Vybijení baterie

Moderátor: Moderátoři

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod tomass » pon čer 22, 2015 15:52

Tady, měřil jsem 60W panel: viewtopic.php?f=100&t=20945
Ten co píšeš, je tuplem na ho... Při zatažené obloze odhaduju že dá do 3-5 mA. Tak ho ani nemusíš kupovat. No zkus si ho v krámě na pultě připojit. Když budou proti, měl jsem pravdu. Když dovolí, tak uvidíš jak moc jsem se nespletl. :D
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod smajchl » pon čer 22, 2015 20:46

Nerekl bych.. podle tech videek to je treba pul amperu https://www.youtube.com/watch?v=zU0rd6sW2Ck pohoda ja sem jeden panel mel nevim kolik w nebyl moc velkej a daval proud i pri zatazeny obloze rozhodne ne jednotky miliamper spis stovky..

Koukej i takovejhle prcek funguje pri zatazeny obloze.. https://www.youtube.com/watch?v=7hTIapgKV68 Takze si asi neco udelal spatne a obvinujes vsechny z velkyho solarniho podvodu ;-) docela me tvy prispevky pobavily..
Uživatelský avatar
smajchl
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod tomass » pon čer 22, 2015 23:40

:D Smajchle, čas minulý, měl. Proč nemáš ? Vždyť to prý vydrží 25 let. :mrgreen: Kdejaká bejkárna se dá nafilmovat. Kup, oměř, poreferuj. V červenci bude pěkně svítit, tak to neprošvihni. :D
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod smajchl » pon čer 22, 2015 23:48

Protoze sem ho mel spolecne s kamosem (to sme este chodili na zakladku) kterej zacal brat vsechny druhy drog a zustal nekde u nej spis je prodanej nebo tak neco.. Naposled sem ho videl tak pre dvouma rokama a byl z nej uplnej bezdomovec co se zivil sberem medi :-((

Mel prave jeden clanek rozbitej a meli sme v planu ho rozebrat a vyrobit z nej nabijecku na telefon/navigaci na expedice mimo civilizaci. Chteli sme aby se to priplo na batoh a mohlo to dobijet celej den pri chuzi. Nikdy k tomu nedoslo.. ale merili sme ho a usoudili sme ze z nej udelame ty nabijecky minimalne dve.. Az budu potrebovat koupim si ji uz hotovou z ciny, tehda se jeste ty cinsky eshopy nejely (sem ani nemel internet)
Uživatelský avatar
smajchl
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod tomass » úte čer 23, 2015 14:12

Šmajchle, vím o tom svoje. Psal jsem vloni e-maily asi do 3 firem v oblasti fotovoltaického dobíjení. Uvažoval jsem o 20W panelu. Jedním prodejcem mi nebyl doporučen, druhý nepotvrzoval mé technické požadavky a dotazy k panelu, třetí poslal jen katalogový list a nevyjadřoval se. Čtvrtý prodejce zaslal kontakt na výrobce jiného, revolučního panelu s výrazně vyšší účinností, tady v Čechách. Shodou nepříznivých okolností byla výroba v závodě omezena a v té době byli téměř před krachem. Protože jsem nevěřící Tomáš, tak jsem si stejně jeden panel u jiné firmy koupil, který jsem oměřil. Počítal jsem, že si ho nechám, měl být 3x výkonnější, než jsem původně uvažoval, tedy 60 W. Měření krutě nedopadlo, jak už jsem psal. Naštěstí jsem koupil přes net a mohl ve 14 dnech vrátit. Z fotovoltaiky jsem na dost dlouho vyléčený. :D

PS: Bylo by fajn, kdybys dal příště odkaz na video, kde nebude podezření na nereálné parametry. Třeba takové, kde z 60 W panelu nepoleze výkon 83 W. :mrgreen: Kde bude vidět v souvislém videu na panel zezadu, zepředu, na celé kabely a na měřák. Ideálně v češtině a s reálným konkrétním typem panelu. Proč takové video, nebo měření z provozu nemají běžně prodejci panelů na svých stránkách ? Znám odpověď. Nepodpořilo by prodej, lidé by rychleji procitli ze snu. :D
Naposledy upravil tomass dne úte čer 23, 2015 14:16, celkově upraveno 1
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod smajchl » úte čer 23, 2015 14:15

Podle me picovina jinak by se nevyplatilo delat solarni elektrarny.. videi je na netu spousta se podivej.. Dokaze to nabijet i dopravni znaceni parkovaci automaty atd.. normalne se pouzivaj..
Uživatelský avatar
smajchl
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod tomass » úte čer 23, 2015 14:18

smajchl píše:Podle me picovina jinak by se nevyplatilo delat solarni elektrarny.. videi je na netu spousta se podivej.. Dokaze to nabijet i dopravni znaceni parkovaci automaty atd.. normalne se pouzivaj..


Ještě jsi neviděl umřelý fotovoltaický měřič rychlosti, co už neměří ? Já ano už několikrát a okolo těch co jezdím častěji se to poslední dobou stává poměrně často (několikrát do roka).
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod JmJ » úte čer 23, 2015 15:18

Panove, to je porad dokola. Tomass neco kdysi nameril na jednom kusu panelu. Svitil na to tusim zarovkou, uz nevim detaily, jak vypocital vykon te zarovky (ne prikon) atd., ale proste cosi nameril. Vemte nekdo panel, dejte ho ven a merte. Merte pri plnem slunci, merte vecer, merte kdyz je zatazeno atd. Pak se bud ukaze ze bud tomass blbe meril/blbe provadel experiment, nebo mel blby panel, nebo mel pravdu.

Videa jsou opravdu celkem ku prdu a celkove internetove zdroje v tomto oboru budou silne tendencni v obou smerech. Az namerite, pak to sem urcite napiste. Do te doby nema cenu v debate pokracovat, neb nedavate zadne argumenty.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod Vašátor » stř čer 24, 2015 11:57

Na zahradě máme solární lampičku a funguje již 6 let :mrgreen: . Přes den se nabije a pak celou noc svítí :rolleyes:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9292
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod tomass » stř čer 24, 2015 13:32

Vašátore, znám. Už jsem jich pár dával dohromady. Dioda většinou odebírá 5-10 mA v době 21 - 05 hodin (cca 8 hodin). Dioda spotřebuje za noc cca 40-80 mAh. Uvnitř bývají akumulátorky od 400 do 800 mAh. Část akumulátorů po zimním uložení solární článek už z nuly nedobije a musí se na sezonu dát nabitý z nabíječky. Většina světýlek svítí celou sezonu až do podzimu. Sem tam některý aku potřebuje dobít během léta v nabíječce, většina vydrží už celou sezonu bez dobíjení, nebo bez výměny.
Navržené je to ovšem úplně dementně, protože by světýlka měla být schopna svítit i bez slunečního svitu s ohledem na kapacitu akumulátorku po 7-10 nocí (nebo v kuse 80-100 hodin).
A tolik proudu solární panýlek nedodá, ten je silně poddimenzovaný. Některý světýlko do rána nevydrží svítit. Vyměníš akumulátorek a někdy jsi nastejno. Buď rád, že Ti vydrželo svítit tolik let.

U některých se totálně rozpadá plast, do některých zateče a zkorodují spoje, u jiných ukorodují oba přívodní dráty k diodě. Co čekat za kvalitu, když za cenu celýho světýlka neseženeš ani náhradní akumulátorek. :( Některý světýlko vydrží vyjíměčně opravdu dlouho.

Princip hezký, světýlka udělají radost, pokud jich neudržuješ v provozu kolem 30 ks jako švagr. :D Mám na balkoně 4 a vcelku bez problému (neprší na ně).
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Vybijení baterie

Příspěvekod smajchl » čtv čer 25, 2015 23:48

Tak zrovna takovy to svetylko do zahonu s diodou mam taky a je to totalne nesmrtelna vec uz spoustu let nikdy s tim nikdo nic nedelal a furt to sviti v noci :-) a to je ten plast uz totalne matnej nepruhlednej tam kde je ten panylek... Sam tomu nechci verit ze to porad maka ale je to zapichnuty v zahonu kde na to prsi / snezi po celej rok a proste to funguje :-)

Jo a nahradni akumulatorek? Je v tom obycejna NiCd tuzkovka AA prodavaj vsude toto.. Ale jak rikam vsecko uvnitr je original - je mozny ze jednou za tech nekolik let nekdo ocistil tu baterku od oxidace protoze vim ze tyhle baterie vytejkaj.. nicmene funujou i vyteceny jen se tim rychlejc vybijej..
Uživatelský avatar
smajchl
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron