Vůle pohonu rozdělovače

Moderátor: Moderátoři

Vůle pohonu rozdělovače

Příspěvekod wiku » úte pro 09, 2014 10:51

Zdravím. Při úpravách odstředivé regulace jsem našel vůli v pohonu rozdělovače. Osička pohonu má vůli v tisícihranu uvnitř hnacího kolečka asi 2°. Hnací kolečko má vůli 4° , pravděpodoběn v zubech v záběru s kolem hnaným od rozvoďáku. V součtu se mi hřídelka rozdělovače kvedlá p 6°, aniž by se hla odstředivka.
Máte to na svých 15kách také tak, nebo je na čase vyměnit soukolí pohonu rozdělovač-olejové čerpadlo?
Proč to řeším. Na volnoběh mám dost podivný chod a podle měření stroboskopem mi předstih cestuje od 0° do 5° naprosto samovolně. Motor několik otáček běží krásně, pak zakopne a zase chvíli běží pěkně.
wiku
 
Příspěvky: 219
Registrován: čtv pro 20, 2007 19:55
Bydliště: usti

Re: Vůle pohonu rozdělovače

Příspěvekod Honza854 » ned úno 22, 2015 16:07

Ta vůle je typická, proto ten volnoběh se zákmity a kuckáním, díky této vadě v celém řetězci nepomůže ani sebelepší eletronické zapalování. Naše 2103 to taky měla, vyměnil jsem několik rozdělovačů, než jsem na toto také přišel. Nemá moc cenu snažit se vylepšovat úhlovou věrnost pohonu rozdělovače, ale ponechat jen vysokonapěťovou část ve funkci a čízení, tj spínání navázat snímačem rovnou ke klice. teď mám jinou 2103 a ta tolik nezakmitává, tak to zatím nechám...
LADA 1500 béžové barvy, r. v. 1977, typ 2103
LADA 1500s červené barvy, r. v. 1979, typ 21061 (už bez papírů).
LADA 1500 tmavě modré barvy, r.v.1987, typ 2107
Uživatelský avatar
Honza854
 
Příspěvky: 413
Registrován: sob úno 21, 2015 19:48
Bydliště: Strančice

Re: Vůle pohonu rozdělovače

Příspěvekod Drobek81 » ned úno 22, 2015 17:20

vymenit pastorek od nahonu, vymena je snadna pastorek staval kdysi kolem 80kc...pokud neni trebas problem v jeho ulozeni (pouzdre). Pripadne vzit drevo vhodneho prumeru (tusim 10mm) a vyndat pastorek pro kontrolu. Pokud sou zuby leskle po cele sve sirce, pak vymenit
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků