych hadal na nejaky zkrat.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Pool » pon kvě 01, 2006 12:57

Co rozdělovač, palec a víko, je o.k.? Je dobře nastaven odtrh a máš správně předstih? Na svíčky jsi se díval?
Pool
 

Příspěvekod denis » úte kvě 02, 2006 06:19

Tak moc možností nemáš,ale 3x nový kondík, 2x nový přerušovač, 2x nová cívka, a zapalovací kabely,spínací skříňka ve mě budí pocit, že to snad nemá regulátor dobíjení.
Odpal cívku normálním používáním.
Cívka je spínaná kladívkem a na tento vstup je proti zemi kondík. Ten hned tak neodvalíš. Cívka vydrží hafo, pokud ti tam exot nedal cívku z Favorita-to by taky dělalo tyto problémy-je dělaná na elektronické zápalko a tudíž není 12V-byla by vyšší jiskra ale opalovalo by se kladívko a cívka by šla do řiti.
Výstup z cívky-rozdělovač-zkontrolovat víko a palec+svíčky ale nato bych to neviděl.
Ať nad tím přemýšlím jakkoliv, mě to připadá, že to kurevsky přebíjí a proto tento hořící maraton-kabel od spínačky taky jen tak neshoří. Chce to najít příčinu, ne jen opravit následek což evidentně mechanik udělal. Pokud bude dobíjení OK, podívej, co máš za cívku a prubni vše citované.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Re: špatně startuje,škube,opaluji se kontakty přerušovače

Příspěvekod Wolf » úte kvě 02, 2006 07:32

Pavca píše:...pak následovali3x nový kondík, 2x nový přerušovač, 2x nová cívka, a zapalovací kabely,spínací skříňka....

Po tech vymenach bych Ti doporucoval promerit prechodovy odpor zakladove desky rozdelovace (prechod v nytovanych spojich zemniciho kabliku, popr. jeho poskozeni) proti kostre (- pol baterie). W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Pavca » čtv kvě 04, 2006 13:50

díky za rady od vás všech, taky sleduju že z toho nejste moudří a nejste sami nebojte, ani 3 profi mechoši si s tím už neví rady, teď jsem ale na něco přišel ona tam byla před tím 7pólová spínací skříňka a právě při poslední ýměně tam mechoš dával 5ti a protože tam je plyn tak jak říkal to musel nějak vymyslet, ale já si všiml že mě občas zhasínají světla a nestírají stěrače a tak to vypadá že nejspíš je ve spínací skříňce špatně zapojenej zemnící kábl což by i sedělo kvůli opalování a cukání protože jsem u toho včera zasse ztrávil asi 1,5hodinky a všim jsem si že chvíli cívka jiskru hází a chvíli ne. Dneska to jdu prubnout. A dám vědět jak jsem dopadl
Pavca
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dusan » čtv kvě 04, 2006 17:54

Jeden cas mi prerazala ta priechotka z umelej hmoty priamo v rozdelovaci. Ta cez ktoru prechaza M4 srubka a pripevnuje sa kablik k indukcnejk cievke. Bola zabava na to prisť :D
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvekod Pool » čtv kvě 04, 2006 23:01

Zapalování je tažený přes spínačku, takže by tam mohl být problém, ale zemnící kábl nemá na zapalování vliv.
Pool
 

Příspěvekod Míra151 » pát kvě 05, 2006 05:22

Tak podobnej případ má známej a neví co stím
Od podzimu mění jeden rozdělovač za druhým a pořád to pořádně nejede a hlavně pořád cuká a škube
Má Ladu 2107 r.v.88
Poradí někdo????
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Míra151
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Příspěvekod denis » pát kvě 05, 2006 06:13

Teda zemnící kabel nemá se zapalováním pranic společného. Zem se na indukčku bere z kladívka.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod JmJ » pát kvě 05, 2006 06:41

Mi to prijde, ze to je cire duchareni. Pokud ma v el. soustave neco, co tam puvodne nebylo (jina spinaci skrinka) a nekdo to zapojil tak "odborne", jak lide v servise elektriku zapojit umi, tak se muze dit uplne cokoliv. Proto opakuju, ze pokud jsou vylouceny mechanicke vady, tak to chce jedine stahnou schema el. instalace, vzit merak a kontrolovat krok po kroku vsechny veci, ktere se zapalovani tykaji. Jakmile v el. soustave nekdo neco zmeni, tak nelze dle meho soudu na takove vozidlo uplatnit klasicke priciny zavad. A nikdo z nas tu nema kristalovou kouli, aby zjistil jak to kdo ma zapojene a tedy kde muze byt problem.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Pool » pát kvě 05, 2006 13:30

denis píše:Teda zemnící kabel nemá se zapalováním pranic společného. Zem se na indukčku bere z kladívka.

Zemnící kábl na spínačce nemá na zapalování vliv, tak jsem to myslel.
Pool
 

Příspěvekod Vašátor » sob kvě 06, 2006 20:00

Na indukční cívku (15) připojit plusovej drát přímo z baterky a původní drát odpojit... Tím se vyřadí spínací skříňka z provozu. Zkusit nastartovat. Pokud to bude OK, hledal bych v elektroinstralaci. Taky bych změřil dobíjení, jestli to náhodou nepřebíjí. Pokud bylo všechno měněný až na svíčky, zkusil bych ještě je...
Jo, taky se někdy prokostřuje drát od kladívek k indukčce - v rozdělovači. Kouknout na to. Rozepnout kladívka a měřákem to proměřit při hejbání destičkou rozdělovače. Nejlépe vyndat kladívko, startérem točit motorem a změřit případné prokostření...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků