Nepracuje kontrolka bliken

Moderátor: Moderátoři

Nepracuje kontrolka bliken

Příspěvekod Hošek Zminný » stř dub 26, 2006 17:19

Zdravím všechny.
Auto mám jen krátce, proto potřebuju radu. Při blikání (vpravo i vlevo) mi vypadává signalizace na budíku - "nic necvaká." Dle kontroly zvnějšku blikny na obou stranách fungují normálně, ale ta kontrolka z 90% nefunguje a je to blbej pocit, protože pak nemám úplnou jistotu že blikám.
Potřeboval bych poradit, co kde může být špatně. Pokud se jedná o nějaké nepřesné nebo zoxidované kontakty, kde je vůbec najdu? Prostě nevím proč to dělá a nevím jak to spravit.
Prosím poraďte.
Díky!
Hošek Zminný
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 15, 2006 17:34

Příspěvekod Dusan » stř dub 26, 2006 19:47

Zly prerušovač,kontrolna žiarovka,pripadne niekde zly dotyk. Zvyknu zahrdzaviet kontakty na prerušovači. A ine :)
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvekod Pool » stř dub 26, 2006 20:17

Zkus napřed prohlídnout ten přerušovač. Je v prostoru pod palubkou nad pedálama, takový stříbrný valeček se třemi vývody. Zkontroluj přívodní káble jestli mají dobrej a pevnej kontakt. Možná že celej přerušovač odešel do věčných lovišť, pak je lepší koupit novej.
Pool
 

Příspěvekod Martanasse » stř dub 26, 2006 20:38

Mam doma nějaký přerušovače navíc, pokud by to bylo tím, mohu poslat ..
21011 :-) Zlomte VAZ
Uživatelský avatar
Martanasse
 
Příspěvky: 103
Registrován: sob zář 25, 2004 17:18
Bydliště: Plzeň

Ještě podrobnější popis závady

Příspěvekod Hošek Zminný » čtv dub 27, 2006 16:12

Popíšu to detailně:
Ráno nastartuju a jedu, cca do třech kilometrů jízdy kontrolka "cvaká" při odbočování vlevo i vpravo, funguje bez problémů, včetně toho, že se na panelu rozsvěcí jak má.
Dál už ovšem takto správně funguje jen když blikám doleva. Když chci blikat doprava, tak se kontrolka jednou rozsvítí, jednou normálně cvakne a konec. Venku to normálně bliká dál, ale na panelu to již nefunguje.
Kontroloval jsem zběžně ten přerušovač, dráty i kontakt se zdají být v pořádku. Pod palubovku-pod budík-jsem se nedostal, to snad ani nejde :-)
Ptám se tedy, vypadá to na přerušovač?
Dík.
Hošek Zminný
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 15, 2006 17:34

Příspěvekod Pool » čtv dub 27, 2006 17:18

Je divné že to necvaká a blinkry blikají, to se vzájemně vylučuje. Když jednou cvakne, jednou blikne a dál nic, tak je to ruplá žárovka na jednom z blinkrů.
Pool
 

žárovky

Příspěvekod Hošek Zminný » čtv dub 27, 2006 17:58

Pool píše:Je divné že to necvaká a blinkry blikají, to se vzájemně vylučuje. Když jednou cvakne, jednou blikne a dál nic, tak je to ruplá žárovka na jednom z blinkrů.


Právě že venku to skutečně funguje :-). Jenom uvnitř na té palubovce to zlobí. Blikny venku jsem několikrát kontroloval, nechal jsem to zaplé i víc než minutu, všechny blikny správně fungují. Problém je pouze uvnitř vozu na té palubovce.
Hošek Zminný
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 15, 2006 17:34

Příspěvekod Little Red Riding Hood » čtv dub 27, 2006 19:25

máš to pořádně ukostřený??.
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Pool » čtv dub 27, 2006 20:40

Hmm hmm ... tak pokud blinkry normálně fungují tak asi není ukostřená ta větev co vede od přerušovače ke kontrolce. Zkusil bych zkontrolovat ten budík, jestli je vše o.k. (žárovka, kontakt patice) A nebo je teda závada v tom přerušovači.
Pool
 

Příspěvekod tek » pát dub 28, 2006 10:00

Nechci být zlomyslný, ale když jsem u 2105 mazal bowden tachometru a viděl jsem tu změť drátů a konektorů za palubkou, tak mohu jenom říci "mnoho štěstí" :-) při hledání závady. Mně podle vlhosti/teploty vzduchu svítí/nesvítí ten celý blok kontrolek (ruční brzda/sytič/mlhovky/rozmrazování zadního okna/brzdová kapalina). A když jsem potom tohle viděl, rezignoval jsem. Je ale fakt, že u blinkrů je to blbý.
Lada 2105 - po dvaceti letech služby jí došel dech
Renault Megane II - kombi
tek
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte srp 16, 2005 11:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pool » pát dub 28, 2006 14:08

Tak může nejdřív zkusit vyměnit ten přerušovač a modlit se aby to bylo tím :)
Pool
 

blikny

Příspěvekod Hošek Zminný » pát dub 28, 2006 16:37

Díky za rady. Udělám to následovně - prozatím ještě zkontroluju to ukostření a pokud to tím nebude, asi bude na řadě novej přerušovač. Ale nemám prachy, takže to musí ještě chvíli počkat, zatím ty blikny aspoň budu denodenně kontrolovat, před jízdou i po.
Dík a zatím zdar.
Hošek Zminný
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 15, 2006 17:34

Re: Nepracuje kontrolka bliken

Příspěvekod dmatej » sob dub 29, 2006 17:44

Hošek Zminný píše:Zdravím všechny.
Auto mám jen krátce, proto potřebuju radu. Při blikání (vpravo i vlevo) mi vypadává signalizace na budíku - "nic necvaká." Dle kontroly zvnějšku blikny na obou stranách fungují normálně, ale ta kontrolka z 90% nefunguje a je to blbej pocit, protože pak nemám úplnou jistotu že blikám.
Potřeboval bych poradit, co kde může být špatně. Pokud se jedná o nějaké nepřesné nebo zoxidované kontakty, kde je vůbec najdu? Prostě nevím proč to dělá a nevím jak to spravit.
Prosím poraďte.
Díky!


Mě to dělá, když nebliká kterejkoliv blinkr. Stačí jeden. První bych zkontroloval kontakty - na podbězích jsou konektory blinkrů, ty mi zlobily. A pak ještě levá objímka žárovky - byl tam špatnej kontakt.... a je pořád, jen jsem to trošku došéfoval mým oblíbeným alobalem, tak mám zatím pokoj :mrgreen:
Naposledy upravil dmatej dne sob dub 29, 2006 17:48, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod dmatej » sob dub 29, 2006 17:46

tek píše:Mně podle vlhosti/teploty vzduchu svítí/nesvítí ten celý blok kontrolek (ruční brzda/sytič/mlhovky/rozmrazování zadního okna/brzdová kapalina).

To dělaj jen hranaťáky
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Tomáš » ned dub 30, 2006 09:22

kontrolka blinkrů na palubovce je vlastně signál jestli jedna nebo druhá strana pracuje 100%..pokud se stává že to blikne jen jednou a pak už ne..tak je buď ruplá žárovka,nebo špatnej kontakt..pokud je zarezlá objímka na žárovku a nemá to kontakt...je dobré to opravit,pač ostatní žárovky pak blikají moc rychle a ničí se
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků